Uyarı verildi! Ankara'ya yarın 'çamur yağmuru' geliyor Uyarı verildi! Ankara'ya yarın 'çamur yağmuru' geliyor

Ev sahiplerinin kira baskısıyla karşı karşıya kaldıklarını belirten depremzedeler, yetkililere seslenerek destek istiyor.

Malatyalı depremzede Mehmet Peker, depremden sonra eşi ve çocuklarıyla birlikte Malatya'dan Polatlı'ya gelerek yeni bir hayat kurma mücadelesi verdiklerini söylüyor. 

Polatlı’da yaşayan depremzedelerden Malatyalı depremzede Mehmet Peker, Polatlı Postası’na yaptığı açıklamada yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

''GÜNLER GEÇTİKÇE İLGİ VE ALAKA AZALDI''

“6 Şubat Maraş Depremi mağduruyuz. Yaşamış olduğumuz felaketi unutmadık, unutmayacağız. Depremden sonra Malatya’dan Ankara Polatlı’ya geldik. İlk zamanlar insanların merhametini, güler yüzünü, yardımını gördük. Günler geçtikçe her şey değişti. Yapılan iyilikler yüzümüze vurulmaya başladı, verilen selam sorulan hatır yok olup gitti.

Mehmet Peker Polatli“İlk geldiğimizde; artık burada yaşayacaksınız, Polatlı insanı merhametlidir, iş bulunur aş bulunur, kafanızı sokacak ev bulunur denildi ama zaman geçtikçe her şeyin bir masaldan ibaret olduğunu gördük. Neden her şey bu kadar çabuk unutulur ki? Bir yıl önce küçük kıyameti yaşadık ve buralara geldiğimizde her şeyi unutup, psikolojik olarak, maddi ve manevi olarak toparlanacağımızı düşünüyorduk lakin yanılmışız. Ev sahibim güya bana destek oldu, buralara geldiğimizde ev bulamadık, bir odasında kendi eşyası olan evi yani 2+1 evi 2000 TL’den kiraladı. Nisan’ın birinde sözleşmen doluyor 1’i ile 5’i arasında ödemek şartıyla 5000 TL olacak kiran, oturacaksan bu şartlarda otur yoksa başkası taşınacak diyor. Soruyorum size nerede merhamet? Devletimden destek istiyorum, iş istiyorum ve kafamızı sokacak bir ev istiyorum. Bunu sadece kendim için değil bütün depremzedeler için istiyorum.”

“Bu deprem sadece 11 ilde olmadı, yarın başka illerde de olmayacağı ne malum? Kış günü insan kara kara düşünüyor, nereye gideriz ne yaparız diye. Maden teknikerliği ve kamu yönetimi mezunuyum. Devletimden Polatlı Belediyesinden iş ve uygun ödeyebileceğimiz kiralık bir çatımız olsun istiyoruz. Kusura bakmayın ama buralarda çok kötü şeyler yaşadık dile getirmek istedim. Kimisi yaptığı yardımı kursağımızda bıraktı, kimisi acıtasyon yapmayın dedi, kimisi de üzerimizden prim yaptı. Bu yaşanılanlar son bulsun, depremzedelere destek olunsun.

Bu günler elbet geçecek, geriye dönüp baktığımızda yapılan iyilikler iyilik olarak kalsın. Sonuçta insanın başına ne geleceğini kimse bilemez. Deprem bölgesinde evini yurdunu kaybeden depremzedelere esneklik gösterilmesi, tapu sahibi olmasa da borç karşılığında olsa dahi ev sahiplendirilmeli, iş verilmelidir. Rabbim bu felaketi bir daha yaşatmasın inşallah.”

HABER: KARDELEN ÇIKMAZ