İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Çorum ve Sinop merkezli 6 ilde jandarma tarafından düzenlenen “MAHZEN-50operasyonlarında; elebaşlarının da aralarında bulunduğu organize suç örgütü üyesi 39 şüphelinin yakalandığını belirtti. Bakan Yerlikaya’nın operasyona dair verdiği bilgilere göre, adliyeye sevk edilen şüphelilerden 27'si tutuklanırken, 6 şüpheliye ise adli kontrol kararı verildi.  

"Suçta kibirlenenlere, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız" Diyen Yerlikaya operasyonlara kararlılıkla devam edeceklerini belirtti.  

6 Ilde Dev Operasyon İki Ayrı Organize Suç Örgütü Çökertildi 
Bakan Yerlikaya'nın açıklamasına göre, Çorum Kargı Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde yürütülen çalışmalarda, Çorum merkezli İstanbul, Ankara, Amasya ve Çanakkale'de operasyonlar düzenlendi. Bu operasyonlarda, 7258 sayılı kanuna muhalefet, kumar oynatma, vergi usul kanununa muhalefet ve suçtan elde edilen mal varlığı değerlerinin aklanması suçlarından 25 şüpheli yakalandı. Şüphelilerden 21'i tutuklanırken, 4'ü hakkında adli kontrol kararı verildi. MASAK ile yapılan ortak çalışmalarda, suçtan elde edilen mal varlığı değerleri kapsamında 10 araç, 5 daire, 22 tarla, 2 arsa, 22 bahçe ve 597 banka hesabına el konuldu. 

Sinop Ayancık Cumhuriyet Başsavcılığı, Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı desteğiyle yürütülen çalışmalarda ise tefecilik, kasten yaralama, tehdit ve 6136 sayılı Kanuna muhalefet suçlarından 14 şüpheli yakalandı. Bu şüphelilerden 6'sı tutuklanırken, 2'si adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. Operasyonlarda 448 milyon lira değerinde 112 tapu senedi, 20 milyon lira değerinde 347 borç senedi, 4 milyon lira değerinde 24 çek, 5 ruhsatsız tabanca, çok miktarda döviz ve altın ile imzalı boş senetler ve dijital materyaller ele geçirildi. Ayrıca, suçtan elde edilen mal varlığı değerleri kapsamında 124 milyon lira değerinde 17 daire, 10 arsa, 8 araç, 2 dükkan ve 112 banka hesabına el konuldu. 

Başkent’te cadde ortasında 10 metrelik çukur oluştu Başkent’te cadde ortasında 10 metrelik çukur oluştu

İHA

Editör: Sema Türkel