ÇÖZÜM SİZDE!

Bu haber 04 Haziran 2021 saat 9:46 'de eklendi.

Siyasi parti temsilcilerinin bir araya geldiği ziyarette, sohbet şehir ahakkında istişareye dönüşürken, trafik dışında öne çıkan gündem maddelerinin başlıcaları; 30 yılı aşkın süredir gerçekleşmeyen üniversite meselesi, içme suyu sebebiyle son aylarda şehrin neredeyse her noktasında süre gelen altyapı çalışmalarının yavaş ilerleyişinin yanı sıra geçtiğimiz ay yeniden şehrin dikkatlerinin çevrildiği imar konusu vardı. Siyasi parti temsilcileri de vatandaşlarla birlikte bu sorunları dile getirirken çözümü kim bulacak?

AVCI ALTYAPI ÇALIŞMALARINI ANLATTI

Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’ı ziyaret ederek süreci hızlandırdıklarını söyleyen CHP Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, asfalt plent tesisindeki doğalgaz sorunun 15-20 gün sonra çözülerek büyükşehir’e ait yolların asfaltlanmaya başlanacağını belirtti.

UĞURLU: PLANLI ÇALIŞILMASI GEREKİYOR

Özellikle sanayi sitesindeki yolların kötülüğünden bahseden Deva Partisi İlçe Başkanı Sadık Serhat Uğurlu, çalışmaların kademe kademe yapılarak daha düzenli çalışılması gerektiğini belirtti. Uğurlu, sorunların ortak akılla çözülmesi gerektiğini söyledi.

AVCI: TRAFİK SİYASET ÜSTÜ BİR KONU

Trafik sorununun siyaset bir üstü konu olduğunu belirten Avcı, bu durum devam ederse şehirde nefes alınacak alan kalmayacağını vurguladı. Polatlı’nın yaşanabilir bir kentten uzaklaştığını belirten Avcı, betonlaşmanın çoğalmasıyla durumun daha da artacağını söyledi.

UĞURLU: İMAR SORUNU GELECEKTE DAHA DA BÜYÜYECEK

İmar planının büyük bir sorun olduğunu belirten Uğurlu, masa başı çalışmalarla bu işin çözülemeyeceğini söyledi. Gelecekte imarın düşünülenden daha büyük sorun ortaya çıkartacağını vurgulayan Uğurlu, konunun ortak bir akılla çözülebileceğini belirtti.

AVCI: ASKERİ BİRLİKLER YATIRIMLAR İÇİN ÖNEMLİ

Üniversite konusu ve askeri birliklere değinen Avcı, askeri birliklerin ilçeye gelmesiyle Polatlı’nın il olmasının yolu açılacağını söyledi. Bununla birlikte Polatlı’ya yatırımların geleceğini belirten Avcı, nüfus artışıyla üniversitenin de kurulma şansının artacağını vurguladı.

UĞURLU: ÜNİVERSİTELER BACASIZ FABRİKALARDIR

Üniversitenin gelmesinin ilçe ekonomisi açısından Polatlı’ya birçok faydası olacağını belirten Uğurlu, bu konu hakkında vatandaşların görüşlerine başvurulabileceğini söyledi. Uğurlu ayrıca Polatlı’nın nitelikli eğitimci bakımından sıkıntı çekmeyeceğini de ifade etti.

UĞURLU: İLÇE TARIMIN VE ZİRAAT ODASININ YETİŞEMEDİ YERLERDE BELEDİYE DEVREYE GİRMELİ

Gökpınar Barajı’nın durumu ve çiftçilerin sorunlarına değinen Uğurlu, “Çiftçinin sorunları tek tek tespit edilmeli. Gökpınar Barajı neden yıllardır bitirilmiyor buna açıklık getirilmeli. Çiftçiye kaybı ne kadar, maliyeti ne kadar? Sorularına yanıt verilmeli. İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ziraat Odasının yetişemediği noktalarda bir Belediye Başkan Yardımcılığının Polatlı’nın konumu da dikkate alınarak veteriner ve ziraat mühendisi olarak istihdam edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu şekilde çiftçilerin sorunlarını daha rahat çözebiliriz.” dedi.

DURUKAN: SORUNLAR BİRLİK OLARAK ÇÖZÜLEBİLİR

Ziyarette sorunların çözümü için ortak hareket edilmesi gerektiğini vurgulayan İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan, trafik sorunu, imar konuları, üniversite ve askeri birliklerin Polatlı’ya gelmesi gibi konuların siyaset üstü bir konu olduğunu herkesin ortak paydasının Polatlı olduğunu belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.