Adana'nın Seyhan ilçesinde yer alan 2000 Evler Mahallesi’nde dün gece yaşanan olayda, 20-25 kişilik bir grup, bir iş yerine taş ve sopalarla saldırarak büyük maddi hasara yol açtı.

25 Kişilik Grup, Işyerini Yerle Bir Etti (2)

Edinilen bilgilere göre, olayın mağduru Seda Düzenli Y. (33) isimli kadın, bir süre önce eşiyle birlikte sıkma gözleme sattıkları bir iş yeri açtı. Ancak, kadının, bir çiftin boşanmasından sorumlu tutulması nedeniyle, boşanan çiftin ailesi ile arasında husumet başladı. Aile iddialara göre, kadına iftira atınca aralarındaki husumet giderek büyüdü.

25 Kişilik Grup, Işyerini Yerle Bir Etti (1)

Bir buçuk yılda 31 milyon lira dolandırdılar Bir buçuk yılda 31 milyon lira dolandırdılar

Dün, bir kişi iş yerine gelip dükkana zarar verdikten sonra, ailenin iş yerinde çalışanlardan ve akrabalarından oluşan 20-25 kişilik grup kadının iş yerine geldi. Seda Düzenli Y. ve eşi, iş yerinin içine girip kapıyı kilitlediler. Bunun üzerine öfkeli grup, taş ve sopalarla iş yerine saldırdı. Grup, iş yerinin camlarını kırarken, masa ve sandalyeleri fırlatıp büyük zarar verdi. Bir süre sonra öfkeli grup iş yerinden ayrıldı. Yaşanan olay anbean dükkanın güvenlik kamerasına yansıdı. Seda Düzenli Y., yaşanan bu saldırının ardından polis merkezine giderek şikayette bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
 

Kaynak: İHA