2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLIYOR

Bu haber 28 Ağustos 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Okullar 2021-2022 eğitim öğretim dönemine koronavirüs önlemleri ile 6 Eylül’de başlıyor. İlçede Polatlı İlkokulu, İlk Adım Anaokulu, Şehit Sedat Akça Ortaokulu yeni dönemde faaliyete başlıyor. Bu dönem 2 bin 220 çocuk birinci sınıf eğitimine başlayacak.

24 BİN 751 ÖĞRENCİ EĞİTİM ÖĞRETİME BAŞLIYOR

6 Eylül Pazartesi günü ilk zilin çalmasıyla çocuklar eğitim öğretim hayatına başlayacak. Bu sene 2 bin 220 çocuk 1. Sınıfa başlarken,  ilçede toplam 24 bin 751 öğrenci yeni döneme başlayacak. Sınıf kontenjanları okuldan okula farklılık gösterirken Millî Eğitim ve Sağlık Bakanlığı iş birliğinde hazırlanan “Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi” il millî eğitim müdürlüklerine gönderildi. Bu kapsamda okullarda tedbirler sıkı tutulacak. Yeni dönemde Polatlı İlkokulu, İlk Adım Anaokulu, Şehit Sedat Akça Ortaokulu faaliyete başlıyor.

UYMAZ: YENİ DÖNEME HAZIRIZ

Dönem başlamadan okulları tek tek gezerek yerinde incelemeler gerçekleştiren Polatlı Milli Eğitim Müdürü Yusuf Uymaz, yeni dönemin öğrencilere, öğretmenlere, velilere ve okul çalışanlarına hayırlı olmasını diledi. Uymaz: “Koronavirüs önlemleriyle birlikte yeni eğitim öğretim dönemine başlıyoruz. Kovid-19 kapsamında alınması gereken önlem ve tedbirler doğrultusunda öğrenci, öğretmen ve veliler bilgilendirilecek. Bizler ve okullarımız yeni dönem için hazır bir şekilde öğrencilerimizi bekliyoruz. Onları çok özledik. Yeni eğitim öğretim yılı herkese hayırlı olsun.” dedi.

OKULLARDA KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ ALINACAK

Okullar bu sene koronavirüs önlemleri kapsamında açılıyor. Millî Eğitim ve Sağlık Bakanlığı iş birliğinde hazırlanan “Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi” il millî eğitim müdürlüklerine gönderildi. Önlemler kapsamında öğretmenler, eğitim personeli, kantin çalışanları ve öğrenci servisi personelinin tam doz aşılarının yapılmış olması önerildi. Rehbere göre, öğrencilerle bir araya gelmesi zorunlu olan aşı olmamış öğretmen ve okul çalışanlarından haftada iki kez PCR testi istenecek. Öğrencilerle aynı ev içerisinde yaşayan kişilerin de tam doz aşılarını yaptırmış olmaları önerilecek. Koronavirüs tedbirleri kapsamında, tüm okullarda öğrenci, öğretmen ve personelin ihtiyacı olması hâlinde kullanabilmeleri için yeterli sayıda maske Millî Eğitim Bakanlığınca temin edilecek. Okul içerisinde, ortak alanlarda, sınıflarda, öğretmen odalarında maske atık kutularının bulundurulması ve günlük olarak boşaltılmaları sağlanacak. Öğretmenler, aşılanma durumundan bağımsız olarak okul bahçesine girişlerinden itibaren okulda bulundukları süre boyunca sürekli maske takacak. Okulda bulunulan süre boyunca ve her ortamda aşılanma durumundan bağımsız olarak sürekli maske takacak. Ders sırasında sınıf pencereleri, öğrenciler açısından düşme ve çarpma gibi risk yaratmayacak şekilde önlemler alınarak mümkün olduğunca açık tutulacak ve doğal havalandırma sağlanacak. Okul bahçesinde ve çevresinde öğrencilerin, öğretmenlerin, diğer çalışanların kalabalık gruplar oluşturması önlenecek. Teneffüs saatleri, kalabalık oluşmaması için okulun fiziksel kapasitesi ve öğrenci mevcudu dikkate alınarak farklı zamanlara gelecek şekilde ayarlanacak. Okula giriş, çıkış ve teneffüslerde sosyal mesafenin korunması için gerekli düzenlemeler yapılacak. Çocukların, öğretmenlerin ve diğer okul çalışanlarının el hijyeni için su ve sabun ile el yıkama olanakları sağlanacak ve ortak alanlara uygun sayıda el antiseptikleri konulacak. Okulun başlangıcında velilere olası hastalık durumunda bilgi paylaşabilmeleri için “Bilgilendirme Formu” verilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.