Ankara, Çayyolu'nda bulunan Musa Göçmen Konferans Salonunda 6-7 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan 1. Ankara Mandolin Festivali için heyecan dorukta. Bu etkinlik, Türkiye'de bir ilki temsil ederken, sanatseverlerin büyük ilgisini çekmeye hazırlanıyor. Festivalin Sanat Yönetmenliğini ise Serpil Özyüksel üstlenecek. 

Yunanistan ve Türkiye ortak prodüksiyonu ‘Romeo-Juliet’ oyunu Ankara’da izleyicilerle buluşacak Yunanistan ve Türkiye ortak prodüksiyonu ‘Romeo-Juliet’ oyunu Ankara’da izleyicilerle buluşacak

1.Ankara Mandolin Festivali Için Gün Sayılıyor-1

 Festival programı, açılış konuşmaları ile başlayacak. 6 Nisan 2024 Cumartesi günü saat 11.00 - 13.30 arasında gerçekleşecek olan açılış etkinliğinde Dostluk Şarkısı'nın söyleneceği belirtiliyor. Katılımcılar arasında Ankara Gazi Mandolin Grubu, Ankara Çankaya Salih Alptekin Ortaokulu Grup Mandalin, Bayraklı Belediyesi TOBAV Mandolin Orkestrası, Denizli Mandos Mandolin Grubu, Mandolinata Istanbul, Aydın Mandolin Grubu, ve Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi İzmir Mandolin Orkestrası yer alacak.

Aynı günün devamında, 6 Nisan 2024 Cumartesi saat 14.30 - 17.00 arasında şu gruplar sahne alacak: Kuzey Makedonya Üsküp Mandolin Orkestrası, Ankara Gazi Mandolin / Vokal Grubu, Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi Mandolin/Gitar Düo, Nigah Ertekin-Aydın Yavaş Duo (Eskişehir), Sinop Mandolin Duo ve İzmir Yeni Kuşak Köy Enstrümanları Derneği (YKKED) Merkez Şubesi Mandolin Orkestrası. Bu etkinlikler, mandolin sanatını sevenler için keyifli bir gün geçirmeyi amaçlıyor .

Haber: Tuğba Akkesen