Bin 200 kişiye Bayram şekeri dağıtımı yapıldı

Bu haber 22 Mayıs 2020 saat 9:58 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla başlatılan İŞKUR önünde iş aramaya gelen vatandaşlara nakit ve gıda yardımı ile ilgili talepleri almak üzere, İŞKUR önündeki Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım çadırında görev aldı.

BÜYÜKŞEHİR NAKİT VE GIDA YARDIMI YAPMAYA BAŞLADI

Covid-19 virüs salgını etkileri yüzünden işini kaybeden binlerce vatandaş her gün İŞKUR önünde sıra oluşturuyor. İŞKUR binasının önünde çadır kuran Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri,  iş aramaya gelen vatandaşların banka hesap bilgilerini, kimlik bilgilerini ve adreslerini alarak nakit ve gıda yardımı yapmaya başladı. Maske ve dezenfektan dağıtımının yanısıra nakdi ve gıda kolisi yardımı için talep formları alındığı Ankara Büyükşehir Belediye Sosyal Yardım çadırında Ramazan Bayramı öncesinde sadece bugün 500’ e yakın talep formu alınırken,  2000 adet maske ve dezenfektan dağıtımı gerçekleştirildi ve 1200 ailenin bayram şekeri ihtiyaçları da karşılandı.

‘’ İYİLİK DAHA BULAŞICIDIR ‘’

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ‘’ İyilik Daha Bulaşıcıdır ‘’ parolası ile 6 Milyon Ankaralının Tek Yürek olduğu sosyal dayanışma projelerinden biri olan İŞKUR önündeki çalışmada görev alan Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık çalışmalarla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu;

“Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mansur Yavaş’ın talimatıyla, Ankara İŞKUR’un önünde iş aramaya gelen vatandaşların bilgileri alınarak yardım listesi çıkarılmaya başlandı. Kendilerine nakdi yardım ve gıda yardımları yapılmaktadır. Sadece bugün 500’e yakın talep formu alındı. İŞKUR önünde iş bulmak ümidindeki, 5 bine yakın yurttaşımıza bu noktada ulaşılmış oldu. Sadece bugün 2000 Ücretsiz maske ve dezenfektan dağıtımını ve 1200 kişiye Bayram şekeri dağıtımı gerçekleştirdiğimiz İŞKUR önündeki Sosyal Dayanışma çadırımızda ülke ekonomisinin geldiği noktayı apaçık görmeniz mümkün… Pandemi sürecinin başladığı günden itibaren Ankaralı yurttaşlarımız Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışının yurttaşlarımızın kalbine dokunan, şefkatli ve insancıl yanı ile tanışmıştır.”

YARDIMLAR YAPILDI

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık değerlendirmesinde, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Mansur Yavaş’ın talimatlarıyla‘’ İyilik Hastalıktan Daha Bulaşıcıdır ‘’ diyerek başlatılan ihtiyaç sahibi hanelere Fatura Ödenmesi, nakdi yardım, iftar yardımı kampanyalar ki alan elin veren eli görmediği kampanyamıza 6.606.000 TL tutarında ihtiyaç sahibi ailelerin fatura ödemesi,  8.250.000 TL tutarında ihtiyaç sahibi ailelere nakdi yardım, 7.500.00 TL tutarında iftar yardımı gerçekleştirilmiştir.  Kısa sürede bu katılım sağlayan herkese yürekten teşekkür ediyoruz. İçinde bulunduğumuz Ramazan Ayı’nın anlamına yaraşır bir sosyal dayanışma örneği verilmiştir. Sosyal Demokrat Belediyecilik bu anlamda Ankaralı hemşerilerimizin kalbindedir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Polatlılı ve Ankaralı hemşerilerimizin mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Bayram sonrasında da Büyükşehir Belediye’mizin Hemşerilerimizin kalplerine dokunan insanımızı önceleyen yanı, yurttaşlarımızla birlikte yurttaşlarımızın yanında olacak… ” ifadelerinde bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.