3 yıl içinde gerçekleştirilecek olan ten çıkarmaların, Avrupa ve Afrika'da toplam 100 bin kişi çalıştıran Vodafone tarihindeki en büyük işten çıkarma olacağı ifade ediliyor.

Ekonomide Çarpıcı 'Mehmet Şimşek' yorumu!  Ev, araba, altın alacaklar dikkat! Ekonomide Çarpıcı 'Mehmet Şimşek' yorumu! Ev, araba, altın alacaklar dikkat!

DÜŞÜŞ ÖNGÖRÜLÜYOR

Vodafone'un yeni patronu Margherita Della Valle bugün yaptığı açıklamada, telekomünikasyon grubunun küçültülmesi gerektiğini ve bu yıl 1.5 milyar euroluk bir düşüş öngörüldüğü için rekabet gücünün yeniden kazanılmasını sağlamak amacıyla 11 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurdu.

EN BÜYÜK İŞTEN ÇIKARILMA OLACAK

Üç yıl içinde gerçekleştirilecek işten çıkarmalar, Avrupa ve Afrika'da toplam 100 bin kişi çalıştıran Vodafone tarihindeki en büyük işten çıkarılma olacak. Vodafone'un en büyük pazarı olan Almanya'nın bu yıl düşük performans gösterdiğini kaydeden Valle, İspanya'nın ise stratejik inceleme altında olduğunu söyledi.

Valle, Avrupa telekom pazarında performansının gözle görülür bir şekilde kötüleştiğini belirterek Vodafone'nun ticari müşterilerinin potansiyelini en üst düzeye çıkaracağını söyledi.

Sektördeki baskının altını çizen Della Valle, Mart 2023 sonunda 4.8 milyar euro olarak açıklanan hisse senetlerinin tahminlerin de altına düşerek 3.3 milyar euro olduğunu sözlerine ekledi.

İHA