İstanbul'un tarihi hazinelerinden Topkapı Sarayı, 1924'te müzeye dönüştürüldüğünden bu yana ilk kez gece ziyaretine açılıyor. Bu özel etkinlik, özellikle yabancı turistlerin yoğun talebi üzerine hayata geçirildi.

Gece Turu Detayları ve Bilet Fiyatları

29 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 21.00'de başlayacak olan gece turları, her Cumartesi aynı saatlerde tekrarlanacak. Ziyaretçiler, Bab-ı Hümayun'dan başlayacakları turda Divan-ı Hümayun, Kubbealtı, Saray Saatleri Galerisi gibi önemli mekanları görebilecekler. Harem bölümünde ise Karaağalar Mescidi, Valide Sultan Dairesi, Hünkar Hamamı gibi özel bölümler ziyaretçilere açılacak.

Gece turu bilet fiyatları yerli ziyaretçiler için 1000 TL, yabancı ziyaretçiler için ise 5000 TL olarak belirlendi. Biletler, Topkapı Sarayı gişelerinden temin edilebilecek.

Unutulmaz Bir Gece Deneyimi

Topkapı Sarayı'nın büyülü atmosferini gece deneyimlemek isteyen tarih ve kültür meraklıları için bu özel etkinlik kaçırılmayacak bir fırsat. Arz Odası, Mukaddes Emanetler Dairesi, Hazine Sergisi gibi önemli bölümleri gece vakti keşfetmek, ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim yaşatacak.

Şehit babasından yürek yakan feryat: “Ben de Kürdüm, Allah belanızı versin” Şehit babasından yürek yakan feryat: “Ben de Kürdüm, Allah belanızı versin”

Topkapı Sarayı Gece Turları Hakkında Bilmeniz Gerekenler:

  • Başlangıç Tarihi: 29 Haziran 2024
  • Ziyaret Saatleri: Her Cumartesi 21.00-23.00
  • Bilet Fiyatları: Yerli 1000 TL, Yabancı 5000 TL
  • Bilet Satış Noktası: Topkapı Sarayı gişeleri
  • Gezi Güzergahı: Bab-ı Hümayun, Divan-ı Hümayun, Kubbealtı, Saray Saatleri Galerisi, Harem bölümü, Arz Odası, Mukaddes Emanetler Dairesi, Hazine Sergisi
Kaynak: MYNET