İş Adamı Robert Baler'in eşi Etel Baler kimdir hastalığı ne? İş Adamı Robert Baler'in eşi Etel Baler kimdir hastalığı ne?

İstanbul'un Eyüpsultan ilçesindeki yabancı uyruklu bir öğrencinin, okul müdürü olan İbrahim Oktugan'ı vurarak ölümüne neden olmasının ardından eğitim camiası büyük bir üzüntü yaşadı. Olayın ardından eğitim sendikaları ise tepkiler sonrası iş bırakma ve grev kararı aldı. Yaşanılan olaylar sonrası ise 10 Mayıs tarihinde okulların tatil olup olmayacağı ise merak edilmekte. Peki, 10 Mayıs okullar tatil mi? 10 Mayıs yarın hangi okullar tatil? Yarın öğretmenler grevde mi? Hangi sendikalar grev yapacak? gibi soruların cevaplarına sizler için yanıt bulduk. İşte ayrıntılar... 

10 Mayıs okullar tatil mi? 

Bir okul müdürünün yabancı uyruklu bir öğrenci  tarafından öldürülmesi gerek eğitim camiasından gerekse de toplumun büyük bir kesiminde tepkilere yol açtı. Yaşanılan acı verici olay sonrasında eğitim sendikaları ise bu olayın bir daha yaşanmaması için iş bırakma ve grev karar aldığını duyurdu. Öğretmenin yaşamını elinden alan öğrencini tutuklanmasının ardından 10 Mayıs Cuma gününün tatil olup olmayacağı geniş kesimlerce araştırılmakta. Sizlere bu konunun detaylarını araştırdık. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, olayın ardından üzüntülerini dile getirip baş sağlığı dileklerinde bulundu. 

10 Mayıs yarın hangi okullar tatil?

Ülkede yaklaşık on sendikanın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalara göre  genel olarak 1 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirilecek. Okullarda öğrencilere bu durumun duyurulması beklenirken, bazı öğretmenlerin okulda kalıp idari görevlerini sürdüreceği düşünülüyor. Ancak, Bakanlık yetkilileri yarafından doğrudan bir tatil duyurumu veya yoklama alınması gibi resmi bir bildirimin yapılmadı. Bu noktada, her okul ve öğretmenin, sınıflara kendi inisiyatifiyle bilgi vermesi bekleniyor.

 Hangi sendikalar grev yapacak? 

Okul müdürü İbrahim Oktugan'ın, yabancı bir öğrenci tarafından yaşamını yitirmesinin ardından sendikalar grev yapacağını duyurmuştu.

İşte grev yapacak sendikalar  

Eğitim İş

Türk Eğitim Sen

Eğitim Sen

Eğitim Gücü Sen

Hürriyetçi Eğitim Sen

Anadolu Eğitim Sen

TÖB Sen

Eğitim Bir Sen