Evden Eve Nakliyat konusunda yoresinin en secilmis firmalari.sivas evden eve nakliyatkars evden eve nakliyat

Sanayiciler İstikrar ve Tecrübeden Yana Oy Kullandı; Aydoğan’da Karar Kıldı

Polatlı Ziraat Aletleri, Tamirciler ve Demir İşleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası olağan kongresi, geçtiğimiz cumartesi iki alyans düğün salonunda gerçekleştirildi.

Bu haber 08 Ocak 2018 - 8:31 'de eklendi ve 190 kez görüntülendi.

Kongreye Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Temsilcileri, Belediye Meclis üyeleri, Siyasi partilerin ilçe temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının ilçe temsilcileri ve çok sayıda sanayi esnafı katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kongrede Ahmet Demir, Levent Kirinç ve mevcut başkan Osman Aydoğan başkanlık için yarıştı. Osman Aydoğan tarafından okunan faaliyet raporlarının ardından adaylar sırasıyla kürsüye gelerek plan ve projelerini esnafa aktardı.

YÖNETİM LİSTESİ

Polatlı Ziraat Aletleri, Tamirciler ve Demir İşleri Esnaf ve Sanatkârlar Odasının haftasonu gerçekleştirilen kongresinde 448 üye oy kullandı.  Mevcut Başkan Aydoğan 317 oy ile bir dönem daha başkanlık yapmayı hak kazanırken, rakip adaylardan Ahmet Demir 117 oy, Levent Kirinç ise 14 oy aldı.  Kazanan liste; “ Yönetim kurulu asıl aday listesi; Ramazan Akdağ, Ramazan Demircan, Hakan Taşın, Bünyamin Saldır, İlyas Uçar, Cevahir Bilici.  Denetim Kurulu Asıl Üye Aday Listesi;  Levent Hasan Tutumlu, Yılmaz Tan, Onur Tümtürk.” oldu.

“HER YIL FUAR GEZİLERİ DEVAM ETMEKTEDİR”

Sanayi esnafı için birçok proje ürettiklerine ve üretmeye devam edeceklerini ifade ederek konuşmasına başlayan Aydoğan; “Her yıl esnaflarımızı günümüz teknolojilerini yakından görüp takip edebilmeleri için Türkiye’nin belirli illerinde kurulan Fuarlara götürerek geziler düzenliyoruz. Bunun yanı sıra her gittiğimiz şehrin tarihi yerlerini ziyaret ediyoruz. Çanakkale Zaferinin yaşandığı vatan topraklarını esnaflarımız ve eşleriyle birlikte ziyaret ettik. İnşallah bu tür gezileri geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi ileride de devam ettireceğiz.”dedi.

“SANAYİ YOLLARIMIZIN ASFALTLANMASI”

Sanayinin belki de en çok konuşulan konusu olan sanayi yolları ile ilgili de konuşan Aydoğan; “Sanayimiz içerisi berbat bir haldeydi. Ben bile esnaf olarak sanayi içerisinde arabamla gezemiyordum. Bu mağduriyetimizin giderilmesi için sanayimiz girişine bir pankart asarak, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne, dönemin Polatlı Ak Parti İlçe başkanı Gazi Karaoğlu’na ve ekibine sesimizi duyurmayı başardık. Gazi Karaoğlu ve ekibi sanayimize gelerek basının önünde Ankara’dan sözünü aldım pankartı indirin, söz yolları yapacağız, dedi ve hep birlikte pankartı indirdik. Bu sözün üzerine oda olarak yolların yapımı için sürekli Gazi başkanla diyalog halindeydik. Zaman zaman çalışmalarda sıkıntılar yaşandı , bunların üstesinden gelerek sanayimizin yüzde 80 yolu büyükşehir tarafından asfalt yapıldı. Asfalt yapımının başlandığı günden sonuna kadar katıklarından dolayı, başta dönemin başkanı Gazi Karaoğlu başkanımıza ve Ankara Büyükşehir meclis üyelerimize sonrasında işin devamı ve takibini sağlayan şu anki Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir’e sanayim ve esnaflarım adına teşekkür ederim.”ifadelerine yer verdi.

“ESNAFLARIMIZA TOPLU SANAYİ TÜPÜ ALIMI GERÇEKLEŞTİRDİK”

Aydoğan; “Ankara Bilim Teknolojileri bakanlığı memurları sanayimizdeki oksijen, gaz altı ve asetilen tüplerini kullanan esnaflarımızı denetleyerek, tüplerin kullanma tarihlerinin geçmiş olduğunu görmüşler. Bazı esnaf arımızın olayı bize bildirmesi sonucunda biz oda olarak yetkililerle hemen görüşüp konuştuk. Esnaflarımızı cezai işleme maruz bırakmayın diyerek bakanlık görevlilerin, biz oda olarak bu işe el atarak, tüp meselesi sorununu çözeceğimizin sözünü verdik. Esnaflarımızın elindeki eski tüpleri değerlendirerek yeni tüp fiyatlarını aldık, esnafımıza sunduk esnafımız uygun buldu. Sanayimizdeki tüm esnafımıza bu sayede hem maddi olarak hem manevi olarak katkıda bulunduk. Bu çalışmalarımızı sosyal medyada paylaştığımızda Bilim Teknolojileri Bakanlığı memurlarından telefonla teşekkür aldık. Bu sayede memur arkadaşlarımız sanayimize cezai işlem uygulamadılar.”dedi.

“ÇALIŞANLARA MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ”

Aydoğan; “Kanun gereği 48 meslek dalın da Mesleki Yeterlilik belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Bu çalışmayı Polatlımıza basın yoluyla, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Bilirliği teşkilattan sorumlu Başkan Vekili Hüseyin Ar, ASO Metes Şirket Müdürü Halis Yeşil ve bir çok daire başkanlarıyla birlikte açıklama yaparak duyurduk. Sonrasında biz esnaflarımızı bilgilendirerek 19 çalışanımızı kursa kayıt ettik. Sınavların Ankara da yapılması gerekiyordu. Biz oda olarak bu işin Polatlıda yapılmasını talep ettik. Yetkililerde bizi kırmadı, 19 kursiyerimizden 18’i bir günde hem teorik hem de pratik sınava girerek belge almaya hak kazandılar. Mesleki Yeterlilik Belgesi alma hakkı kazanan çalışanlarımıza Polatlı Protokolümüzle beraber belgelerini taktim ettik.”şeklinde konuştu.

“GELENEKSEL HALE GETİRDİĞİMİZ AŞURE İKRAMI”

Her yıl Muharrem ayı nedeniyle, 2 bin kişiye aşure ikramında bulunduklarını ifade eden Aydoğan görevde olduğu sürece bu tür etkinliklerin devamını sağlayacaklarını ifade etti.

“SANAYİMİZİN TAK KEMER GİRİŞİ”

Polatlı Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’yı ziyaret ederek sanayimiz için 13 maddelik bir talepte bulunduklarını söyleyen Aydoğan; “ Başkanımız bu talepleri zamana yayarak hepsini bir bir yapacağının sözünü verdi. İşte bunlardan bir tanesi de sanayimize yapılan bu güzel TAK kemer girişi oldu. Bu tak kemerin öncelikle Polatlımıza sonrada sanayimize güzellik kattığına inanıyorum. Bununla kalmayıp sanayimizin anayol tarafını boydan boya duvar yapıldı. Işıklandırması ve yeşil alanı boydan boya yeniden daha bakımlı hale getirerek bu yapılan esere yani tak kemere daha da güzellik katmıştır. Bu güzel eseri sanayimize kazandıran Polatlı Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’ya bir kez daha teşekkür ediyorum.”dedi.

“TÜRKİYE DE BİR İLK OLAN İMALATÇILARIMIZA TEŞHİR ALANI”

Aydoğan;”Esnaflarımızın talepleri üzerine Polatlı Belediye başkanımızla birlikte esnaflarımıza Türkiye de hiçbir sanayide olmayan, Polatlımızda ilki yapılan, üretim yapan esnaflarımızın malını sergileyebileceği teşhir alanı yapıyoruz. Sanayideki esnaflarımızdan sürekli odamıza ve belediyemize sanayimiz içerisindeki düzensizlikten ve yol üzerindeki hurda araçların, hurda malzemelerin ve ziraat makinalarının olmasından dolayı şikayetler artmıştır. Belediye ekiplerince müdahale edildiğinde esnafta haklı olarak biz yaptığımız ürünleri nereye koyacağız diye başkaldırıyordu. Bizler oda olarak Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’dan esnafımızın mağduriyetinin giderilmesi için sanayimize yakın bölgelerden bir yer belirleyerek bu şekilde esnafın rahatlayabileceğini söyledik. Belediye başkanımız İmar Müdürlüğü ne talimat vererek odamızla birlikte çalışarak yer araştırmamızı söylediler. Çalışmalarımız sonucunda Galericiler Sitesinin altında 30 dönüme yakın bir yer olduğunu tespit ettik ve başkanımıza sunduk. Arsayı yerinde görerek burası size uygunsa bizde belediye olarak, burayı toprakla doldurup, altına beton atıp, kenarlarına tel çekip, ışıklandırma yapıp, nizamiye kulübesi kurularak, sadece kullanım amaçlı olarak buranın enerji ve bekçi giderlerini karşılayacak kadar cüzi bir kira geliri ile esnafa tahsis edeceklerini söylediler. Bu sayede hem sanayimizin içerisi düzenli bir hale gelecek hem de belediyemize yapılan şikayetler de son bulacaktır.”dedi.

“15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZ ANISINA MEVLİD-İ ŞERİF VE DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞ”

Her yıl Ramazan ayında geleneksel hale getirdiğimiz Kadir gecesinde Sanayi camimizde sanayimiz esnaflarımızın geçmişlerinin ruhu için Mevlid-i Şerif okutturup cami çıkışı cami cemaatine ikramlarda bulunduklarını söyleyen Aydoğan bu etkinliği de görev süresi boyunca sürdüreceğini ifade etti. Aydoğan; “Hain darbe girişimi sonucu 15 Temmuzda hayatını kaybeden şehitlerimizin ruhuna Mevlid-i şerif okutularak ve cami çıkışı oda başkanı arkadaşlarımız ve esnaflarımızla beraber Cumhuriyet Meydanına yürüyerek, 15 Temmuz sonrası tutulan Demokrasi nöbetine destek verip darbe girişimini protesto ettik. Allah o günleri milletimize bir daha yaşatmasın.”dedi.

“SANAYİ ESNAFINI BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI”

Aydoğan; “Zaman zaman torba kanunu ile çıkan kanunları , gerekli makamlara başvurarak yetkililerin Polatlımıza gelmelerini sağlayıp esnafımıza bilgilendirme toplantıları düzenliyoruz. Bu sayede esnafımız Ankara’ya gitmeden birinci ağızdan karşılıklı soru cevap şeklinde bilgi alarak daha güzel öğrenebiliyorlar. Bu çalışmalarımızda bu şekilde devam edecek.”dedi.

“ZORUNLU HALE GETİRİLEN ’ C’ BELGESİ ALIMINDA ESNAFA YARDIMCI OLDUK”

İmalat yapan esnaflarımızın talepleri üzerine zorunlu hale getirilen C belgesinde yaşadıkları sıkıntıları oda olarak çözdüklerini ifade ederek; “. Kanun ilk çıktığında her firmadan dosya başına iki buçuk milyar gibi bir rakamdan bahsediliyordu. Sonrasında bizler yanımıza imalatçı esnaflarımızı alarak çeşitli firmalarla görüşmeler yapıp en sonunda Ankara’da Bernad şirketiyle dosya başı 800 liraya düşürerek anlaşma imzaladık. Bu sayede esnafımız daha ucuza belgelerini aldılar.”şeklinde konuştu.

“SANAYİ KROKİSİ VE BİLBORD ÇALIŞMASI”

Aydoğan;”Sanayimiz içerisinde birçok esnafımız hangi caddenin hangi sokağın nerede olduğunu bilmiyor. Bu düşünceyle sanayimizle alakalı kroki çalışması yapmaya karar verdik. Ben bir oda başkanı olarak sanayimdeki adresi bilemiyorum. Sanayimizi baştan sona tek tek gezerek inşallah yakın zamanda sanayimizin girişine billboardlar koyarak sanayimizin en ücra köşesindeki esnafımızı bile, dışarıdan gelen vatandaşımız çok kolay bulma imkânına kavuşacak. Sanayi esnafımız adına da güzel bir çalışma olacağına inanıyoruz.”dedi.

“15 TEMMUZ SONRASI CAMİ MİNARELERİNE ASILAN BAYRAĞIMIZ”

Aydoğan, 15 Temmuz hain darbe girişiminden bugüne sanayi camisinin iki minaresi arasına ay yıldızlı bayrağını astıklarını ve dalgalandırmaya devam ettiklerini ifade etti.

“SANAYİ KURUCULARIMIZDAN HALİT ÜREK’İN İSMİNİN VERİLMESİ”

Aydoğan; “Hani bir atasözü vardır, “insan ölür eseri kalır” . Yıllar önce 1965 yılında bilgen yapı kooperatifinin yönetim kurulu başkanlığını yapan, sanayimizin cami inşaatını başlatıp soruna kadar devam ederek sanayimize ve camimize emeği geçen, eski sanayi esnaflarımızdan Halit Ürek abimizin isminin bir parka verilmesi, ya da emeği geçtiği camiye isminin verilmesini belediye başkanımıza önerdik. Belediye başkanımızda cami için bir şey söylemem ama sanayide güzel bir parka ismini verebiliriz dediler. İnşallah, bu vesileyle kendisini rahmetle anıyorum. Halit Ürek abimizin ismi yaşatılmaya devam edecektir.”dedi.

“SANAYİMİZ ENVANTERİNİN ÇIKARILMASI”

Aydoğan; “Polatlı Yeni Sanayi Sitemiz gün gün büyümektedir. Biz göreve geldiğimizden bu güne kadar, sanayimizdeki esnaf sayısını, toplantılarda kesin veriler olmamak kaydıyla sekiz yüz ya da bin esnaf var diyerek bilgi veriyorduk. Elimizde yazılı hiçbir veri yoktu. Biz oda olarak arkadaşlarımızla ortak bir karar aldık. Esnafı tek tek gezerek sanayimizdeki komple esnaf sayısını çıkartmak için çalışma başlattık. İnşallah kısa zamanda sanayimizde toplam esnaf sayımızı hangi meslekte kaç tane esnaf olduğunu esnaflarımız yanındaki çalışan sayısını ve esnafımızın hangi odaya bağlı olduğunun envanterlerini çıkaracağız. Sonraki süreçte kurum ve kuruluşlarla yaptığımız yazışmalarla ve dışarıdan gelen siyasetçilerimize yazılı olarak sanayimizde ki envanteri net bir şekilde sunma imkanı bulacağız.” dedi.

“SANAYİ POSTANE ŞUBEMİZ”

Sanayi Esnafımız bir fatura yatırmak için çarşıya gitmek zorunda kalıyordu, çarşıda araba park etmek için yer bulamıyordu, işin de kalıyordu yani her türlü mağdur oluyordu. 2005 yılında yönetime geldiğimizde Postane müdürü Hayati Özütemiz müdürümüz sayesinde bizlerinde gayretleriyle sanayimize postane şubesi kazandırdık. Sonrasında geçtiğimiz yıllar içerisinde Ankara’dan n gelen müfettiş tarafından şubenin uygun olmadığı görülmüş ve Ankara’ya şubenin kapatılması için dilekçe yazılmıştır. Postane şubesinin kapatılacağı hakkında Postahane memuru tarafından bize bilgi verilmiştir. Yine o dönemin Ak Parti İlçe Başkanı Gazi Karaoğlu’nu ziyaret ederek durumu kendilerine arz ettik, bu şube buradan giderse esnafımız perişan olur, gitmemesi için bizlere yardımcı olun dedik. Kapanma yazısı yazılan şubeyi Gazi Karaoğlu’nun sayesinde tekrar sanayimizde tutmayı başardık. Bu anlamda Gazi Başkana sanayimiz adına teşekkür ederiz. Bilenlerimiz var ama bilmeyenlerimiz için söylüyorum. PTT şubemizin yeri Bilgen Küçük Sanayi Kooperatifine aittir. Kooperatif sanayi içerisindeki dükkanları ve hizmet binasını satma kararı almıştır. Böyle olunca PTT şubemizin yeri de satılacaktır. Şu an için böyle bir şey yok ama ortalıkta gezen laflar PTT şubesinin yeri satılınca PTT’nin gideceğini söylüyorlar. Buraya gelmesinde gösterdiğimiz çaba gibi daha önce buradan gitmemesi için yaptığımız müdahalelerle yarında böyle bir şey olursa gerekli kurumlarla görüşerek PTT şubesinin sanayide kalabilmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız.

“SANAYİMİZİN GÜVENLİK SORUNU”

Sanayide yıllardır çözülmeyen  bir güvenlik sorununun var olduğunu da ifade eden Aydoğan ;  “Ben ve ekibim 2005’te göreve geldiğimizde sanayimizde güvenlik için bir dernek kurulmuştu. Ama maalesef biz oda olarak destek vermemize rağmen iki adet gece bekçisinin maaşlarını ve giderlerini toplayamadılar. Durum böyle olunca dernek gün gün maddi olarak kötüye gitmekteydi. Ben ve arkadaşlarım yönetim kurulu toplantısında bu konuyu gündeme getirdik. Bu işin böyle olmayacağını, sanayimiz çevresine komple tel çekip nizamiye kurarak, giriş-çıkışları kontrol altına alarak bu işin daha güzel olacağının kararını aldık. Sanayimizin tamamı 6 km. dir. 6 km. alanı tel örgü ile çevirdik. Sonrasında gerekli kurumlarla yazışma yaparak nizamiye kurmak için dilekçe verdik. Tabi biz yönetim olarak, kendi başımıza nizamiye kuracak halimiz yok. Yaptığımız yazışmalar sonucunda sanayimizin belli bir alanı, belli bir bölgesi yok. Siz burayı kanun gereği ne tel örgü ne duvar ne de nizamiyeyle kapatamazsınız, dediler. Nedeni sorduk ve bize yol gösterin dedik. Nedeni sanayimiz içerisinde mezbahane, Sümer beton, baştaş beton, Araç muayene İstasyonu, İğciler köyü , Kara İlyas köyü güzergahlarının buradan geçmesidir. Yapmanız gereken de Eskişehir yolu tarafındaki İpek Un ‘un orada bir kavşak göründüğünü ve bu kavşağın açılmasından sonra bu güzergahların oradan işlemeye başlamasıyla bu işi yapabilirsiniz, dediler. Bugüne geldiğimizde, Nizamiye kurmak çok kolay. Bakın arkadaşlar sanayimizin altı, boydan boya deredir. Üst anayol tarafı sağ olsun Polatlı Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya tarafından hem şehrimize hem de sanayimize yakışır bir duvar ile boydan boya çevrildi. Bize kalan iş sadece kısa mesafesi olan aşağıdan yukarıya tel örgü veya duvar çekmek. Bugün İpek Un’un oradaki kavşak açılsın biz yarın oda olarak hem sanayimize nizamiye kurarız hem de güvenlik içerisine alırız. Giriş Çıkışlarda güvenlik altına alınmış olur. Hani derler ya bekara karı boşaması kolay. Bazı arkadaşların hiçbir şeyden haberi yok kendi kendilerine konuşuyorlar. Ben ve ekibim hiçbir zaman boş vaatlerde bulunarak esnafımızı kandırmadık. Her zaman dürüst, şeffaf bir yönetim anlayışıyla görev yaptık. Bu esnaf sanatkar bize destek verdiği müddetçe biz de esnafımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.”dedi.

“İKİNCİ CAMİ İNŞAATIMIZ”

Gün geçtikçe büyüyen sanayide camii sıkıntısı da yaşadıklarını ve bu konuda da çalışma yaptıklarını ifade eden Aydoğan; “Başta vesile olan cami imamımız Metin Altay hocamıza esnaflarımız adına teşekkür ederim. Hocamız gerek camimiz için gerek esnaflarımız için elinden gelen gayreti ve çabayı göstermektedir. Sanayimiz gün gün büyüyor. Sanayi camimiz yeterli gelmiyor. Cuma saatlerinde dışarı tamamen doluyor. Yoldan geçen misafirler Cuma namazını kılmak için yer bulamıyorlar. Sanayimizin aşağı tarafındaki esnaflarımız Metin hocaya sanayimizin aşağı tarafına bir mescit yapılması için talepte bulunmuşlar. Bunun üzerine hocam bize yani odamıza gelerek sanayimizin aşağıdaki sanayi esnaflarımızın taleplerini bizimle paylaştılar. Bunun üzerine bizde oda olarak madem böyle bir talep var, bunu bugünlük değil gelecekte de daha faydalı olabilmesi için mescit yerine cami düşünelim diyerek cami yaptırma kararı aldık. Sanayi heyeti olarak belediye başkanımızı ziyaret ettik, durumu anlattık, belediye başkanım istediğimiz bölgeden bize cami yerini, tüm meclis üyelerinin onayı ile meclisten geçirerek, sanayimize ikinci cami yerini tahsis ettiler. Bizde oda olarak hemen cami derneğinin yönetimini oluşturduk. Yönetim kurulu başkanını odamızın başkan vekili ve ağabeyimiz Ramazan Akdağ’ı, Esnaf Sanatkar Cami Yaptırma Derneği Yönetim Kurulu başkanı, sanayimiz esnaflarından Remzi Evirgen, Alaattin Erturun, İsmail Atamil, Ahmet Akkurt ağabeylerimizi yönetim kuruluna yazarak derneğimizi kurduk. Gerekli prosedürleri bitirerek cami inşaatına başladık. Ama maalesef derneğimiz yeni olduğu için hiç paramız yoktu, yine Polatlı Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’yı ziyaret ederek hafriyatının yapılmasını talep ettik. Sonrasında kalıpları çaktık, temele demir alacak paramız yoktu, yine büyüğümüz Polatlımızın saygıdeğer belediye başkanına çıkarak demir talebinde bulunduk. Sağ olsun belediye başkanımız sayesinde temeli atarak hızlı bir şekilde cami inşaatını devam ettiriyoruz. Akabinde cami inşaatı devam ederken Polatlımızın ileri gelen saygıdeğer esnafları da bizi yalnız bırakmayarak gerek para yardımı, gerekse beton alımı yaparak cami derneğimize destek verdiler. Bu sayede camimizin ikinci katını da tamamlamış bulunmaktayız. Camimize maddi ve manevi destek veren başta Polatlı Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya olmak üzer , sanayi esnaflarımıza ve sanatkarlarımıza ve dışarıdan yardımlarını esirgemeyen tüm hayırseverlere sanayimiz ve cami derneğimiz adına teşekkür ediyor saygılarımızı sunuyoruz.”şeklinde konuştu.

“AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ”

Konuşmasının sın kısmında ise Aydoğan; “2005 yılından bu güne, yaptığımız hizmetlerin, faaliyetlerin tamamını kaleme alacak olursak zaten sayfalar almaz, hani bir atasözü var ya ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz, o yüzden sanayimize yapılanı Polatlımızda görüyor, esnafımızda biliyor. Bizler göreve geldiğimiz günden bugüne odamızdan hiçbir şekilde menfaatleşmeden maaş almadan, oturum ücreti almadan, sadece insanlara hizmet ederek Allah rızası için, ilk günkü heyecanla, azimle ve kararlılıkla hizmet etmeye devam ediyoruz. Ekibimle birlikte 2018’in ilk üç ayı içerisinde yapacağımız olağan genel kurulda Polatlı Ziraat Aletleri Tamirciler Ve Demir İşleri Esnaf ve Sanatkârları odamızın yönetimine tekrar talibiz. Destek veren, vermeyen tüm esnaf ve sanatkâr bizim esnafımızdır bizim sanatkarımızdır. Seçim biter geçim başlar. Yarışa çıktığımız arkadaşlarla ertesi gün kol kola girerek yine göreve devam ederiz. Bu vesileyle ben şu andaki mevcut yönetim ve denetim kurulu üyelerim adına odamızın üyelerine, tüm sanayi esnaf sanatkârlarına saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunarım.”dedi.

YILDIZKAYA; ESNAFIMIZ BİZİM BAŞIMIZIN TACI

Mürsel Yıldızkaya başkan adaylarına başarılar dileyerek başladığı konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü; “ Biz belediye başkanlığı sıfatıyla imkânlarımız ölçüsünde Polatlımıza Polatlımızın bütün kesimlerine elimizden geldikçe hizmet etmeye gayret gösteriyoruz. Biz sanayiciler içinde yapabildiklerimizi yaptık. Çok şey yaptığımızı ifade etmiyoruz. Allah nasip ederse ömrümüz yeterse bugünden sonra da biz Polatlı sanayisinde daha pek çok proje üreteceğiz. Çünkü esnaflar bizim başımızın tacı. Sanayi esnafımız Polatlının gözüken yüzü Misafirlerimiz önce sizi görüyorlar. İhtiyaçlarını elimizden geldikçe katkı vermeye gayret edeceğiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

türk porno mobil porno ataşehir escort istanbul escort kadıköy escort taksim escort mecidiyeköy escort şişli escortpendik escortümraniye escorthalkalı escortataköy escortbeylikdüzü escort

istanbul escort

antalya escort