PTO 2018 VERGİ REKORTMENLERİNİ ÖDÜLLENDİRDİ

Bu haber 20 Mayıs 2019 - 10:29 'de eklendi ve 1.821 kez görüntülendi.

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Polatlı Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleşen “Ekonomiye Değer Katanlar Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni ve İftar Yemeği”ne katıldı.

Polatlı’da yoğun bir ilgiyle karşılanan Başkan Yavaş, ödül alan vergi rekortmenlerine plaketlerini, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya ve Polatlı OSB Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ünal ile birlikte verdi. Polatlı’nın vergi rekortmenlerinin ödüllendirildiği programda konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 2021’de Gerede içme suyunun Polatlı’ya geleceğinin müjdesini verdi.

AMACIMIZ VERGİ REKORTMENLERİNİ ONURE ETMEK

Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya: ” Marifet iltifata tabidir biz bu düstur ile yola çıktık her yıl üyelerimiz arasında vergi rekortmenlerini Onure etmek amacıyla bu programı düzenliyoruz ve kendilerine ödüllerini takdim ediyoruz. Bu yıl bizleri kırmayıp aramızda olan büyükşehir belediye başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ediyoruz. Sanayici ve tüccarın çok sıkıntı çektiği şu günlerde üreten istihdam sağlayan Devleti ve milleti için çalışan tüm üyelerine ayrıca teşekkür etmek istiyorum. “dedi.

ÜRETEN HERKESİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK ARKASINDAYIZ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Ankara dışında ilk iftarı yapmak üzere Polatlı’da olduklarını ifade ederek : ” 31 Mart seçimlerinden sonra Ankaralı  hemşehrilerimiz bir 5 yıl için bizi görevlendirmiş bulunmaktadırlar. Bizi destekleyen desteklemeyen herkese teşekkür ediyorum. Bu Ankaralı hemşerilerimize hizmet etmek için bir fırsattır ve cenabı Allah’tan diliyorum ki Ankaralı hemşerilerime beni utandırmasın.  Polatlı’dan Ticaret Odası Başkanımız, Borsa Başkanımız ve hemen hemen sivil toplum kuruluşlarından herkes ziyaretimize geldiler. O ziyaretlerde Polatlı ile ilgili bilgileri benimle paylaştılar. İnşallah daha geniş bilgileri de kendilerinden alacağız. Şöyle bir kanaate vardım Polatlı’da kırsal kalkınma projeleri ile ilgili borsa başkanımızdan aldığımız bilgilere göre biz yapacağımız projelerin hepsini vatandaşla birlikte ortaklaşa yapmak istiyoruz. Gönüllüleri işin içerisine katmak istiyoruz. Belediye Başkanı görevine başladığımdan itibaren eline projesinde alan herkes kırsal kalkınma projesinin kendisinin yapmak istediğini söyleyerek yanıma geldi. Ancak bunu  Polatlı’da İnşallah geniş bir şekilde Ankara’nın kırsal kalkınma projesine masaya yatırarak ve daha sonra bu projeyi yürütecek ekibi ortaya çıkararak hep birlikte yapmaya çalışacağız. Bugün burada toplanmamızın en büyük sebebi Polatlı’daki vergi rekortmenlerine ödüllerini vermek. Üreten herkesin biz de Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak arkasında olmayı boynumuzun borcu biliyoruz.” 

ÖZ GEÇMİŞİNİ ALAN HERKES HAKLI OLARAK İŞ İSTEMEYE GELİYOR

Ülkede  çok büyük bir gerçekliğe sahip olan işsizlik konusu ile ilgili değerlendirmelerini paylaşarak konuşmasına devam eden Başkan Yavaş: “Göreve başladığımdan itibaren eline özgeçmişini alan Herkes iş diye geliyor. Haklılar ülkede bir ekonomik kriz var. İşsizlik var gidebilecekleri de başka kapı yok. Sadece ve sadece belediye başkanlarına ulaşabiliyorlar. Bizler de bütün herkese belediyede istihdam edemeyeceğimize göre Tabii ki onların çalışabilecekleri yerlerin yani üreten insanların, iş insanlarının önünü açmak boynumuzun borcu. Projelerimizi yaparken en ağırlıklı olarak altyapı hizmetlerinden daha çok Ankara’nın ekonomisini nasıl zenginleştireceğimizi bize Ankara’nın köylerini nasıl kalkındıracağımızı anlata anlata seçimin sonuna kadar geldik, inşallah bunu da başarmayı Cenabı Allah nasip etsin.” dedi.

2021’DE GEREDE SUYU POLATLI’DA

Polatlı’da verdiğimiz en önemli sözlerden bir tanesi Gerede projesini Polatlı’ya getirmekti diyerek sözlerine devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş proje hakkında bilgilendirmede bulundu : ” toplam hat uzunluğu 81 kilometre ilk Etap İvedik, Etimesgut, Ahi Mesut Bulvarı, Elvan Mezarlığı yanı arası 2. Etap Sincan, Saraycık ,Temelli, Malıköy gecekondu önleme Bölgesi arası İkisini birlikte ihale ediyoruz ve Yaklaşık 470 milyon lira muhammen bedeli var bu 2020 yılında bitecek. 3’üncü Etap Sincan, Malıköy, Polatlı arası içme suyu ana iletim hattı 110 milyon lira bedelli olarak oda ihale edilerek 2021 yılı sonuna kadar Gerede projesi Gerede suyu gelmiş olacak. “

MUHTARLARIN ELİNDEN ALINAN KONAKLAR 1 LİRA KİRA BEDELİ İLE KULLANIMA AÇILACAK

Salonda bulunan muhtarlara ve sivil toplum kuruluşlarına seslenerek konuşmasına devam eden Başkan Yavaş:” Seçimden önce muhtarlarımıza sözlerimiz vardı. İnşallah bundan sonra kendileri bize rahat bir şekilde erişerek köylerin kalkındırılması ve köylerin altyapı problemleri ile ilgili ne problem varsa çözmeye çalışacağız. Önümüzdeki hafta Milli emlağa Mal Müdürlüğü’ne yazı yazılarak sizlerin elinden alınan ne kadar köy Konağı varsa hepsinin tahsisini ya da kiralanmasını belediye olarak istiyoruz. Devlet buna sıcak bakarsa bunların hepsini geri  muhtarlarımıza yıllığı 1 liradan kiraya vermek sureti ile kullanımlarına açacağız. Köy hayatının devam etmesini istiyoruz köy hayatının devam etmesi için de oradaki konforun devam etmesi lazım ve ucuz yaşamaları lazım yine su ile ilgili indirim ile birlikte bütün köylere güneş enerjisi paneli takıp sadece kendi ihtiyaçları için değil ihtiyaç fazlasını da enerji şebekesine katmak suretiyle oradan da para kazanmalarını ve köyde yaşamalarının istiyoruz.” dedi.

İŞTE 2018 YILI VERGİ REKORTMENLERİ

2018 yılı vergi rekortmenleri ve ekonomiye değer katanlar ödül töreninde 10 anonim ve Limited Şirketi, 10 gerçek ve ticari İşletmesi olmak üzere toplamda 20 ödül sahiplerini buldu. 

EKONOMİYE DEĞER KATAN 10 ANONİM VE LİMİTED ŞİRKETİ 

Anonim ve Limited Şirketi kategorisinde ödül alanlar şu şekilde oldu; Onsa un Ticaret Limited Şirketi, Kırtızlar Un Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Atalar Makine Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, Metroray İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Antes Çelik Boru Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Gecek Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Eksa Tarım ticaret limited şirketi, Emek Un Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, Polatlı İpek Un Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Halim Kırtız Gıda Sanayi Ticaret Anonim Şirketi. 

EKONOMİYE DEĞER KATAN 10 GERÇEK KİŞİ TİCARİ İŞLETMESİ

Gerçek kişi ticari İşletmesi 2018 yılı vergi rekortmeni kategorisinde Mustafa Zeki Altan, Ömer Yıldız, Özlem İnşaat, Birol Türkyaman, Ali Rıza Baysal, Yasin Yavaş, Ercan Ejder, Mehmet Kaşif Battal, Hüseyin Benli, Ömer Özkök. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.