ATEİSTLER HADİ BUNU DA AÇIKLAYIN
ATEİSTLER  HADİ BUNU DA AÇIKLAYIN
Medya Hafiyesi

ATEİSTLER HADİ BUNU DA AÇIKLAYIN

Bu içerik 461 kez okundu.

ABD’de yapılan bir araştırma, dünyanın birçok ülkesinde insanların ağır suçları sadece ateistlerin işleyebileceği düşüncesinde olduğunu ortaya koymuş.


Uluslararası bir araştırmanın sonuçlarına göre insanlar vahşi bir suçu ancak bir ateistin işleyebileceğini düşünüyor. Finlandiya, Yeni Zelenda, İngiltere, Hollanda, Avustalya, Mauritus, Hong Kong, ABD, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri ve Hindistan’ın da aralarında bulunduğu 13 ülkede, 3256 kişi üzerinde Kentucky Üniversitesi’nden Will M. Gervais tarafından yapılan araştırmada, deneklere hayali bir şahsiyet örneği verilerek, bu kişinin çocukluğunda hayvanlara eziyet ettiğini, yetişkin olarak da 5 evsiz kişiyi öldürdüğü anlatılmış.


Katılımcılara bu kişiyi ateist mi yoksa dindar bir kişilik olarak tahayyül ettikleri sorulmuş. 


Bu hayali kişinin ateist olabileceğini düşünenlerin oranı dindar olabileceğini düşünenlerden iki kat fazla çıkmış.


Findlandiya ve Yeni Zellandalılar hariç, katılımcıların çoğu ateistlerin ahlaki değerleri daha çok ihlal edebileceğini düşünüyor.

Katılımcılar çocuklara cinsel tacizde bulunan papazların bile ateist olduğu kanaatinde. Her dinden kişilerin katıldığı araştırma ahlaki değerlerin oluşmasında inançların hala büyük etkisi olduğunu ortaya koyuyor.

Dindar olmayanların bile görüşü paylaşması dikkat çekiyor. Yani Ateistler bile ateistlere güvenmiyor.(deist-meist konusuna hiç girmiyorum; yoksa hiç çıkamayız işin içinden)


BIÇAK DEYİP GEÇMEMEK LAZIMMIŞ


Kurban bayramına az bir zaman kaldı. Şimdiden pek çok kişiyi tatlı bir telaş aldı. Son günlerdeki yoğunluğa takılmamak için bıçaklar çoktan alınmaya ve bilenmeye başladı bile.


Kurbanlıkları keserken olmazsa olmaz “bıçak” bu kez farklı açıdan birden gündem olmayı başlayıverdi. Normal şartlarda çok da üzerinde durulmayan bıçak meselesini Bendevi Palanöken dillendirmiş.


Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, her yıl kalitesiz, ucuz veya kör bıçak kullanımı sonucu ortalama 20 milyon lira değerinde kurban derisinin çöpe gittiğini açıklamış.

Palandöken, yazılı açıklamasında, kurban derilerinin ekonomi için önemli olduğuna işaret ederek, Ekonomi Bakanlığının raporuna göre 2015'te deri ve deri mamulleri sektöründe 1,6 milyar dolar tutarında ithalat, 1,31 milyar dolar tutarında ise ihracat yapıldığına dikkati çekmiş.


Deriler yüzülürken yapılan hatalar, derinin üzerinde et kesilmesi, zamanında tuzlanmaması, kesildikten sonra 2-3 saat içerisinde ilgili yere iletilmemesi gibi sebeplerle kurban derilerinin ziyan olduğuna vurgu yapan Palandöken, "Türkiyederi sanayisi her yıl 6 milyon büyükbaş, 60 milyon küçükbaş deriye ihtiyaç duyuyor. 


Her yıl, kalitesiz, ucuz veya kör bıçak kullanımı sonucu ortalama 20 milyon lira değerinde deri çöpe gidiyor. Bu da yüzülen derilerin yüzde 40'ı demek.

Deri sektörünün ve ülke ekonomisinin kurban derilerine ihtiyacı varken, kesim ve yüzüm sırasında vatandaşlarımız daha bilinçli olmalıdır." değerlendirmesinde bulunmuş..


Yerel yönetimlerin kurban kesim hizmetini geliştirmesi gerektiğinin altını çizen Palandöken, bu hizmet karşılığında vatandaşlardan yüksek ücret alınmasının önüne geçilmesi gerektiğini de kaydetmiş.
Yani demek ki neymiş; Kurban bıçağı sanıldığından da önemliymiş.


BİKİNİLİ NAMAZ


Geçen gün Bodrum’da çekildiği belirtilen bir video gündeme düştü. 
Sosyal medyada tepkiyle karşılanan bu videoda plajda bir kadının bikini ile namaz kıldığı iddia edildi.
 Dini bir ibadet olan namazın şartları arasında vücudun örtülmesi gerekli yerleri açıkça ortadayken yapılan bu hareketin kasıtlı olduğu düşünülüyor. Almanya'da liberal cami gibi bir ucubeyi dine aitmiş gibi gösterme çabasıyla yürütülen ifsad çalışmasına bir örnek olarak gösterilen bikinili namaz, büyük tepki çekti. Namazın olmazsa olmaz şartları arasında bulunan setre-i avret (avret yerlerinin örtülmesi) kuralını ihlal ederek yapılan bu hareketin kasıtlı olarak Müslümanları kızdırma amacı taşıdığı belirtiliyormuş.
Gerçi Hürriyetin bıçkın yazarı Ahmet Hakan’a birileri bu görüntünün namaz değil yoga görüntüsü olduğunu söylemiş.Her ne olursa olsun bazı provokatif eylemlerin olma ihtimali de kaçınılmaz.  Bazıları milleti karıştırmak için her türlü şekil-şükül işleri ortaya koymaktan da kaçınmaz. Aman bu tiplere dikkat edin.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI