YENİ BİR SUSURLUK MU?
YENİ  BİR SUSURLUK MU?
Medya Hafiyesi

YENİ BİR SUSURLUK MU?

Bu içerik 468 kez okundu.

Denizli Başsavcısı Mustafa Alper’i elim bir trafik kazasında kaybettik. Bu sır dolu kaza, bana Susurluk’u hatırlattı.
Şehit başsavcı Mustafa Alper 15 Temmuzla ilgili ilk iddianameyi hazırlayan kişiydi.
Denizli Başsavcısı Mustafa Alper'in makam aracına bir kamyonun çarpması sonrası şehit düşmesiyle ilgili soruşturma sürerken F. Gülen’in “intihar” fetvası aklıma geldi.
Buna sebep başta FETÖ'nün kalemşörleri Emre Uslu ile Tuncay Opçin'in "Suikasti" çağrıştıran mesajları oldu tabii ki.
Gülen'in "İntihar fetvası"ndaki "Fedai" ayrıntısı ister istemez Başsavcının ölümü "FETÖ suikasti mi?" sorusunu beraberinde getiriyor.
Gülen sosyal medyaya düşen bu videoda örgüt üyelerine intihar fetvası veriyor. Dinen günah olduğunun altını çiziyor ama hizmet olarak nitelendirdiği örgütü korumak için intihar edilmesinde bir mahsur olmadığını söylüyor.
"Eğer yapılacaksa böyle bir fedailik, çarparız kendimizi ateşe ve yok oluruz." sözleri ile de DAEŞ'li, PKK'lı canlı bombalar gibi fedai olunabileceğini ima ediyor..
Emre Uslu denilen yaratık twitterda: “Denizli Başsavcısı binlerce masum kadın çocuk genci içeri tıktı. Üstüne kamyon devrilmiş ölmüş. Yaşasın zalimler için cehennem…” derken Tuncay Opçin ise Başsavcının ölümü sonrası twitterdan yaptığı paylaşımda, "Hizmet, 'önümüzde ateşten bir deniz var, atlarınızı ateşe sürün' dese, tartışmadan yapmamız gereken bir dönem." ifadelerini kullanmasısizde neyi çağrıştırıyor?
İşte Başsavcının ölümü sonrası bir kez daha hatırlanan FETÖ elebaşı Gülen'in kan donduran o konuşması:
"Eğer benimle hizmete bir zarar gelecekse ve benim kendi kendimi yok etmem bu iş için, benim müesseslerime zarar gelmemesi için bir yol ise, ben buna da razıyım. Küfürden sonra en büyük günahtır ama ben buna bile katlanmaya razıyım. İşte bunun daha ilerisinde ne türlü şeylere razı olabileceğimi siz tahmin edebilirsiniz"
"Ben böyle bir içtihadı hatalı görmekteyim, yanlış bir içtihattır. Ama bu da bir histir. Bir düşüncedir. Bir mülahazadır. Bunu da sormuşum ben. Yani çıkıp bir binanın köşesinden kendimi aşağı atayım mı? Hizmetin selameti adına buna 'evet' diyebilir misiniz? Hizmet için her şeye katlanmaya razıyız Allah'ın inayet ve keremiyle... İntihar etmenin ne büyük günah olduğunu ben Allah'ımdan Peygamber'imden öğrenmişim. Ama muhal farz eğer böyle bir şey düşünülecekse, düşünülürse bu hizmete karşı ve sizin korunmanıza karşı yapılır. Eğer yapılacaksa böyle bir fedailik, çarparız kendimizi ateşe ve yok oluruz. Arkadaşlarımız, eğer buna kadar biz istişare ediyorsak, bu meseleyi de istişare etmelidirler. Ahengi bozmamak için kabul edilmez bu tavırları, Allah için kabul etsinler."
15 Temmuz sonrası çok sayıda örgüt mensubunun intihar etmesi, bazıların ise ölü bulunması bu fetva ile ilişkilendirilmişti. Bu örgütün geçmişte yaptığı onlarca karanlık eyleme de ışık tutmuştu.
İNTİHAR EDEN YA DA ÖLÜ BULUNAN FETÖ'CÜLER
- Cumhuriyet Savcısı S.Y., Kastamonu J. Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay İ.K.,  Siirt Komando Tugay Komutanlığı Kur. Başkvekili Yarbay L.Ö., Yarbay İ.Ç., Havacı Astsubay Ö.I., Eski İstanbul Güvenlik Şube Müdürü M.A.., Emniyet Amiri A.B., Komiser M Ç., Komiser M.M., Polis memurları H.G.,  H.T, A.T., E.O., İnfaz Koruma Memurları Ö.Ç., E.Ş.,  Öğretmenlikten ihraç edilen M.G.,  Anaokulu öğretmeni A.D., Öğretmen çocuğu H.T., İş adamı V.S.
Ayrıca Aydın Söke’li Denizli Başsavcısının feci bir kazada can vermesini fırsat bilenlerin bu sevinç çığlıkları hiç normal değil.
Facebook’taki hesabından yaptığı iğrenç paylaşımla tepki çeken İzmir Barosu’na kayıtlı avukat olan, memleketi Denizli’den geçen seçimde AK Parti’den de milletvekili aday adayı olan A.R.Y. hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatarak A.R.Y.'yi gözaltına almış
Yan yoldan çıkan ve daha önce ehliyetine el konulmuş bir sürücünün kullandığı kamyon kazaya sebebiyet vermiş olması, Ramazan Uğur adlı kazada yaralanan koruma polisinin ifadelerinin de bu şüpheleri doğrular nitelikte olması; Tuncay Opçin ve Emre Uslu  ve benzeri zombi/vampirlerden gelen iğrenç paylaşımlar mide bulandırmaya ve bu şekilde düşünmeye yetiyor da artıyor bile.
Şimdi olayın tüm detaylarının aydınlığa kavuşmasını beklemekten ve daha da dikkatli olmaktan başka çare yok.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Görev Başında Hayatını Kaybeden Askere Son Görev
Görev Başında Hayatını Kaybeden Askere Son Görev
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ  POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ