Kent Konseyinde Tekeli Zamanı

Bu haber 01 Temmuz 2019 - 10:10 'de eklendi ve 1.156 kez görüntülendi.

Polatlı Belediyesi Kent Konseyi seçimli olağan genel kurulu geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Tek liste ile genel kurula giden kent konseyi Belediye Başkan Yardımcısı MHP Belediye Meclis Üyesi Salih Tekeli’yi yeni dönem için başkan seçti.

elediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başta olmak üzere genel kurulu, belediye meclis üyeleri, stk temsilcileri, konsey yürütme kurulu üyeleri, çalışma grupları meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.  Divan başkanlığını Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz tarafından yürütüldü.

KENT KONSEYLERİNİN YEGANE AMACI BİRLİKTE YÖNETME AMACINI GÜÇLENDİRMEK

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya : “ Ben kent konseylerin şehirlere birçok değer kattığı inancını taşıyorum. Birçok büyük büyük il merkezlerinde kent konseyleri yokken faal değilken Polatlı kent konseyi kurulduğu günden itibaren her dönem biraz daha üstüne koyarak, çıtayı yükseltmesinden dolayı çok büyük memnuniyet duyuyorum. Kent konseylerinin yegane amacı birlikte yönetme amacını güçlendirmek. Ben bunu bu dönem için önemsiyorum.” Dedi.

ORTAK YAŞAM BİLİNCİNİ GELİŞTİRECEĞİZ

Polatlı Kent Konseyi Yeni Başkanı Salih Tekeli “Anadolu bozkırının parlayan yıldızı Polatlı’da her şeyi birlikte ve beraber şehrin ortak aklını ortak faydasını sunmak için sivil toplum örgütlerinin fikirleri bizim için çok önemlidir. Yerel seviyede demokratik katılımı genişleteceğiz. Hemşehricilik hukuku ortak yaşam bilincini geliştireceğiz. Kente ilişkin temel strateji ve faaliyetlerin, planların yönlendirilmesi, uygulanması sürecinde tüm şehri kapsayan ortak aklın oluşturulmasında her türlü desteği çalışmayı yapacağız.  Kentin kimliği le ilgili ortak değerlere sahip çıkarak geliştireceğiz.” dedi.

3 YILDIR POLATLI’YA DEĞER KATMAK İÇİN ÇALIŞTIK

Kent konseyi eski başkanı Tekin Çelik ; “   Güzel Polatlımız, bugün Potansiyel gücü ve dinamik yapısı sayesinde hızla kentleşen sürdürülebilir kalkınma normlarına göre hızla büyüyen, birlikte, yaşam kültürüne sahip, folklorik zenginliklere saygılı ve hoşgörülü sıcak Anadolu insanları ile geleceği kucaklayan yaşanılası bir şehirdi. Gazi Polatlımıza Gazilik beratı, il olmak ve müstakil ihtisas üniversite çok yakışacaktır. Ülkemizin ulaşım ağları merkezinde bulunan ve çevre ilçelerin merkezi durumundaki şehrimiz bunu fazlası ile hak etmektedir. Tarih turizmi tarım ve sanayideki ekonomik potansiyeli, eğitim şehri vasfı ile Polatlı’mız gelecekte marka şehir olacaktır.  25 Mayıs 2016 dan bugüne Polatlı Kent Konseyimizi: Birlikte İleriye” sloganımızla Polatlı Kaymakamımız Sn.Mahmut Nedim Tunçer ve Polatlı Belediye Başkanımız Sn Mursel Yıldızkaya başta olmak üzere ilçemizdeki kamu ve sivil kurum kuruluşlarının da katkı ve destekleri ile hemşerilerimizin her kesiminden temsilcileri bir araya getiren katılımcı bir yapı oluşturarak bu yapının ortak aklını şehrimizin ve hemşehrilerimizin ortak faydasına dönüştürmek için çalıştık. Şehrimiz için çalışmaya devam edeceğiz . Dönemimizde Yürütme Kurulumuzun Polatlı Kent Konseyimize kazandırdığı 2 önemli Meclis olan ,Polatlı Çocuk Meclisimiz ve Polatlı Tarım Sanayi Meclisimiz Polatlımız adına önemli bir kazanımıdır. Erezyon ve bal ormanı projemiz ile 70 bin ağaç ekilmiştir. Türkiye Kent Konseyleri Platformuna üye olan Polatlı Kent Konseyimizi dönemimizde Türkiye Kent Konseyleri Birliği üyeliğine kazandırdık. Bir çok proje etkinlik ve farkındalık programı gerçekleştirdik. Konseyimizin Vizyon, Misyon ve stratejik planının nihai şeklini almasının dönemizde olmasından da ekip arkadaşlarımızla övünç duyuyoruz.  Polatlı Kent Konseyi şehrimizin yaşam kalitesinin arttırılması için tüm hemşerilerimizden gelen verileri hassasiyetle inceleyerek insan merkezli, sonuç odaklı çalışmalar yapmış, şehrimize değer katmak için projeler yapmıştır. Sivil Toplum Kuruluşlarımız’ çok önemsedik. Bu yüzden hep yardımlaşma dayanışma içinde olduk. “ dedi.

KENT KONSEYİNİN YENİ YÖNETİM ŞEMASI

Kent Konseyi yeni Yönetim Kurulu şu şekilde: Başkan Salih Tekeli, Burhanettin Sütçü, Ulvi Sakarya, Selçuk Çevikoğlu, Mahmut Erdoğan, Ayşe Eviner, Sadık Turacı, Derya Hatipoğlu, Serpil Öztürk, Cabbar Çepur, Canan Türker, Ayla Kandemir, Zafer Şan Aytaç, Zekai Köseoğlu, Güray Uyar, Hatice Kabasakal, Necati Öztürk.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.