03 Mart 2015
RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Yahoo Delicious
Cuma, 15 Kasım 2013 08:19

BDP Polatlı’da sahneye çıkıyor

Yazan 
Öğeyi Oyla
(2 oy)

Akbay: Herkesin partisi olacağız

bdpsahnehbr

Barış ve Demokrasi Partisi Polatlı İlçe Başkanı Ekrem Akbay, 2014 yerel seçimleri için çalışmalarına önümüzdeki hafta başlayacaklarını söyledi. Akbay, Polatlı’da herkesi kucaklayan, demokratik katılıma önem veren bir politika izleyeceklerini vurguladı.

Barış ve Demokrasi Partisi Polatlı İlçe Başkanı Ekrem Akbay, Çarşı Camii karşısında Öztürk işhanında yeni teşkilat binasını açtıklarını söyledi.  Önümüzdeki yerel seçimlere etkin bir şekilde katılacaklarını belirten Ekrem Akbay, önümüzdeki hafta sonunda Ankara il kongresinin ardından Polatlı’da seçim çalışmalarına başlayacaklarını kaydetti. Kadın ve gençlik teşkilatlarını da kuracaklarını söyleyen Akbay, “sistemden rahatsız olan herkesin sesi olacağız” dedi.

Gazetemize özel açıklamalar yapan BDP Polatlı İlçe Başkanı Ekrem Akbay, öncelikle kendini tanıttı. Polatlı Devlet Hastanesi’nden emekli olduğunu belirten Akbay, “Polatlı’nın Yenimehmetli Köyü’nde doğdum. Dolayısıyla şehrimin sorunlarını iyi biliyorum” dedi.

Partinin yeni teşkilat binasını Öztürk işhanında açtıklarını, kadın ve gençlik kolları başta olmak üzere önümüzdeki günlerde ilçedeki yapılanmayı bitireceklerini söyleyen Akbay, yerel seçimlere de etkin adaylarla çıkacaklarını vurguladı.

POLATLI HALKININ İRADESİ YÖNETİME YANSIMALI

BDP İlçe Başkanı Ekrem Akbay, şu anda Polatlı’da yapılan belediyeciliğe karşı olduklarını belirterek “şeffaf belediyeciliği savunuyoruz. Bizim sahip olduğumuz 110 belediyede bunu görebilirsiniz” dedi. Siyasi partilerin adaylarını belirlemeye başladığını hatırlatan Akbay, yerel yönetime Polatlı halkının iradesinin yansıması gerektiğini kaydetti. Amaçlarının Polatlı halkının ve Polatlı’nın partisi olarak herkesle diyaloğa geçmek ve demokratik çarkını işletmek olduğunu kaydeden Akbay, üye sayısını da artıracaklarını ifade etti.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE ADAYLARIMIZI BELİRLEYECEĞİZ

BDP İlçe Başkanı Ekrem Akbay, yerel seçimler için belediye başkan adayı ve meclis üyeliğine aday olacakları belirleyeceklerini kaydetti. Akbay bu konuda şunları söyledi.

“ Polatlı’daki teşkilatımızı kurduk, önümüzde sadece kongremiz kaldı. Bu kongrede yeni yönetim de belirleyebiliriz. Bu kongre sonucunda aday veya aday adaylarımız belli olacak. Meclis üyelerimizi belirleyeceğiz. Partiye üyeliklerimiz kurulduğumuz andan itibaren devam ediyor. Hedefimiz 2 bin ile 10 bin dolayında üye başvurusudur. Bizim katılımcı olmamız lazım. Birbirimize karşı ön yargılarımızı kırmamız, herkesi önce insan olduğu için kucaklamamız lazım. Biz seçim sonrası seçim öncesi diye düşünmüyoruz. Polatlı bizim ilçemiz, toprağımız, memleketimizdir. Hep birlikte yaşamımızı burada sürdürüyoruz. Polatlı’nın kazanması bizim önceliğimizdir”…

Okunma 917 defa

www.polatli.gen.tr