KEÇİÖREN'E DEV EĞİTİM YATIRIMI


KEÇİÖREN'E DEV EĞİTİM YATIRIMI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Keçiören'e yapılacak Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Eğitim Kampüsünün temeli, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katılımıyla atıldı.

KEÇİÖREN'E DEV EĞİTİM YATIRIMI
Bu içerik 81 kez okundu.


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Keçiören'e yapılacak Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Eğitim Kampüsünün temeli,  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katılımıyla atıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımının gösterisiyle başlayan Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Eğitim Kampüsünün temel atma törenine Ankara Valisi Ercan Topaca, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Tokat Milletvekili Celil Göçer, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, ATO Başkanı Gürsel Baran, şehidin eşi Nuray Aydın ile vatandaşlar katıldı.

İÇERİSİNDE 3 LİSE OLACAK


Keçiören Gümüşdere Mahallesine yapılacak kampüsün Tarım Meslek Lisesi, Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi olarak 3 bölümden oluşacağını ifade eden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "İnsana verilen değer, emek ve hizmetle ölçülür, daha iyi bir gelecek için eğitime yatırım yapmaya devam ediyoruz. Tekli eğitime geçilmesinin ardından ilçelerimize yeni eğitim kurumları kazandırıyoruz. Fatih Projesi, yeni yatırımlar ve müfredattaki yeniliklerle eğitimin niteliğini artırıyor, özellikle bilişim alanında özel içeriklerle öğrencileri bilgi teknolojisi ile donatıyoruz." dedi.

HİÇBİR DEĞERİ BİRBİRİYLE YARIŞTIRMIYORUZ


Eğitime AB'den daha fazla kaynak ayırdıklarını ifade eden Yılmaz, OECD'ye göre de en fazla eğitim harcamasını artıran ülkenin Türkiye olduğunu söyledi. Yılmaz, "Fen liselerinin sayısını da 6 kat artırdık. Bu çocuklar, bu ülke, bu vatan bizim... Cehalet ve yoksullukla olan savaşı kazanırsak istiklal ve istikbal de bizimdir." dedi. Atatürkçülüğün yeni müfredatta tüm derslerde de olduğunun altını çizen Yılmaz, "Hiçbir değeri yarıştırmak, çatıştırmak doğru değil... Her değerimizi koruyoruz. Müfredatta milli mücadele de 15 Temmuz da Kût'ül-Amâre de Çanakkale Destanı da Atatürk'ün hayatı da var" diyerek tartışmalara son noktayı koydu.

BU MİLLET KAHRAMANLARINA VEFA GÖSTERİR


"Teröre karşı verilebilecek en büyük cevabın eğitim olduğunu bir kez daha ifade ediyorum" sözleriyle konuşmasına başlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bu millet kahramanlarına vefa gösteren bir milletir. Çocuklara vatan, bayrak sevdası,  birlik, beraberliği aşılayan kahramanlara ihtiyacımız var. Milli Eğitim Bakanımıza müteşekkirliğimi ifade etmek istiyorum.  Türkiye'nin geleceğine bir gül bahçesi hediye ediyor. Kahramanın ismi de bu kampüse nakşediliyor." diye konuştu. Konuşması esnasında duygulandığı görülen Soylu sözlerini, "Terörle mücadele esnasında insanlığını kaybetmeyen Aydoğan Paşaya minnet ve şükranlarımı ifade ediyorum." diyerek bitirdi.

KEÇİÖREN'E 47 YENİ OKUL


Ankara Valisi Ercan Topaca eğitim altyapısına önemli katkılar sunduklarını ifade ederek, "Bilgi toplumun birer ferdi olacak nesiller yetiştiriyoruz. Ankara'da ilk - orta -lise eğitimi alan 953 bin öğrencimiz var,  62 bin öğretmenimiz de görev yapıyor. Çiftli eğitimden tekli eğitime geçilmesinin ardından oluşan okul eksiklerimizi gideriyoruz. 330 daha yeni okulu Ankara'ya kazandıracağız, imar, ihale ve yatırım çalışmaları devam ediyor. 330 okuldan en büyük payı Keçiören alacak. Keçiören'e 47 yeni okul yapma hedefindeyiz.  Özellikle okul arsaları konusunda bizlere  destek olan belediyelerimize teşekkür ediyorum, böylece en önemli sorunu karşılıyorlar. " dedi.

Topaca  temeli atılan kampüsün 36'şar derslikli 3 liseden oluşacağını, içerisinde spor tesisleri, konferans salonu, sosyal aktivite alanlarının da olacağını sözlerine ekledi.

BİR HAYALİMİZ GERÇEKLEŞİYOR


Keçiören'e dev bir yatırımın daha kazandırıldığına dikkat çeken Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ise "Bugün Keçiören için mutlu, huzurlu bir gün... Bir hayalimiz gerçekleşiyor. Eksikliğini hissettiğimiz fen lisesini de içine alan 3 nitelikli okulun temelini bugün atıyoruz. Keçiören 903 bin nüfusuyla Türkiye'nin en büyük 2. ilçesi...Nüfusumuzun 250 bini 18 yaşın altında... Tekli eğitime geçilmesinin ardından okul eksikliğimiz ortaya çıkmıştı. Valiliğimiz ve Bakanlığımızla yapılan toplantılar neticesi bu eksikliklerin giderilmesi yönünde karar alındı hem Bakanlığımıza hem de Valiliğimize çok teşekkür ediyorum. Bu yatırım Keçiören'e değer katacak." dedi. Gümüşdere Mahallesinin kentsel dönüşüm alanı ilan edildiğine de değinen Ak, "Büyükşehir Belediyemizin imar düzenlemesiyle burası yepyeni bir görünüme kavuşacak. Marşlara konu olan Gümüşdere'yi doğaya dönüş projesi kapsamında yeniden Keçiören'e kazandırdık. İçinde bulunduğumuz Gümüşdere Mahallesi Keçiören'in en stratejik noktası... Ulaşım ağının ortasında yer alıyor." diye konuştu.

Şehit  Aydoğan  Aydın'ın eşi Nuray  Aydın ise  "Eşim çocukları çok severdi, onlar bizim geleceğimiz derdi, Bana her zaman, 'Eğer asker olmasaydım çok iyi bir öğretmen olurdum' derdi. İnşallah eşimin fedakarlığı, azmi, vatanseverliği burada okuyan çocuklara örnek olur." sözleriyle duygularını ifade etti.

 

ANKARA POLATLI HABER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi