ÇKS’DE 2018 YILI KAYITLARI BAŞLADI


ÇKS’DE 2018 YILI KAYITLARI BAŞLADI

2018 üretim yılı için ÇKS başvuruları 1 Eylül'de başladı.

ÇKS’DE 2018 YILI  KAYITLARI BAŞLADI
Bu içerik 475 kez okundu.
 
Başvurular 30 Haziran 2018’de sona erecek. Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, 27 Mayıs 2014 tarih, 29012 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliği kapsamında, 2018 üretim yılı için ÇKS başvurularının 1 Eylül 2017 tarihinde başladığını, başvuruların 30 Haziran 2018 tarihinde sona ereceğini belirtti.
 
Köseoğlu, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Çiftçiler bu süreye kadar yapacakları başvurularında 2018 üretim yılı için hâlihazırdaki ve planladıkları tarımsal faaliyet bilgilerinin tamamını beyan edeceklerdir.
Çiftçiler tarafından beyan edilen bu bilgiler sisteme kaydedilecektir. Bu tarihten sonra sahip oldukları veya kiraladıkları tarım arazileri hariç olmak üzere, çiftçi kayıt sistemine yeni bir çiftçi ve arazi kaydı yapılamayacaktır. Ancak çiftçiler, içinde bulunulan üretim yılında çiftçi kayıt sistemine kayıtlı tarım arazileri üzerinde meydana gelen üretim bilgisi değişikliklerine ilişkin güncellemeleri, üretim yılı arasında yapabileceklerdir.
 
Bunun yanı sıra; mücbir sebeplerden kaynaklanan üretim bilgisi değişiklikleri ve birinci üretimden sonraki ürün ekim/dikimlerine ilişkin çiftçi başvuruları ise üretim yılı içerisinde yapılabilecektir. Birden fazla il sınırları dahilin de tarımsal faaliyet sürdüren çiftçiler, Çiftçi Kayıt Sistemine kayıt olmak için başvurularını tarım arazisinin bulunduğu yerleşim birimlerinden herhangi birinin bulunduğu il ve ilçe Müdürlüğüne yapabileceklerdir. Çiftçilerin ÇKS iş ve işlemleri üretim yılı başında hangi il ve ilçe Müdürlüğünce yapılıyorsa üretim yılı sonuna kadar o il ve ilçe Müdürlüğünce sürdürülecektir. Üretim yılına ilişkin destekleme ödemeleri de üretim yılında Çiftçi Kayıt Sistemi iş ve işlemlerini yürüten il ve ilçe Müdürlüğünce yapılacaktır” dedi.
ANKARA POLATLI HABER ZİRAAT ODASI ZEKAİ KÖSEOĞLU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi