CHP’den Eğitim Sistemine Eleştiri


CHP’den Eğitim Sistemine Eleştiri

Cumhuriyet Halk Partisi 2017-2018 eğitim öğretim müfredatını eleştiren bir açıklama da bulundu.

CHP’den Eğitim Sistemine Eleştiri
Bu içerik 189 kez okundu.
 
CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık etiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı eğitim çalıştayın da ifade edilen açıklamaları hatırlatarak eleştirilerini sıraladı.
 
MÜFREDAT MİLLİLİKTEN, BİLİMSELLİKTEN VE LAİKLİKTEN UZAK BİR ŞEKİLDE 
HAZIRLANMIŞTIR
 
Eğitim sistemini ve müfredat değişikliği hakkında yorumlarını eleştirilerini dile getiren CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık : “  AKP iktidarı; Vesayetçi yapının sürmesine ideolojik ve tek tip bir nesil yetişmesine sebep olarak gördükleri Milli Eğitim Müfredatını, bilimsellikten, laiklikten ve adaletten yoksun bir şekilde kamuoyuna duyurmuştur. Fikri, vicdanı ve idam hür olan, bilimselliği ve aklı daima ön planda tutan, cumhuriyet değerlerine ve kazanımlarına sahip çıkan, çağdaş ve laik nesiller yetiştirmek için Milli Eğitim Müfredatı hazırlanmalıdır. Adı Milli Eğitim Müfredatı olan bu taslak, millilikten, bilimsellikten ve laiklikten uzak bir şekilde hazırlanmıştır.” dedi.
 
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü MÜFREDATTAN SİLMEYE DÖNÜK GİRİŞİMLERİ YOK SAYIYORUZ
 
Hazırlanan müfredat, ülkenin çöküşüne zemin hazırlamaktadır diyerek ülke için eğitim sisteminin önemine dikkat çeken Ovacık: “ Eğitimde reformun, işin uzmanları tarafından yapılması gerekirken 4+4+4 eğitim sistemi, eğitimci olmayan 5 milletvekili tarafından; Parlamento'ya bir Kanun teklifi olarak verilmiş, Bakanlar Kurulu'nda, Milli Eğitim Bakanlığı'nda ve Milli Eğitim Şuralarında görüşülmeden Kalkınma planlarında dahil olmadan altında beş vekilin imzasıyla gerçekleştirilmiştir. AKP iktidarı bu kez de yandaş bir sendikanın, mevcut olan Milli Eğitim Müfredatını, gayri milli bulması bu müfredatın vesayet sisteminin sürdürülmesine katkı sunduğunu, ideolojik ve tek tip insan yetiştirildiğini bu sebeple değiştirilmesi gerektiğini belirtmesiyle ve din işleri yüksek kurulunun da destek vermesiyle ucube bir müfredat hazırlamıştır. Bu hazırlanan müfredat, ülkenin çöküşüne zemin hazırlamaktadır. Eğer siz bir ülkeyi geri bırakmak istiyorsanız işgal etmek yerine o ülkenin eğitim sistemini bozmanız yeterlidir. Eğitimde reform sürekli olmalı, Eğitim bir partiye ya da bir gruba göre dizayn edilmemeli. Eğitim, hangi görüşten, hangi kimlikten, hangi inançtan olunursa olunsun hepimizin ortak sorun alanıdır. 2017-2018 Eğitim /Öğretim yılına az bir zaman kala öğretmenlerimize yapılan dayatmalarla, Cumhuriyet tarihini ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü müfredattan silmeye dönük girişimleri yok sayarak, 15 Temmuz darbe girişimini, kurtuluş savaşımızın alternatifi yapılmaya çalışılmasını kabul edilemez buluyoruz.” diye konuştu.
ANKARA POLATLI HABER CHP YENİ MÜFREDAT TEPKİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI