AK PARTİ "AYSEL DEMİR İLE YOLA DEVAM" DEDİ


AK PARTİ "AYSEL DEMİR İLE YOLA DEVAM" DEDİ

AK Parti İlçe Teşkilatı 6. Olağan kongresinin dün AK-RA düğün salonlarında tamamladı. AK Parti İlçe Başkanlığı tek liste tek aday ile 6. Olağan kongresini tamamladı.

AK PARTİ
Bu içerik 1418 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!
 
Yoğun katılım ve ilgi ile gerçekleştirilen kongre de ilçe teşkilatında 38 isim AK Parti’nin yeni döneminde yönetimde söz sahibi olacak isimler oldu.
 
Kongreye ak parti il ve ilçe temsilcilerinden birçok isim katılırken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Parti Ankara Milletvekilleri Ahmet Gündoğdu, Emrullah İşler, Murat Alparslan, Nevzat Ceylan, Sivas Milletvekili Semih Dursun, Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı da kongreye destek vermek amacı ile gelen isimler arasında yer aldı. Divan üyelerinin seçilmesi, faaliyet raporlarının okunması, bütçenin paylaşılması gibi gündem maddelerinin yanı sıra siyasi konuşmalar eşliğinde devam eden kongre oy kullanması ile sona erdi.
 
 
AK PARTİ BAYRAĞINI POLATLI BURÇLARINA ASMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR
 
AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktığında bundan sonraki hedeflerinin Polatlı Belediyesinde yönetimin sahibi olmak olduğunu dile getirdi ve : “ 2014 yerel seçimlerde başlayan siyasi hayatımda belediye meclis üyeliği kadın kolları başkanlığı ve 2016 yılından itibaren ilçe başkanlığı görevine devam etmekteyim bu süreçte AK Parti vizyonu ve misyonu için gece gündüz çalışmalarımıza devam ettik ve edeceğiz. 15 Temmuzda Polatlı’mızda vatan için millet için FETÖcü hainlerle mücadele edip demokrasimizi kurtardık. 16 Nisan seçileri ile Polatlı’mız da yüzde 54.3 lük oy ile cumhurbaşkanımızın arkasında sağlam durduğumuzu gösterdik. Çalışmalarımızla sevgimizle, fedakarlığımızla bu şehre değer katmak için tek millet, tek bayrak tek vatan, tek devlet şartı ile 2019 yerel ve genel seçimlere de AK Parti bayrağını Polatlı burçlarına asmak boynumuzun borcudur.” dedi.
 
 
15 TEMMUZ DİRİLİŞ DESTANIDIR
 
AK Parti Ankara Millet Vekili Ahmet Gündoğdu 15 Temmuz gecesinde yaşananları hafızalarda tazeleyerek başladığı konuşmasında : “ Milletlerin tarihinde kırılma noktaları vardır. Destanları vardır, kahramanlıkları vardır bizimde tarihimizde Malazgirt zaferimiz bu toprakları bize vatan kılındığı destanın adıdır. Kurtuluş mücadelemiz Çanakkale’si ile 30 Ağustosu ile Sakarya’sı ile ve 1923 yılı ile 7 düvele karşı zaferin ve kurtuluşun destanıdır. Bu iki destanı biz kitaplardan okuduk, dedelerimizden ninelerimizden dinledik ama üçüncü ve dördüncü destan var ki bu milletin şu anda yazdığı destan bunlardan birisi 15 Temmuz diriliş destanıdır, hainlere ders verme destanıdır. Polatlı’daki hainleri Ankara’ya göndermeme destanıdır. Tanklara tüfeklere f-16 lara kafa tutma destanıdır. Sadece FETÖ’ye değil FETÖ başta olmak üzere PKK sına DAEŞ’İne DHKPCS’ne köklerini kazımak üzere dersini verme destanıdır bu destana katkılarınızdan dolayı Allah hepinizden razı olsun.”  dedi.
 
16 NİSAN YÜKSELİŞ DESTANI
 
16 Nisan referandum seçimleri ile ilgili yorumları ile sözlerine devam eden Gündoğdu: “ Dördüncü destanımız 16 Nisan yükseliş destanı. 16 Nisanda evet diyenlerde hayır diyenlerde demokrasimize katkıda bulunmuştur. CHP’lilerde rahat olsunlar onların yetkililerinin 16 Nisandan önce evet çıkarda hayır çıkarsa falancıları denize dökeceğiz dediği gibi bir durum olmayacak. 
Biz dün Yunanı denize döktük bugünde FETÖ’cüleri PKK’yı denize dökeriz. Ama hayır dediği için kimseyi denize dökmeyiz.” diye konuştu.
 
2019 ŞAHLANIŞ DESTANI
 
2019 seçimleri ile ilgili değerlendirmeleri ile sözlerine son veren Vekil Gündoğdu “ Beşinci destanın altını çiziyorum 2019 şahlanış destanı. Evet, şahlanış destanı için AK kadrolar kendini yeniliyor motivasyonunu artırıyor yeniden büyük Türkiye inşası için tüm sevdasını ortaya koyuyor bu sevda uğruna vatan için bayrak için millet için devlet için her şeyini feda etmek için hazırlığını yapıyor ama içeride CHP’nin yaka bağı olduğu bu sevdamıza Almanya sahne pekası terör örgütlerinin sırtını sıvazlayarak karşı çıkmaya devam ediyor.” şeklinde konuştu.
 
 
ZATEN BİZE AİT OLAN BELEDİYEYİ GERİ ALMAK İSTİYORSAK TAKIM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRMEMİZGEREKİYOR
 
AK Parti İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı ilçede AK Parti teşkilatında emeği olan herkese teşekkürlerini ifade ederek başladığı konuşmasında  : “ Polatlı’nın bundan 15 sene önce kurucu ilçe yönetim kurulu üyelerini bugüne kadar hizmet etmiş olan bütün ilçe yönetim kurulu üyelerimizin belediye başkanlarımızın il genel meclis üyelerimizin, belediye meclis üyelerimizin kadın kollarımızın gençlik kollarımızın vefakar cefakar mahalle başkanlarımızın her seçimde sandık başında mücadele eden sandık başkanlarımızı, bütün seçmenlerimizin, gönüllülerimizi selamlıyorum.
Burada seçilecek 38 arkadaşımız bundan sonra üç sene içinde burada AK Parti hizmetlerini yönlendirmekle görevli arkadaşlarımız. Bu 38 arkadaşımız tabi ki teşkilatın hepsi değil teşkilatımız burada olan herkes. Polatlı’da eğer daha başarılı işler yapmak istiyorsak zaten bize ait olan belediyeyi geri almak istiyorsak sadece seçilen yönetim kurulu üyelerimizi değil daha önceki yönetimlerde görev alan arkadaşlarımız üyelerimiz mahalle üyelerimiz hep birlikte takım çalışmalarını sürdürmemiz gerekiyor. “ ifadelerine yer verdi.
 
EĞER BELEDİYE BAŞKANLIĞI ALMIŞSAK BAŞARILI TEŞKİLATIZ
 
İlçe teşkilatlarının başarı karnesinin belediye yönetiminde söz sahibi olup olmamakla ilişkisi olduğunu vurgulayan Başkan Yamalı: “ Son seçimlerde kasımda yüzde 56 referandumda hafif bir düşme ile yüzde 54 civarında oy aldık. Ankara’da oyumuzun yüzde 50 lerin üzerinde olması gerekiyor. Polatlı teşkilatımızın da oy oranlarını yüzde 60 lara çıkarması gerekiyor. Eğer Polatlı yüzde 60 oy oranına çıkarsa Ankara’da yüzde 50lerin üzerine çıkabiliriz ve 2019 da isteğimiz neticelere ulaşabiliriz. Bir ilçe teşkilatının başarısı belediye seçimleri ile ilgilidir. Eğer belediye başkanlığı almışsak başarılı teşkilatız. Belediyeyi alamazsak problem o yüzden bundan sonra Polatlı’da kongre bittikten sonra yapılması gereken ilk şey belediye seçimlerine bütün gücümüzle hazırlanmaktır. Bunu da Polatlı’nın başaracağını düşünüyorum.” dedi.
 
 
GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ FEDAKÂR ÇALIŞMADAN DOLAYI TÜRKİYE SİZE MİNNETTAR
 
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Polatlı’da yapılan yatırımlar hakkında yaptığı bilgilendirme konuşmasında : “ Polatlı özellikle 15 Temmuz da gösterdiği cesur tavrından dolayı gerçekten alkışı hak eden bir ilçemiz. Allah hepinizden razı olsun. Göstermiş olduğunuz fedakâr çalışmadan dolayı Türkiye size minnettar.  Kazan ilçesi kahramansa burası da gazi Polatlı’dır. Kardeşlerim Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak son seçimden bu yana yani yaklaşık 3,5 yıldır Polatlı da yatırımlarımıza devam ediyoruz. Yapmış olduğumuz hizmetlerden burada bütün partili arkadaşlarımızın bulunması vesilesiyle kısa bir özet vermek istiyorum. Polatlı’ya bu süreçte 208 milyon 790 bin lik yatırım yaptık. Ankara Büyükşehir Belediyesine Polatlı bağlanmamış olsa bu kadar büyük bir rakamın buraya gelmesi mümkün değildir. Bu her ay 6 trilyonun üzerinde yatırım Polatlı’ya yapıldığı anlamına geliyor. . Şuana kadar r Polatlı’ya 614 bin ton asfalt döktük. İstanbul’un 3 / 1 i kadar asfalt döktük. Polatlı da hala yetişemediğimiz köylerimiz var. Allah’ın izniyle bu sene ve önümüzdeki sene köylerimiz içerisinde asfalt dökülmeyen yer kalmayacak. 2 bin 9 km tarım yolu açtık. 6 bin 600 metre bariyer döşedik. 171 bin metrekare kaldırım döşedik. 14 km yeni imar yolu açtık. Sanayi, hastane ve borsa yolu 17 km açtık. 1 adet meydan düzenlemesi yaptık.” dedi.
 
ÇAKMAKLI KIŞLASININ YANINDA İSE BÜYÜK BİR PARK YAPACAĞIZ 
 
Başkan Gökçek konuşmasına kırsal mahallere yapılan hizmetleri anlatarak devam etti ve : “ Karahamzalı ve Yüzükbaşı köy konağı yaptık. Kanalizasyon çalışmalarımız ise şöyle: şuana kadar 61 km içe suyu hattı döşedik. 14 km atık su, 3 km yağmur suyu hattı yaptık.  Paket içme suyu arıtma tesisi 7 adet, depo bakımı 4 adet, içme suyu deposu 3 adet, 12 adet suyu kuyusu açıldı. 48 köyümüze otomatik klorlama makinası yerleştirdik. 16 adet araç aldık, bir adette hizmet binası inşa ettik. Bunlar sadece Polatlı’ya hizmet ediyor. Meydana bir adet dekoratif saat yaptık. Cephe aydınlatma ışıkları yaptık.  Geleneksel çocuk alanları olarak ta 27 oyun alanı düzenledik. Önümüzdeki sene içinde şunun sözünü verelim küçük olan köylerimiz hariç diğer köylerimizin tamamına bir oyun parkı inşa edeceğiz. Çakmaklı Kışlasının yanında ise büyük bir park inşallah seçimlerden önce bitirmiş ve sizlere teslim etmiş olacağız.” dedi.
 
HAZIR OLMAMIZ LAZIM
 
“2019 çok önemli bir tarih” diyerek hassasiyete dikkat çeken Başkan Gökçek: “ İki sene sonra bu zamanlar yeniden cumhurbaşkanımızı seçeceğiz.  O yüzden hazır olmamız lazım. Ondan önce yapılacak olan yerel seçimler var. Allah partimizi muvaffak eylesin. Yeni seçilecek olan teşkilat yönetimini şimdiden tebrik ediyorum. Daha öncede hizmette bulunana arkadaşlar teşekkür ediyorum.” diye konuştu.   
ANKARA POLATLI HABER AK PARTİ İLÇE KONGRESİ 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi