Çalıştayın Sonucu Eylem Planı Olacak


Çalıştayın Sonucu Eylem Planı Olacak

Ankara Tarımsal Sulama Çalıştayı, katılımcıların su ve tarımsal üretim konusunda yaptığı değerlendirmeler ile DSİ tarafından Türkiye ve Ankara’nın sulama kapasitesi ve su kaynaklarına ilişkin verdiği istatistiksel verilerin ardından ana gündem maddelerini

Çalıştayın Sonucu Eylem Planı Olacak
Bu içerik 298 kez okundu.
 
Ankara Tarımsal Sulama Çalıştayı, katılımcıların su ve tarımsal üretim konusunda yaptığı değerlendirmeler ile DSİ tarafından Türkiye ve Ankara’nın sulama kapasitesi ve su kaynaklarına ilişkin verdiği istatistiksel verilerin ardından ana gündem maddelerinin görüşüldüğü komite toplantısı ile devam etti.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bürokratları, Ankara Valiliği, Gda Tarım ve Hayvancıık Ankara İl Müdürlüğü ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı bürokratlarından oluşan bir heyet, 3 ana başlık halinde komite toplantısı düzenleyerek Polatlılı çiftçi ve köylülerle bir araya geldi.
 
SU KAYNAKLARININ VERİMLİ KULLANILMASI MESAJI VERİLDİ
 
Ankara Tarımsal Sulama Çalıştayı’na katılan DSİ Genel Müdür Yardımcısı Dr. Bülent Selek
ve DSİ 5'inci Bölge Müdürü Mahmut Dündar yaptıkları sunum ve konuşmalarında Türkiye’nin tatlı su diye tabir edilen içme ve tarımsal sulama için kullanılacak su kaynakları açısından çok zengin olmadığını, bu sebeple zannedilenin aksine su hiç bitmeyecek gibi davranıldığını vurguladılar.
 
ANKARA ÇAYI SULAMA PROJESİ HAYATA GEÇİLECEK
 
Polatlı’nın Sakarya Nehri ve Porsuk Çayı’nın ardından en önemli tarımsal sulama kaynağı olan Ankara Çayı ile ilgili de önemi bir projenin hayata geçmesi için geri sayım başladı. Çalıştayda Ankara’da yapılacak tarımsal suama şatırımlarına ilişkin açıklamalar yaptı ve Polatlı Sarıoba Mahallesi başta olmak üzere pek çok bölgenin tarımsal sulamaya kavuşacağı Ankara Çayı projesinin yakın zamanda hayata geçireleceğini söyledi. Dündar “Ankara Çayı projesi sayesinde 193 bin dekar arazisinin sulanabilirlilik kapasitesine ulaşmış olacak. Bu kapasite sayesinde de 125 milyon TL’lik bir tarımsal üretim artışını hedefliyoruz” dedi. 
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bazanlığı ile Ankara Valiliği işbiliğinde düzenlenen Ankara Tarımsal Sulama Çalıştayı’nın sonuçlarıyla yeni bir eylem planı oluşturulacak.
ANKARA POLATLI HABER SU ÇALIŞTAYI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi