Muhtar Üstün, Yıldızkaya’ya Ateş Püskürdü


Muhtar Üstün, Yıldızkaya’ya Ateş Püskürdü

Gülveren Mahallesi Muhtarı İlhan Üstün mahallesinin aylardan beri Polatlı Belediyesi tarafından sağlanan hizmetlerden hiçbirini alamadığı gerekçesi ile isyan bayrağını çekti.

Muhtar Üstün, Yıldızkaya’ya Ateş Püskürdü
Bu içerik 2858 kez okundu.
 
Gülveren Mahallesi Muhtarı İlhan Üstün mahallesinin aylardan beri Polatlı Belediyesi tarafından sağlanan hizmetlerden hiçbirini alamadığı gerekçesi ile isyan bayrağını çekti.
 
“Referandum sonrası Polatlı Belediyesi tarafından mahallemize hizmet kökten kesildi” diyen muhtar Üstün: “ Ben şahsıma mal mülk para pul istemiyorum ben mahallem adına hizmet istiyorum.” diye konuştu.  
 
REFERANDUMDAN SONRA BİZİM MAHALLENİN HİZMETİ TAMAMEN KESİLDİ
 
Referandum sürecinden sonra Polatlı Belediyesi tarafından mahalleye gitmesi gereken hizmetlerin hiçbirinin gitmediğini iddia eden Muhtar Üstün: “ Ben bir mahalle muhtarı olarak hizmet istemeye gidiyorum adamlar bana saldırıyor” dedi ve  : “ Referandumdan sonra bizim mahallenin hizmeti tamamen kesildi zaten gelmiyordu bu kez iyice kesildi. Ben mahalleme hizmet için belediyeye gidiyorum. Başta belediye başkanı sen benim müdürüme yetki veremezsin, hizmet isteyemezsin. Ben müdürlere ulaşmıyoruz telefonlarımızı açmıyorlar dediğimde istediği zaman açar istemediği zaman açmaz. Buranın başkanı da, Cumhurbaşkanı da benim diyor. Bugüne kadar bir günde bir güne çıkıp bizim mahallemizin sorunlarını gezip görmedi mahallemizi pislik aldı konteynırlar, ot çöp, götürüyor. Oturacak bir parkımız yok gezecek bir yerimiz yok. Mahallemizde sıkıntılarımız çok fazla. Başkana gidiyoruz hizmet istemek için başkan böyle yapıyor müdürü böyle yapıyor biz sorunumuzu derdimizi kime anlatacağız. Ben bir mahalle muhtarı olarak hizmet istemeye gidiyorum adamlar bana saldırıyor. Başkan Beye zaten ulaşamıyoruz yardımcılarının sadece isimleri var ama kendileri yok. ” şeklinde konuştu.
 
SENİN MAHALLENDEN BANA OY MU ÇIKTI DİYOR
 
Uzun zamandan bu yana mahalle halkının vakit geçireceği sosyal alan dileklerinin bir türlü giderilmediğini beyan eden Gülveren Mahallesi Muhtarı Üstün : “ Senin mahallenden bana oy mu çıktı diyor. Çıkıp çıkması şart mı şu anda benim mahallemde herkes bana oy verdi mi, vermedi. Ama ben herkesin işini görüyorum. Ama şu anda biz bu muamele ile karşı karşıya. Şu anda Polatlı’da faal olan 40 tane parkı bozdular yaptılar benim mahallemde bir tane park yok. İki senedir yapacağız diyorlar şimdi de kış geldi hala yapacağız diyor.” dedi.
 
BİZİ HER ZAMAN DIŞLIYORLAR
 
Mahallede eksik olan kasisiler yüzünden sık sık meydana gelen kazalara dikkat çeken Muhtar Üstün:  “ Okul önüne ve bazı yerlere kasis istemişim iki yıl oldu hala yok. Canının istemediği yerlerde bu kasisleri biz yapamıyoruz diyor canın istediği yerlere görüyorum 5-10 tane kasis yapmış. Özellikle camii etrafında, okul etrafında ve kavşaklarda kasisi istiyorum. Bizi her zaman dışlıyorlar. “ diye konuştu.
 
AYRIMCILIK YAPMADAN HİZMET VERECEKİNSANLAR İSTİYORUZ
 
Muhtar üstün başkan Yıldızkaya ile bizzat görüştüğünde mahallesine hizmet alamamasının gerekçesi olarak Yerel Seçimler esnasında Milliyetçi Hareket Partisine oy çıkmadığının dillendirildiğini iddia ederek “ Benim müdürlerim senin telefonlarına cevap vermek zorunda değil diyor ben gidiyorum kendim görüşmeye hizmeti kendim istiyorum iki senedir sorunlar çözülmedi. Cumhurbaşkanımızın talimatları muhtarların hizmetleri verilsin sorunları halledilsin diyor.  Ben şahsım adına bir şey istemiyorum ben ondan hizmet istiyorsam yapmak zorundadır. Bizim mahallemiz referandum sonrasında tamamen pislik altında kaldı. Bana diyor ki senin mahallenden bana oy çıkmadı git AK Parti’den iste AK Partimi Belediye Başkanı biz ayrımcılık yapmadan hizmet verecek insanlar istiyoruz. “dedi.
 
ANKARA POLATLI HABER GÜLVEREN MAHALLESİ MUHTAR ÜSTÜN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi