AK Parti’de Kongre İçin Geri Sayım Başladı


AK Parti’de Kongre İçin Geri Sayım Başladı

AK Parti İlçe Başkanlığı 6’ıncı olağan kongresinin hazırlıklarını hızlı bir şekilde devam ettiriyor.

AK Parti’de  Kongre İçin Geri Sayım Başladı
Bu içerik 952 kez okundu.
 
8 Eylül Cuma Günü gerçekleştirilecek olan kongre de sürpriz isimlerin katılması beklenirken AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir gerçekleştirilecek kongreye ilçe vatandaşlarını davet etti.
 
Kongre için çoğunluk sağlanamadığı taktirde aynı yer ve saatte 15 Eylül Cuma günü tekrar bir araya gelinecek. AK Parti İlçe Başkanlığı teşkilat yapılanmasında revizyona gidecek. Kongre için geri sayıma başlayan teşkilat 8 Eylül Cuma günü yoğun bir atmosferle kongresini tamamlayacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni dönemde ulaşılacak hedefler için yenilenme mesajının üzerinde durularak yapılacak kongrelerde teşkilatın yorgun isimleri siyasi arenadan uzaklaşacak. Kongre 8 Eylül Cuma Günü saat 14.00’da Güldeste Konak’ta yapılacak.  AK Parti’nin hazırladığı kongre kılavuzunda da teşkilata, “Takım ruhuyla hareket edin, sosyal medyada polemiğe girmeyin, eski ve yeni başkanlar olarak sahnede samimi görüntü verin” uyarıları yapıldı. AK Parti Polatlı İlçe Teşkilatı Ankara’nın 25 ilçesi arasında ikinci olarak kongreye giden teşkilat olacak. İlk olarak kongre yapılacak ilçe Kalecik olarak belirlendi.
 
EL ELE OMUZ OMUZA ÇALIŞMALIYIZ
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin mensuplarına kongre esnasında dikkat edilmesi gereken hususların yer aldığı bir mesaj gönderdi. “2001 yılında başladığımız kutlu yürüyüşümüz boyunca daima milletimizin gösterdiği istikamete ilerledik. Siyasetimizin merkezine insanımızı yerleştirdik. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet anlayışından asla vazgeçmedik. Şimdi yeni bir atılım dönemine başlıyoruz. 2023 hedeflerine daha sağlam adımlarla ulaşmak için yenilenmeli ve tazelenmeliyiz. Dün olduğu gibi yarın da el ele omuz omuza çalışmaya devam etmeliyiz. Tek vücut halinde hareket ederek birlik ve beraberlik içinde büyük Türkiye hedefine ulaşacağımıza inancımız sonsuzdur. 2019 seçimleri öncesi tüm Türkiye’de gerçekleştireceğimiz il, ilçe, belde kongreleri ile Kadın ve Gençlik Kolları’nın kongreleri milletimizle yeniden kucaklaşmamıza, yaptığımız hizmetleri anlatmamıza vesile olacaktır. Bu vesileyle AK Parti teşkilatları olarak hazırladığımız kurumsal kimliğimize uymanız ve bu kimlikle belirlenmiş ögelerin dışına çıkmamamız gerektiğini hatırlatırım.”
 
TAKIM RUHU İLE HAREKET EDİLMELİ 
 
Hazırlanan kılavuzda ise teşkilatın kongrelerde uyması gereken kurallar şu şekilde sıralandı: “İl, ilçe ve belde kongrelerinde AK Parti kadrolarının bir takım ruhu ile hareket ettiği görülecek; yapılan tüm işler ve icraatlarla ilgili olumlu bir algılama sağlanacaktır. Partimizin farklı anlamlara yol açabilecek düşünceleri dile getirmemesi açısından verilecek mesajların tek bir ağızdan çıkmasına ve bu açıklamaları yapacak olanların partide yetkili kişiler olmasına dikkat edilmelidir. Parti adına medyaya yapılan açıklamaları önceden belirlenen bir yetkilinin yapması büyük önem taşımaktadır. Herhangi bir sanatçının parçası, AK Parti ile doğrudan ilişkili olmayan müziklerin dinlenmesi, reklam ve tanıtım filmlerinin gösterilmesi AK Parti’nin kurumsal kimliğini olumsuz yönde etkileyecektir.
 
POLEMİĞE GİRİLMEMELİ 
 
İl, ilçe, belde kongreleri sırasında AK Parti teşkilatı kanaat önderleriyle sürekli iletişim halinde olmalıdır. Kanaat önderleriyle iletişim halinde olmak, hem o bölgedeki insanların beklentilerini daha iyi anlamaya yardımcı olacak hem de kanaat önderlerinin insanlardaki olumlu algısı AK Parti’nin icraatlarına olumlu geri dönüşler sağlayacaktır. Sosyal medya manipülasyona açık olduğundan teşkilatlar sosyal ve dijital medya mecralarını kullanırken polemiğe girmemeli, sorulan soruları cevapsız bırakmamalıdır. Kadınların kullandığı promosyonlar erkeklere, erkeklerin kullandıkları kadınlara, çocukların kullanacağı promosyonlar gençlere dağıtılmamalıdır.
 
SAHNEDE SAMİMİ GÖRÜNTÜ VERİN
 
Kongre esnasında tüm teşkilatın birlik ve beraberlik mesajı vermesi toplumun algısı için çok önemlidir. Bu yüzden yeni başkan ve eski başkanlar birlikte sahneye çıkmalı, tüm teşkilat samimi görüntü vermelidir.
ANKARA POLATLI HABER AK PARTİ KONGRE HAZIRLIK 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi