Kurban Bayramı Bir Dizi Etkinlikle Kutlandı


Kurban Bayramı Bir Dizi Etkinlikle Kutlandı

Polatlı’da Kurban Bayramı dolayısı ile düzenlenen geleneksel bayramlaşma programı, her yıl olduğu gibi Polatlı Konak Güldeste Salonunda gerçekleştirildi.

Kurban Bayramı Bir Dizi Etkinlikle Kutlandı
Bu içerik 664 kez okundu.
 
Polatlı Konak Güldeste Salonunda düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Topçu ve Füze Okulu Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Daire Müdürleri, Siyasi Parti Başkanları ve Yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşları Başkan ve Yöneticileri, Şehit - Gazi Dernekleri Başkanları ve vatandaşlar katıldı.
 
 
Bayramlaşma töreninde konuşan Tunçer ; "Dostluğun, barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz. İçinde bulunduğumuz koşullar ne olursa olsun, her bayramda olduğu gibi bu bayramda da birbirimize karşı sevgi, saygı ve hoşgörü ile yaklaşmalı, kırgınlıkları unutmalı ve çevremizdeki insanlara, özellikle de çocuklarımıza gereken yardım elini uzatmalıyız. İnsani duygu ve yaklaşımların öne çıkmasına vesile teşkil eden bayramlarda işbirliği ve dayanışma anlayışıyla hareket etiğimiz sürece, hem bireysel hem de toplumsal zorlukları aşmamızın daha kolay olacağına inanıyorum. Bayramı şehit aileleri başta olmak üzere, kahraman gazilerimizi, dost, akraba ve komşularımızı ziyaret ederek kutlamalı;  hasta, engelli ve muhtaçlık içinde olanlara yardım ederek ziyarette bulunmalı ve bayram coşkusunu onların da yaşamasını sağlamalıyız. Bazı vatandaşlarımızın dini vecibelerini yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunduğunu biliyor, onlara buradan selam ve dualarımızı gönderiyorum. Polatlı, kadını, erkeği, çocuğu, yaşlısı, engellisi, yoksulu, şehit yakını ve gazilerimizle büyük bir ailedir. Bu geniş yelpaze, tüm vatandaşlarımızı kapsamakta ve kucaklamaktadır. Sevinçlerimizi, yakınlaşmayı, kucaklaşmayı bayram sonrasına da taşıyalım; kardeşlik ve dostluk duygularımızı bütün bir yıla yayalım.”şeklinde konuştu.
 
Konuşmasının devamında bayramda trafikte dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulunana Tunçer konuşmasını şöyle sürdürdü; “ Kurban Bayramı dolayısıyla ortaya çıkabilecek sorunların çözülmesi ve vatandaşlarımızın bayramlarını huzur ve güven ortamında geçirmeleri için kaymakamlığımızca her türlü tedbir alınmış, Jandarma ve Emniyet teşkilatımız, belediyemiz, hastanemiz gibi kuruluşlarımız bayram süresince görev ve sorumluluk alanlarına giren gerekli her türlü önlemleri almak üzere talimatlandırılmışlardır. Bayramda sevdiklerinize güvenle ve sağlıkla kavuşmak için ' frene değil kurala güven ' sloganını asla unutmayalım. Lütfen trafik kurallarına uyalım. Her bayram olduğu gibi trafik yoğunluğunun artacağını hepimiz çok iyi biliyoruz. Polatlı genelinde trafik kontrolleri hassasiyetle yürütülecektir. Trafiğe çıkacak sürücülerimizin de trafik kurallarına uyacaklarına, bu konuda gereken duyarlılığı azami ölçüde göstereceklerine inanıyor, hiç kimsenin bayram sevincini acı ve hüzne çevirmemesini özellikle rica ediyorum. 18 Eylül 2014 tarihi itibariyle başladığım Polatlı Kaymakamlığı görevimde, kapılarımızın tüm vatandaşlarımıza ardına kadar açık olduğunu bir kez daha belirtmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Polatlılı hemşerilerimin, Kurban Bayramını en içten duygularla kutlar, bu vesile ile aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anar, herkese sevdikleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini diler, sevgi ve saygılarımı sunarım."
 
 
YILDIZKAYA: DAHA HUZURLU BAYRAM İDRAK EDİYORUZ
 
Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ise geleneksel bayramlaşma program’ında gerçekleştirdiği konuşmada şu ifadelere yer verdi ; “Kurban bayramımız mübarek olsun. Cenabı Allah kestiğiniz kurbanları kabul etsin inşallah, bizi sağlık, huzur, mutluluk, birlik, beraberlik içerisinde nice bayramlara eriştirsin diyorum. Değerli hemşehrilerim son birkaç yıla nispeten daha huzurlu bayram idrak ediyoruz. Ülkemizde sükûnet hemen hemen sağlanmış durumda bu bayram şehit haberleri ile fazla sarsılmadık bunun için cenabı Allah’a şükrediyorum. Polatlı Belediyesi olarak biz bayram için tüm tedbirleri almış durumdayız, sabahtan bu yana hemşehrilerimiz kurbanları kesiyorlar ve kesmeye devam ediyorlar, şu ana kadar en küçük bir sıkıntı yaşamadık. Allah’ın izni ile ben bu bayram gününde canla başla çalışan bütün personelimize huzurunuzda teşekkür ediyorum. Tabi bunun yanında milletimizin birliği huzuru için gerek ülkemiz safında gerek sınır ötesinde, sınır boylarında halen görev yapmakta olan şu anda bile orda hazır bulunan polislerimize, askerlerimize şükranlarımı ifade ediyorum, onların şehit olanları için Allah’tan rahmet diliyorum. Az önce ifade ettim.”
 
ARAKAN'DA MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZİNKARŞILAŞTIĞI ZULMÜN  HABERCİSİYİZ
 
Arakan Müslümanlarının yaşadığı katliamı da dile getiren Yıldızkaya: “ Polatlı’da ve Türkiye’de biz bayramı nispeten daha huzurlu kutlarken maalesef yine İslam dünyasının değişik coğrafyalarında acı haberlerle karşı karşıyayız. Son birkaç haftadır Arakan'da müslüman kardeşlerimizin karşılaştığı zulmün habercisiyiz. Cenab-ı Allah bu mübarek günler yüzü suyu hürmetine onlara yardım etsin. Değerli hemşehrilerim tabi bayram tatili sebebi ile milyonlarca vatandaşımız yollarda inşallah kaza, bela olmadan güle güle gidip gelirler. Bunun dışında malumunuz önümüzdeki hafta itibari ile 13 Eylül kutlamalarımız başlıyor ve her türlü tedbiri almış durumdayız, çok değişik etkinliklerle bu şanlı zaferi kutlama fırsatını bulacağız. Ben buradan bütün hemşehrilerimizi kutlamalara davet ediyorum. Bir kez daha bayramınızı tebrik ediyorum, sizleri saygıyla hürmetle selamlıyorum.” şeklinde konuştu.
 
Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya  ve beraberindekiler İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, , Polatlı Duatepe Devlet Hastanesinde yatan hastaları ve Polatlı Huzurevi sakinlerini ziyaret ederek, burada kalanların bayramını kutladı. Programın devamında Şehit Yaşar Çetinkaya'nın annesi Fatma Çetinkaya ziyaret edilip, Kuran-ı Kerim ve dualar okundu. Güneydoğu Gazisi Metin Çınar'a ziyaretinin ardından  program sona erdi.
 
ANKARA POLATLI HABER BAYRAM KUTLAMA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi