Altındağ Belediyesi Yolda Kendi Rekonu Yeniliyor


Altındağ Belediyesi Yolda Kendi Rekonu Yeniliyor

Altındağ Belediyesi, yol, kaldırım ve asfalt çalışmalarında her yıl kendi rekorunu yeniliyor.

Altındağ Belediyesi Yolda Kendi Rekonu Yeniliyor
Bu içerik 93 kez okundu.

 

Altındağ Belediyesi, yol, kaldırım ve asfalt çalışmalarında her yıl kendi rekorunu yeniliyor.

Kentsel dönüşümde mimari yapılar kadar yolların da iyileştirilmesi hedefinde olan Altındağ Belediyesi, 2017 yılının başından bu yana sadece 8 aylık süre içerisinde toplam 71.900 ton asfalt serimi gerçekleştirdi. İlçe genelinde asfaltsız ve bakımsız yol kalmaması hedefiyle yola çıkan Fen İşleri Müdürlüğü, Altındağ’ın çeşitli mahallelerinde koordineli olarak sürdürülen asfaltlamaya ek olarak tam kaplama, onarım, yama ve freze çalışmaları devam ettiriyor.

Altındağ Belediyesi’nin kentsel dönüşüm amacıyla açılan yeni yollarda asfalt serim başta olmak üzere mevsimsel koşullardan dolayı yıpranmış yolların onarımını da gerçekleştirdiklerini söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “İki aracın geçemediği Altındağ’ın yollarını 20-30 metreye kadar çıkararak yeniledik. Yol açma, asfaltlama, kaldırım ve bordür çalışmalarımızı koordineli bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Yol çalışmalarında güvenliği ön planda tutarak, daha bakımlı yollar yapıyoruz.” dedi.

ALTINDAĞ’DA ASFALT ATAĞI

Hafta boyunca bölgenin ihtiyaçları ve vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda çalışmalarına yön veren Fen İşleri Müdürlüğü, 2017 yılı içerisinde 8 ayda 15 bin 443 ton yama ve 56 bin 457 ton kaplama olmak üzere toplamda 71 bin 900 ton asfalt çalışması yaptı. Altındağ’ın yollarını Altındağlı vatandaşlara yakışır hale getirmek için çalışan Belediye, Aktaş, Ali Ersoy, Altınpark, Anafartalar, Atıfbey, Aydınlıkevler, Bağlariçi, Baraj, Başpınar, Battalgazi, Beşikkaya, Çamlık, Doğantepe, Doğu, Feridun Çelik, Güpınar, Gültepe, Güneşevler, Hacettepe, Kale, Karacaören, Karapürçek, Önder, Örnek, Plevne, Sakarya, Solfasol, Ulubey, Yıldırım Beyazıt, Yıldıztepe, Ziraat, ve Zübeyde Hanım mahallerinin sokaklarında asfalt çalışmaları sürdürdü.

“KENTSEL DÖNÜŞÜMDE YOL ÇALIŞMALARI BÜYÜK ÖNEM ARZ EDER”

Altındağ’da kentsel dönüşümle beraber yol çalışmalarının da büyük önem kazandığını söyleyen Başkan Veysel Tiryaki şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’nin en hızlı kentsel dönüşümünün gerçekleştiği Altındağ’da vatandaşlarımızın yol ihtiyacını karşılamak ve sorunsuz seyahat etmeleri için yoğun bir mesai gerçekleştiriyoruz. Gecekondulardan arınan ve modern yapılara kavuşan mahallelerimizde yol genişletme çalışmaları ile birlikte asfalt çalışmaları da koordinasyonlu bir şekilde ilerliyor.

“400 KM YENİ YOL AÇTIK”

Yeni yolların 30 metreye kadar geniş ve sokaklarımızı yaya öncelikli olarak planlıyoruz. Bugüne kadar 400 km yeni yol açtık. Yeni yolları baştan sona asfaltlamakla beraber, sokaklarımızda planlı bir çalışma ve ihbarlara göre anında müdahale ederek sorunsuz bir sezon geçirme gayretindeyiz. Sezon sonuna kadar asfaltlama çalışmalarımız devam edecek ve Altındağ’da kış sezonuna kadar bütün sokaklarımızı modern hale getirmeye devam edeceğiz.”

ANKARA POLATLI HABER ALTINDAĞ BELEDİYESİ ASFALT ÇALIŞMASI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi