30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı


30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramının 95. yılı tüm yurtta olduğu gibi Polatlı’da da kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı
Bu içerik 371 kez okundu.

 

30 Ağustos Zafer Bayramının 95. yılı  tüm yurtta olduğu gibi Polatlı’da da kutlandı. 30 Ağustos Zafer Bayramı programı; Cumhuriyet Meydanında Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Topcu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan ve Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın Atatürk Anıtına çelenklerini sunması ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günü anlam ve önemine ilişkin konuşma Topçu Yüzbaşı Murat İkizkaya tarafından yapıldı, konuşmadan sonra Polatlı Muharip Gaziler Derneği Başkanı İhsan Edip Doğan günün anlam ve önemine ilişkin şiirini seslendirdi.

Öğlen saatlerine kadar süren 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamalarına; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, 58. Topçu Tugay Komutanı Ahmet İbiş, Polatlı Başsavcısı Vekili Egemen Sağun, Belediye Meclis Üyeleri, askeri erkan, gaziler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasiler ve vatandaşlar katıldı.

ŞEREF DEFTERİ İMZALANDI

Sakarya Şehitliği’nde yapılan resmi programın ardından; Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Topcu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan ve Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, tarafından şeref defterine günün anlam ve önemine dair yazılar yazıldı ve imzalandı. Sakarya Şehitliğinde yapılan programın ardından Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer; Topcu Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan ve Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 58. Topçu Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet İbiş ve Polatlı Başsavcısı Vekili Egemen Sağun ile birlikte ilçe protokolü, askeri erkan, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti ilçe teşkilatı mensuplarını makamına kabul ederek Zafer Bayramı tebriklerini kabul etti. Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer’in makamında kabul edilen tebriklerin ardından, 30 Ağustos Zafer Bayramı programı sona erdi.

 

ANKARA POLATLI HABER BAYRAM KUTLAMA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI