MHP İlçe Başkanı Güngör’ün Bayram Mesajı


MHP İlçe Başkanı Güngör’ün Bayram Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Uğur Güngör kurban bayramı münasebetiyle yezılı bir mesaj yayınladı.

MHP İlçe Başkanı Güngör’ün Bayram Mesajı
Bu içerik 126 kez okundu.

 

İslam aleminin kurban bayramını kutlayarak mesajına başlayan Güngör,  son günlerde Arakan’da yaşanan katliamlarında bir an durdurulması gerektiğini ifade etti.

Güngör mesajında: “İslam alemi olarak bir mübarek kurban bayramını daha idrak etmek üzereyiz. Öncelikle, bu önemli ve anlamlı günlerin ülkemiz, milletimiz, bütün İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olması dileklerimi ifade etmek istiyorum. Millet olarak; sevgi ve hürmetin, yardımlaşma ve dayanışmanın, inanç ve ihlâsın eşsiz örneklerine şahit olacağımız mübarek Kurban Bayramı’na ulaşmanın heyecanı içindeyiz. Bilindiği üzere bayramlar, iyilik ve güzelliklerin harmanlandığı, sevinç ve mutlulukların paylaşıldığı müstesna günlerimiz, diğer yandan da, kin, nefret ve düşmanlık gibi kötü duyguların köreltildiği, dostluk ve kardeşlik bağlarının pekiştirildiği ortamlardır.  İnancımız, erdemlerin en üstünü olarak; gelmeyene gitmeyi, vermeyene bağışlamayı ve kötülük edene iyilikle mukabele etmeyi öğütlemişken, bayramlarda kucaklaşmanın, küslerin barışmasının manevi bir yükümlülük olduğu unutulmamalıdır. Vatandaşlarımız arasındaki karşılıklı ikram ve iltifatlar, güzel söz ve dilekler, iyi niyet ve anlayışlı yaklaşımlar kardeşlik duygularını perçinleyerek, birlikte yaşama iradesine çok değerli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Bin yıldır sevinçte ve tasada, zaferde ve mağlubiyette, mutluluk ve üzüntüde bir araya gelerek sağlam ve ayrılmaz bir bütün oluşturmuş olan Türk milletinin bütün fertleri, sadece bayramlarla sınırlı kalmadan, her zaman ve her daim birlikte olmanın azami sorumluluğunu yerine getireceklerdir. Türk milletini oluşturan fertler arasına ekilmek istenen nifak tohumlarının, kardeşlik bağında ayrılık olarak yeşermemesi için herkesin bilinçli ve sorumlu davranması gerekmektedir.”ifadelerine yer verdi.

KURBAN BAYRAMI’NA ADIM ADIM YAKLAŞIRKEN, ARAKAN KURBAN OLMAYA DEVAM ETMEKTE

Myanmar hükümetine bağlı silahlı güçler ile Budist rahipler tarafından Arakan’daki Müslümanlara karşı başlatılan katliamların bir an önce durdurulması gerektiğini mesajında ifade edene Güngör: “ Tek suçları Müslüman olmak olan Arakanlılar tarifi mümkün olmayan işkencelerle, tecavüzlerle, katliamlarla karşı karşıyadır. Son bir haftada binlerce Müslüman birbirinden vahşi yöntemlerle öldürülmüştür. Bir benzerini ülkemizde gördüğümüz Aylan bebek dramı, Arakanda da karşımıza çıkmıştır. Bebeklerin suretleri ayrı, katliam aynıdır. İslam coğrafyası alev alev yanmaktadır. Bir yanda Filistin, Suriye diğer yanda Arakan, Doğu Türkistan! Çekilen acılar aynı, görülen vahşet aynıdır. Söz konusu Türk ve Müslüman olduğunda dünyanın ikiyüzlülüğü bir kez daha kendini soğuk sureti ile göstermektedir. Katledilen Müslümanlar keyifle izleyen haçlılardır. Ayrıca mübarek topraklarda hac farizasını yerine getiren Müslüman kardeşlerimizin Allah ibadetlerini kabul etsin. Kâbe’de Arafat'ta, Mina'da, Müzdelife'de yaptıkları duaları makbul eylesin. Bütün hacılarımızın hayırlısı ile memleketlerine dönmelerini, sevenlerine kavuşmalarını temenni ediyorum.  Bu duygu ve düşüncelerle, her yöresiyle ve kesimiyle bir bütün olan aziz milletimizin, Polatlı’lı hemşerilerimizin mübarek Kurban Bayramını kutluyor, bu kutlu günlerde sonsuza kadar bir arada yaşamayı temenni ediyor, bütün vatandaşlarımıza sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum.  Kurban Bayramı'nın Milletimizin diriliğine, mazlumların kurtuluşuna, insanlığın huzur, barış ve hidayetine vesile olmasını diliyorum.”dedi.

ANKARA POLATLI HABER BAYRAM MESAJI MHP İLÇE TEŞKİLATI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI