GÜNGÖR: TÜRKİYE'Yİ BÖLMEYİ HEDEFLEYEN HESAPLARA DUR DENİLDİĞİ GÜN: 30 AĞUSTOS


GÜNGÖR: TÜRKİYE'Yİ BÖLMEYİ HEDEFLEYEN HESAPLARA DUR DENİLDİĞİ GÜN: 30 AĞUSTOS

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Uğur Güngör, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı.

GÜNGÖR: TÜRKİYE'Yİ BÖLMEYİ HEDEFLEYEN HESAPLARA DUR DENİLDİĞİ GÜN: 30 AĞUSTOS
Bu içerik 298 kez okundu.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Uğur Güngör, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı.

“30 Ağustos, Türk milletini tutsak etmeye, sömürge yapmaya, Türkiye’yi parçalayıp, Türkiye’de hayalî devletler kurmaya yönelik yanlış hesapların Polatlı’dan, Afyon’dan, Dumlupınar’dan, Kocatepe’den ve İzmir’den Mehmetçik süngüsü ile dönmesidir.”diyen Güngör açıklamasını şöyle sürdürdü: “30 Ağustos,13 Eylül 1921 tarihinde Polatlı’da Türk tarihinin son savunma savaşı olan Sakarya Zaferi ile durdurulan  Atatürk’ün önderliğinde girişilen kahramanlıklar ve fedakârlıklarla dolu Kurtuluş Savaşı’nın zaferle taçlandırılmasıdır. Türk milletinin bağımsızlığını savaş meydanında dünyaya tescil ettirmesidir.30 Ağustos, Türk milletini tutsak etmeye, sömürge yapmaya, Türkiye’yi parçalayıp, Türkiye’de hayalî devletler kurmaya yönelik yanlış hesapların Polatlı’dan, Afyon’dan, Dumlupınar’dan, Kocatepe’den ve İzmir’den Mehmetçik süngüsü ile dönmesidir.30 Ağustos Zaferi ile büyük milletimiz, şekillenmeye başlayan Dünya’da kendisine dayatılan coğrafyayı kılıcını ucuyla itmiş, dönemin güç dengeleri arasında şehit kanıyla çizdiği vatanına kavuşmuştur. Bu büyük zaferden 95 yıl sonra, terör odaklarının saldırılarına maruz kaldığımız bir dönemde bizlere rehber olacak duygular “Büyük Taarruz”un zafer ruhunda saklıdır”.

ANADOLU İŞGALİ AKITILAN ŞEHİR KANLARIYLA DURURLMUŞTUR

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İlçe Başkanı Uğur Güngör“Esarete boyun eğmeyen Türk milleti, dağınıklığı birleştirip, yılgınlığı defedip yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer mevkiine ulaşmıştır. 30 Ağustos 1922’de tarihi haklarımız taarruz ruhuyla savunulmuş, Anadolu’nun işgal idamla damla akıtılan şehit kanlarıyla savuşturulmuştur. 30 Ağustos 1922’de tarihi haklarımız taarruz ruhuyla savunulmuş, Anadolu’nun işgali damla damla akıtılan şehit kanlarıyla savuşturulmuştur. Zalimler, hainler; asil ve soylu Türk milletinin inanç ve iradesi karşısında diz çökmüş, hamiyet ve haysiyetinin önünde tel tel dağılmıştır. Pencere demirlerinden kamalar, demiryolu raylarından süngüler, emek emek kağnılarla cepheye taşınan silahlar bağımsızlığımızı müjdelemiştir. Zaferler önce kafada kazanılmıştır. Her zaferin akıl, sabır, strateji, kap-samlı hazırlık dönemi vardır ve 30Ağustos bunun mümeyyiz örneğidir. Gazi Mustafa Kemal, Sultan Alparslan’ın Malazgirt’te diktiği sancağı tutmuş kaldırmış, Anadolu’yu düştüğü yerden tekrar ayaklandırmıştır.30 Ağustos, Türk tarihinin kilit noktası, 29 Ekim1923’ün habercisi, 1299 kuruluş onurunun tamamlayıcısı, Ötüken şuurunun taarruz halkasıdır.30Ağustos, Türk tarihinin kilit noktası, 29 Ekim 1923’ün habercisi,1299 kuruluş onurunun tamamlayıcısı, Ötüken şuurunun taarruz halkasıdır.Bu düşüncelerle, Büyük Atatürk’ün mukaddes vatanımızın birliği ve bütünlüğünü perçinlediği ve dünyaya kabul ettirdiği bu çokanlamlı zaferinin yıldönümünde,büyük Türk milletinin varlığı ve bağımsızlığı için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman ecdadımızı saygı,minnet, şükran ve rahmetle bir kez daha anıyor, Türk milletinin 30Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

 

 

 

 

                                                                                                                            

 

ANKARA POLATLI HABER MHP ZAFER BAYRAMI MESAJI UĞUR GÜNGÖR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi