TÜRK TOHUMCULUK SEKTÖRÜ SIRBİSTAN’DA


TÜRK TOHUMCULUK SEKTÖRÜ SIRBİSTAN’DA

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) ve alt birliklerin temsilcileri ülkeler bazında 7. düzenlenen Tarım – İş Forumu kapsamında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ta Türk tohumculuk sektörünü temsil ediyor.

TÜRK TOHUMCULUK SEKTÖRÜ SIRBİSTAN’DA
Bu içerik 352 kez okundu.
 
TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yılmaz, TÜRKTOB ve Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yıldıray Gençer, TSÜAB Yönetim Kurulu Başkanı Burhanettin Topsakal, Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği (TYAB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Köse, Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği (SÜSBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dündar ve TYAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Demir’den oluşan tohumculuk sektör heyeti iki ülkenin ticaret hacminin gelişmesi için görüşmelerde bulunuyor. Türkiye – Sırbistan Tarım İş Forumu kapsamında TÜRKTOB Başkanı Kamil Yılmaz ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba bir araya geldi.  TÜRKTOB Başkanı Yılmaz, Bakan Fakıbaba ve beraberindeki heyete tohumculuk sektörünün güncel durumu, sorunları ve çözüm önerileri konusunda bilgi verdi.
 
FAKIBABA: DAHA FAZLA YATIRIM YAPMAYI İSTİYORUZ
 
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Türkiye-Sırbistan Tarım İş Forumu'nun amaçlarından birinin de yakın zamanda Sırbistan'a gelmesi beklenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaretinin hazırlıklarını yapmak olduğunu ifade etti. İki ülke arasındaki ilişkilerin her geçen gün çok daha ileriye gittiğini görmekten duydukları memnuniyeti dile getiren Fakıbaba, "Sırbistan, önemli bir ülke. Biz de elimizden geldiği kadar, iş adamlarıyla beraber Türkiye olarak buraya yatırım yapma gayreti içerisindeyiz." diye konuştu. Fakıbaba, iş adamlarının da bu isteğe sahip olduğunu gördüklerini ifade ederek, "Bu ilişkilerin gittikçe çok daha üst seviyeye geleceğine ben şahsen yürekten inanıyorum." dedi. Sırp mevkidaşı Branislav Nedimovic ile bugün imzaladıkları Eylem Planı'na da değinen Fakıbaba, bu konuda çalışmaların yapılıp iki ülkenin cumhurbaşkanı ve başbakanları ile görüşüleceğini ifade etti. Fakıbaba, bugün bir araya geldiği Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic ve Başbakan Brnabic'i Türkiye'ye karşı son derece samimi bulduğunu söyleyerek, "Bu karşılık dostluk ve iyi ilişkinin devam edeceğini düşünüyorum." dedi.
 
DEMİR: FAKIBABA’YA POLATLI TARIMINI ANLATTI
 
Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) ve alt birliklerin temsilcilerinin Sırbıstan’da düzenlediği foruma katılan TYAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Demir, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın da katıldığı forum sonrasında Tarım Bakanı Fakıbaba ile uzun süre sohbet etme imkanı buldu. Demir, Fakıbaba’ya Polatlı ve Türk tarımı hakkında detaylı bilgiler aktarırken, tonumculuk sektörüne ilişkinde önemli bilgiler verdi. 
ANKARA POLATLI HABER TÜRK TOHUMCULUK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi