Demir, Engelli Vatandaşın Kamuya Yerleştirme Törenine Katıldı


Demir, Engelli Vatandaşın Kamuya Yerleştirme Törenine Katıldı

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir engelli vatandaşların kamu kurum ve kurumlarına Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) ve kura yöntemiyle yerleştirilmesi için ATO Congresium'da düzenlenen törene katıldı.

Demir, Engelli Vatandaşın Kamuya  Yerleştirme Törenine Katıldı
Bu içerik 475 kez okundu.
 
AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir’in de katıldığı, engelli vatandaşların EKPSS ve Kura sonucuna göre devlet memurluğuna yerleştirilmeleri ve kura töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tallip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Milletvekilleri, engelli dernek ve konfederasyon temsilcileri, engelliler ve engelli ailelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
 
2 BİN 545 ENGELLİNİN ATAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 
Kurban Bayramı yaklaşırken engellilere erken bayram sevinci yaşatmanın heyecanı içinde olduklarını dile getiren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, lisans, ön lisans, lise ve ilköğretim düzeyinden 2 bin 545 engellinin atamasının gerçekleştirileceğini belirtti. Kaya, 2002'de 5 bin 777 olan engelli memur sayısının 51 bin 492'ye çıkarılacağını, böylece kamudaki engelli istihdamının AK Parti hükümetleri döneminde 9 kat artırılmış olacağını belirtti. Engellilerin Devlet memurluğuna EKPSS ve kura ile yerleştirilme sonuçlarına ÖSYM Başkanlığının resmi internet adresinden (www.osym.gov.tr ) ulaşılabilir.
 
ANKARA POLATLI HABER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi