Topçu Okulunda Duygu Seli Yaşandı


Topçu Okulunda Duygu Seli Yaşandı

368. Dönem asteğmen adayları ve 1997 /3 tertip erlerin yemin töreni düzenlendi. Topçu ve Füze Okul Komutanlığı’ndan dün hüzün, sevinç ve mutluluk gözyaşlarının bir arada olduğu tören düzenlendi.

Topçu Okulunda Duygu Seli Yaşandı
Bu içerik 547 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!
 
Ant içen asteğmenler adına Asteğmen adayı Atakan Attar’ konuşma yaptı. Yemin eden 368’incci kısa dönem erler ve 1997/3 tertip erler adına birliğe ilk katılan topçu er Cihat Barla tarafından yaş kütüğüne dönem plaketini çaktı.
 
 
Birliğe ilk asteğmen adayları ve erlere Topçu ve füze Okul Komutanı tuğgeneral Hurşit Ağırcan tarafından ödül verildi. Vatani görevini 1984 yılından asteğmen olarak Topçu Okulundan yerine getiren ve şu an oğlu toplu okulundan vatani görevini yapan asker babası Mehmet Dağlar’a Topçu Okulu Komutanı ağırcan tarafından hediye verildi. Tören Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan’ın konuşmaları devam etti. Tören geçişi ile görsel bir şölene imza atan askerler törenin sona ermesinin ardından aileleri ile hasret giderdi. Topçu Okulu’nda yapılan yemin törenine Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, başta olmak üzere ilçe protokolünden birçok isim katıldı.
 
YEMİNE BAĞLILIK TÜRK MİLLETİNİN EN YÜKSEK VASFIDIR
 
Askerlik görevini yerine getiren asteğmen adaylarına ve erlere seslenen Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan: “ Kutsal Askerlik görevi ancak üstün cesaret fedakarlık dürüstlük ve mutlak itaatle yerine getirilebilir, kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü cumhuriyetin temel niteliklerini canınız pahasına her ortamda koruyunuz yemininiz şerefinizdir. Yemine bağlılık Türk milletinin en yüksek vasfıdır. Yemininize bağlı kalacağınızdan iyi birer vatandaş olacağınızdan hiç şüphemiz yoktur.” şeklinde konuştu.
 
HİZMETLERİN EN KUTSALINI YAPAN YİĞİT EVLATLARIMIZ
 
Tuğgeneral Ağırcan konuşmasının devamında ailelere seslenerek : “ Büyük emek ve fedakarlık göstererek yetiştirdiğiniz çocuklarınızla övünmek ve gurur duymak sizlerin en büyük hakkıdır. 
Her anne ve baba oğlunun askerlik yaptığını görmek ve bununla övünmek ister. Vatanımız ve milletimiz için hizmetlerin en kutsalını yapan yiğit evlatlarımız yüce Türk milletinin gurur kaynağıdır. Vatan hizmet için her türlü görevi yapmaya hazır evlatlarımızla bizlerde gurur duyuyoruz.” ifadelerine yer verdi.
ANKARA POLATLI HABER TOPÇU FÜZE OKULU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi