Pazarcı Ali Bey’in Terazisi Yanlış Tartıyor


Pazarcı Ali Bey’in Terazisi Yanlış Tartıyor

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Sebzeciler Meyveciler Seyyar Pazarcılar Federasyonu Genel Başkanı Ali Karaca’nın önceki gün yaptığı açıklamalarla ilgili cevap verdi.

Pazarcı Ali Bey’in Terazisi Yanlış Tartıyor
Bu içerik 3853 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

 

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Sebzeciler Meyveciler Seyyar Pazarcılar Federasyonu Genel Başkanı Ali Karaca’nın önceki gün yaptığı açıklamalarla ilgili cevap verdi.

Polatlı Pazarcılar Odası Başkanı Ali Karaca büyük marketlerin açılmasına müsaade etmenin pazarcı esnafını bitirme adına atılan adım olarak yorumlamasının ardından Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya konuyla açıklama yaptı. Başkan Yıldızkaya Ali Karaca tarafından yapılan açıklamanın maksadını aşan bir açıklama olduğu yorumun da bulundu. Açıklamanın maksadının yakında ortaya çıkacağını da sözlerine ilave eden Başkan Yıldızkaya : “ Benim anlamakta zorlandığım bazı cümlelerinde maksadın ötesine geçmiş. Nezaketsiz açıklamalarını gördüm Bu açıklamayı karşılıksız bırakmayız. Ali Bey kendi cephesinden baktığın da haklı olduğu çok az yerler olsa da ama genel anlamda bakıldığında kamuoyunu ve pazarcı kardeşlerimi istismar eden açıklamalarda bulunmuş. Bir bardak su da fırtına kopartarak k bir beyanat vermiş. Bunu hangi hesapla ne ile yaptığını zamanla anlayacağız.”

ALİ SAYI SAYMAYI BİLMİYOR

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Başkan Karaca tarafından verilen vaatlerin yerine getirilmediği ile ilgili değerlendirmesine istinaden:  “ Seçim beyannamemi önüne almış.  Demek ki vatandaşlarımız bu beyannameleri saklıyor. Bu bizi mutlu eder. 4 yıl oldu diyor. Pazaryerini yapmadı diyor. Ali sayı saymayı bilmiyor daha 3 yılı yeni tamamladık. İkicisi ise yapmadı demek nankörlük olur. Kendisinin de birlikte olarak açılışını yaptığımız kendi ifadesi ile mükemmel bir pazaryeri dediği yerini biz ilk iş olarak yaptık. Hem pazarcı kardeşlerimizin hem de Şentepe Esentepe bölgesindeki hanımefendilerin daha nezih bir ortam da Pazar yapmaları için bu konuda gayret gösterdik. Burayı beraber açtık. Bu tesisi göz boyamak olarak değerlendirilse ben tek bir şey söylerim. Edep Ya Hu. Desteklerinden bahsetmiş ben kendisine de özellikle pazarcı kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Biz Allah’ın izniyle ne söz vermiş isek yapıyoruz. Yapmaya devam edeceğiz. Herkes görecek ki 5 yılın sonunda o kitaptaki her şey yapılmış olacak herkeste görecek. Ali alında bunları bilir. Ali’nin kafası çalışır. Ama bu aralar başına güneş geçmiş herhalde. Biz bize destek olan kimseyi mahcup etmedik, etmeceğiz de.” dedi.

POLATLI KİMİN NE OLDUĞUNU BİLİR

Başkan Yıldızkaya Polatlı Kimin ne olduğunu bilir diterek devam ettiği açıklamasında : “  Polatlı hepimizi bilir.  Ali hem eleştiriyor hem de rakibinin reklamını yapıyor. Eski borsa bölgesinde x firması market açtı diyor. Öyle bir şey yok. Verilmiş bir ruhsat yok. Karşıdaki vatandaşlar henüz ruhsat alabilme şartlarını oluşturamadılar biz de vermedik zaten. Oluştururlarsa da vereceğiz zaten. Kaymakamlığın karşısında da başka bir firmadan bahsediyor. Adamlar bize geldi yasal çerçevede talepte bulundular. Evrakları tamamdı iskânları tamamdı biz de ruhsatını verdik. Yani burası hukuk devleri buna göre hareket etmek durumundayız. Kaldırımları işgal ediyor diyor. Yalan. Kaldırım değil inşaatın çekme mesafesine taşmış. Bugün itibari ile kaldırdık. Hatta yasal olmayan bir çıkma yapmış onu da kaldırılması kararını aldık. Kaldırılmaz ise şunu yaparız bunu yaparız şeklindeki tehdit bari konuşmalarla olmaz. Herkes haddini bilecek. Bize kimse işimizi öğretmeyecek. Biz işimizi biliriz.  Hem dışarıdan gelen marketlere eleştirilerde bulunur başkan he de kendisi Perpa da Ankara’dan gelen pazarcılara yer kiralıyor. Polatlı da 30 küsur ruhsatlı büyük market var. Hepsini ben mi verdim benim verdiğim 3 5 i geçmez. Kaldı ki ben kiracım olan büyük bir marketi çıkardım Bende esnafım. Bende küçük esnafım ben her zaman küçük esnafımızın yanındayım. Ama hukuk devletinde bir vatandaş bir iş yeri açmak istiyor ise ve şartları dağlamışsa bunu bizim engelleme şansımız yok. Hatta Salı gününe kadar o da böyle diyordu. Ne olduysa bir an da bende anlayamadım. Esnaflarımızın işi durgun bunu biliyorum. Polatlı’daki ekonomik durumun sebebi ben miyim? Her gün sık sık görüştüğünü beyan ettiği sayın bakanlarına bu durumu niye iletmiyor. Ekonomik bir buhran varsa bunun sorumlusu hükümet değil mi? Kaldı ki biz ben şahsım olarak öyleyim şahsı dâhil hiçbir pazarcı kardeşimin talebini geri çevirmedim. Çevirmeyeceğim de. Önce ak Parti ilçe başkanı açıklama yapıyor arkasından bir federasyon başkanı açıklama yapıyor acaba diyorum bir kurgu mu var?” ifadelerine yer verdi

BİR YER BULUNCA MUTLAKA YAPACAĞIZ

Başkan Yıldızkaya : “ Fatih Mahallesinde bir pazara ihtiyacımız var şehirlik mahallesinde bir pazara ihtiyacımız var. Yapmak istiyoruz. Ama oradan bize arasa bırakılmamış ki. Pazar yapılacak bir ticari arsa bulsak yapacağız. Eski salı pazarının yeri hiç edilirken sesi çıkmayanlar bunu engellemeyenler bugün oradaki sorunu bize yıkmaya çalışıyor. Bizim o bölgedeki Pazar yeri arayışımız devam ediyor. Mehmet Akif’te devam ediyor. Bir yer bulunca mutlaka yapacağız.  O bölgedeki parkın iptal edilmesini istiyorlar bu yasal olmaz. Yolun üzerine kapalı Pazar yeri olmaz. Bizim vicdanımızı sorgulamak hiç kimsenin hatti değil ”  dedi.

 ESNAFA SADECE EKONOMİK POLİTİKALAR ZARAR VERİR

Elifkent Sitesi yanında çalışmaları devam eden Avm ile ilgili Başkan Yıldızkaya : “ Avm inşaatı devam eden bölgemiz için burası ormandı diyor Burası orman falan değil. Burası bir önceki dönem belediye başkanı tarafından park vasfından çıkarılmış özel proje alanıydı. Yani 75 konut yüzde25 de ticari olan bir arsaydı. Biz ya konut yapıp satacağız. Y da komple satacağız.  Biz de şehrin ihtiyacı olan çok büyük olmayacak olan bir alışveriş merkezi yapalım dedik. Biz alışveriş merkezini şehrin dışına yapıyoruz. Oradaki yerin arsanın buraya buradaki esnafa bir zararı olacağınız düşünmüyorum. Asli şundan korkuyor herhalde Polatlılar domates biber almaya AVM ye gider sanıyor öyle bir şeyle olmaz merak etmesin. Orada öncelik kendi esnafın olur. Yerellere öncelik vereceğiz. Diyorlar ki şehir büyümesin küçük kalsın. Kardeşim Polatlı büyüyecek. Kimse bunu engelleyemez. AVM’de ki asıl hedef kitlemiz yoldan geçen 30 bin araçtır. Burasını sadece bir mağazalar zinciri olarak görmeyen bu bir sosyal projedir. Milletin oyu ile seçilmiş halkın desteği ile seçilmiş bir belediye başkanı kendi memleketinin esnafına zara vermek ister mi? Esnafa sadece ekonomik politikalar zarar verir.  Biz neyi ne zaman nerede yapacağımızı iyi biliyoruz. Son günlerde bu ifadelere bakınca pazarcı Ali Bey’in terazisi yanlış tartıyor gibi. Bütün ekonomik sorunları bizimmiş gibi anlatmasını ben kabul etmem.  Bu şehri büyütmeye kararlıyız. İlk fırsatta da az önce bahsettiğim mahallelere Pazar yeri yapmak bizim için şereftir.” dedi. 

 
 
 
ANKARA POLATLI HABER PAARCILAR ODASI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi