Polatlı’nın Üniversite ile İlişki Durumu Yine Karışık


Polatlı’nın Üniversite ile İlişki Durumu Yine Karışık

Hacettepe Üniversitesinin boşalttığı binada incin top oynuyor, İlahiyat Fakültesinde çalışmalar devam ediyor.

Polatlı’nın Üniversite ile İlişki Durumu Yine Karışık
Bu içerik 901 kez okundu.
 
Yeni eğitim öğretim de ilçede üniversite konusunda çok büyük bir gelişme yaşanacağa bezemiyor. Hacettepe’den boşalan bina ilgili 24 Ağustos 2016 tarihli gazetemizde haber yapmış konuyla ilgili kamuoyunun sorularını yetkililere iletmiştik. Yaklaşık bir yıl sonra aynı soruları aynı şekilde yetkililere iletmeye devam ediyoruz.  
 
Polatlı’nın Üniversite ile ilgili atması gereken adımların yine yerinde saymaktan ibaret olduğu görülüyor. Öyle ki 2015 yılı yaz okulundan sonra tamamen kapanan Hacettepe Üniversitesinde sükunet hakim olurken hemen yanı başında inşaatı devam eden ve bu yıl öğrenci kayıt işlemlerini almaya başlayan İlahiyat Fakültesi’nin binası da eğitim öğretime hazır duruma gelmiş değil. 
18 Eylülde başlayacak eğitim öğretime yetiştirmek için çalışmalar devam ediyor olsa da hem binanın için de hem de bina dışında inşaat çalışmaları devam ediyor. 1 aydan bile daha az bir süre kala eğitime başlayacak okulda inşaat çalışmaları devam ediyor olması okula kayıt yaptırmaya gelen öğrencilerin akıllarında soru işaretlerine neden oluyor.
 
YENİ DÖNEMDE DE OKUL BOŞ MU?
 
Hacettepe Üniversitesinden boşalan binaya 2017-2018 yılında Gölbaşında eğitim veren Polatlı Meslek Yüksek Okulunun taşınacağı ile ilgili bilgiler yine gerçekleşmedi mi? Gölbaşında Eğitim Öğretim faaliyetlerinde bulunan Polatlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulunun Polatlı'ya taşınması yine hayallerde kalmış gibi duruyor şayet okulun kapısı kilitli okulların açılmasına sayılı günler kalmasına rağmen hiçbir hareket yok.  
ANKARA POLATLI HABER HACETTEPE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi