Servis Araçlarını Her Veli Kendisi Denetlesin


Servis Araçlarını Her Veli Kendisi Denetlesin

Polatlı Şoförler Odası Başkanı İsmail Tarhan servis şoförleri ile birlikte servislerde yapılan ve yapılması planlanan projeler ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmek amacı ile basın mensupları ile bir araya geldi.

Servis Araçlarını Her Veli Kendisi Denetlesin
Bu içerik 481 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

 

Polatlı Şoförler Odası Başkanı İsmail Tarhan servis şoförleri ile birlikte servislerde yapılan ve yapılması planlanan projeler ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmek amacı ile basın mensupları ile bir araya geldi.

Polatlı Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Tarhan 2017-2018 eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala servis araçlarının durumları hakkında önemli paylaşımlarda bulundu. Servis araçlarının denetiminin veliler tarafından yapılmasının önemine vurgu yapan Başkan Tarhan, her velinin ilgili tur başkanı ile muhatap olmasının önemine vurgu yaptı ve GPS sistemi sayesinde velilerin servisleri yakın takibe alabildiğinin de altını çizdi.

BİZİM SERVİS ARAÇLARIMIZDAN HİÇBİRİ KORSAN DEĞİL

Polatlı Şoförler Odası Başkanı İsmail Tarhan geçtiğimiz günlerde ülke gündeminin derinden etkileyen ve bir canın yok olduğu elim olay ile ilgili üzüntülerini dile getirerek başladığı konuşmasın da Polatlı’nın servis araçlarının son durumları hakkında bilgiler verdi ve :” İzmir’de yaşanan elim olaydan sonra ölümle sonuçlanan facia. Polatlı’da 231 tane tahditli servis aracımız var. Bu araçların hepsi Ankara Büyükşehir Belediyesinden uygunluk belgesi alıp şoförler ve araçlarımız personellerimiz standartlara uygun bir şekilde çalışmaktadır. Polatlı’da öğrenci servisi yapan araçlarımız arasında kesinlikle korsan diye tabir edilen araçlar bulunmamaktadır. Şu anda ilçe merkezimizde 10 tane tur şirketimiz var. Buradaki kayıtlı araçlarımızla biz öğrencilerimizi taşıyoruz.” diye konuştu.

HER VELİ TUR BAŞKANI İLE MUHATAP OLSUN

Polatlı Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Tarhan araçların takip sistemi ile velilerin merak ettiği birçok meseleye cep telefonları sayesinde ulaşabildikleri önemle vurguladı ve: “ Öğrenci servisi yapan araçlarımızın hepsi şoförleri ve hosteslerinden ziyade birçok esnaf arkadaşımda eşi ile birlikte bu hizmeti sunmaktadırlar. Bizim araçlarımız çok yönlü araçlar. Velilerden istirham ettiğim bir huşu var öğrenci servisleri ile anlaşmadan önce tur şirketlerine gidip tur başkanları ile görüşsünler. Tur ismi olmayan şoförler odası logosu olmayan servislere kesinlikle çocuklarını kayıt yaptırmasınlar. Her veli tur başkanı ile muhatap olsun. aileler kendileri servisleri denetlesinler. Onun dışında bizim bütün servis araçlarımızda GPS takip sistemimiz var. Aileler android telefonlarından servisin nerden ne zaman hareket ettiğini ve nerede olduğunu bu sistem sayesinde görebilirler.” dedi.  

AYM’NİN KARARINI KINIYORUZ

Korsan taşımacılık yapan araçları caydırmak için uygulanan cezai müeyyidelerin azaldığını dile getiren Başkan Tarhan: “  Anayasa mahkemesinin bir kararı var bunu buradan şiddetle kınıyorum daha önceden kaçak korsan servis yapan arabalar 60 gün trafikten men edilerek 2 bin 600 lira para cezasına çarptırılıyordu fakat son çıkan Anayasa Mahkemesi Kararı ile araç sahibi kendisi direksiyon başında yoksa sadece para cezası ile cezalandırılıyor araç trafikten men edilmiyor. Bununla ilgili biz mahkemeye başvurduk korsan taşımacılık yapan araçların bağlanması idari para cezası uygulanması yönünde çalışmalarımız var. “ diye konuştu.

SERVİS ÜCRETLERİNE 11 LİRA ZAM

Servis ücretleri hakkında resmi olarak ileriki günlerde kamuoyunu bilgilendireceklerini beyan eden Başkan Tarhan : “ Bu yıl servis araçlarımızda Ankara ile birlikte yüzde 11 ücret oldu. 111 lira oldu. Geçen yıl 100 lira idi bu yıl 111 lira olarak belirlendi. Resmi olarak ileri ki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız.”  dedi. 

ANKARA POLATLI HABER SERVİS ARAÇLARI DENETLEME
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi