BU NEYİN KORKUSU?


BU NEYİN KORKUSU?

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Milliyetçi Hareket Partisi İlçe kongresinde yaptığı sesleniş konuşmasında AK Parti’nin yerel yönetimin başında iken yaptığı hizmetleri ve yapmadığı projeleri eleştirmesine yanıt gecikmedi.

BU NEYİN KORKUSU?
Bu içerik 3065 kez okundu.

 

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Milliyetçi Hareket Partisi İlçe kongresinde yaptığı sesleniş konuşmasında AK Parti’nin yerel yönetimin başında iken yaptığı hizmetleri ve yapmadığı projeleri eleştirmiş 10 yıl boyunca ilçe de hizmetin sınırlı olarak yapıldığını kendilerinin 10 yılda yapılan hizmeti beş yılda yaptıklarını iddia etmişti. Konuyla ilgili AK Parti ilçe Başkanı Aysel Demir’den yanıt gecikmedi.

 

AK Parti ilçe Başkanı Aysel Demir AK Parti’nin 15 yıldır millete hizmet anlayışı ile iktidarda olduğunu dile getirerek başladığı konuşmasında Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın bakanların vekillerin ziyaretlerindeki amacı bizzat yerinde görerek öğrendiğini dile getirdi ve ‘ bu korku neyin korkusudur?’ dedi. AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir 10 yıl boyunca AK Parti tarafından yapılan hizmetlerin belediye imkanları ile yapıldığını beyan ettikten sonra Hizmetler arsa satılarak değil belediye imkânları dahilinde yapıldı. 2 konak, 4 park yaparak Belediyecilik yaptığını zannediyor.” diye konuştu Başkan Demir konuşmasının sonunda AK Parti’nin yerel yönetimin başında iken yaptığı hizmetler hakkında hatırlatmalarda bulundu.

AK PARTİ SADECE MİLLET VE HİZMET DİYOR

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından yapılan açıklamanın yerinde olmayan bir açıklama olduğunu dile getirdi ve : “ Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın ilçemize gelen Başbakanımız, bakanlarımız ve milletvekillerimizin ziyaretlerine ilişkin birtakım söylemlerini basında takip ettik. Kendi siyasi tabanının bulunduğu bir ortamda belki siyasi malzeme sağlamak belki de duyduğu korku sebebiyle böyle gereksiz ve yerinde olmayan bir söylemde bulunmuştur. Başbakanımızın, bakanlarımızın ve milletvekillerimizin gelmesinden dolayı duyulan rahatsızlık ve bu korku neyin korkusudur? Başkan Yıldızkaya açıklamasında, bu ziyaretlerin Polatlı’ya ne getirdiğini ifade etmiş. Aslında bütün mesele de bu, Başbakanımız başta olmak üzere hükumetimizin her kademesi, AK Parti neferleri olarak sadece Millet ve hizmet diyor. Bu anlayışla kesintisiz olarak 15 yıldır bu iktidarın başında. Bizler kendimizi milletimize, vatandaşımıza adamış birer dava, birer hizmet ve birer inanç insanıyız. Bu sebeple de bize, aslında yaşadığı kente vizyon atlatacak projeleri beceremeyenlerin meyve veren ağaç misali taşlanması normaldir.” dedi.

 YILDIZKAYA BU ZİYARETLERİ GÖREREK KENDİ SORUSUNA KENDİSİ YANIT VERMİŞTİR

 Başkan Demir bir hafta önce Belediye Başkanı Yıldızkaya tarafından yöneltilen soruların bir hafta sonra sahada kendiliğinden cevap bulduğunu beyan ederek : “Bakanların Polatlı’ya gelişinin sorgulayan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Pazar günü Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından köylerimize yönelik yaptığı ziyarete bizzat katılmış ve aslında bu ziyaretlerin neden yapıldığını, vatandaşın sorunlarının, taleplerinin yerinde görülerek çözüldüğüne de bizzat şahitlik etmiştir. Sanırım bu ziyarete katılarak kendisi sarf ettiği bu sözlerin ve “Ne katkı sunuyor” söyleminin cevabını yine kendi kendine almıştır. Unutmasınlar ki, bizim işimiz vatandaşın sorunlarını çözmek kadar ihtiyaçlarına uygun çözümleri de üreterek, bu ülkeyi milletin iradesinin yönettiğini ispat etmektir.” diye konuştu.

VATANDAŞIN ACILI YA DA MUTLU GÜNÜNÜ PAYLAŞIP BUNDAN PRIM BEKLEMEK SAMİMİYETSİZLİKTİR  

“ Siyasetin en kolay yolu hizmet yerine insanların maneviyatına oynamaktır” diyerek sözlerine devam eden Başkan Demir “ Türk toplumu olarak ve siyaseti doğrudan insanlığa hizmet etmek olarak görenler bilir ki, hemşerilerimizin acılı günleri de mutlu günleri de paylaşılır. Bu bizim geleneklerimizde, özümüzde vardır. Vatandaşın cenazesine ya da düğününe gitmek, omuz omuza hemşerilerimizle olmak, siyasi bir popülistlik değil tam aksine genlerimizde olan bir tavırdır. Bu yaklaşımı kendine prim sağlamak amacıyla söylemek yanlıştır. Siyasetin en kolay yolu hizmet yerine insanların maneviyatına oynamaktır. Ama bu size kısa vadede kazandırır. Çünkü bizler zaten her zaman vatandaşımızın yanındayız. Bununla övünmek ve bundan prim beklemek sadece yanlıştır.” şeklinde konuştu.

 GEÇMİŞTE YAPILAN HİZMETLERİ YOK SAYMAK HAKSIZLIKTIR

Başkan Demir AK Parti döneminde yapılan hizmetlerin belediye imkanları dahilinde yapıldığını söyledi ve “ Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, yine aynı açıklamasında 10 yılda hükümet desteğiyle yapılamayanı yaptık şekilde son derece talihsiz ve içi boş bir açıklama yapmıştı. Siyasetçi ve hizmet adamları mutlaka ama mutlaka vicdan muhasebesi zengin bireyler olmalı. Sizden önce hizmet eden başkanların yaptığını yok saymak sadece haksızlıktır.  Kaldı ki, 10 yılda yapılan hizmetler parsel parsel her karışı satarak yapılmadı. Sadece belediye kaynakları kullanılarak kaynak üretilerek gerçekleştirilen hizmetlerdir. Bir dönem siyasi olanlar ve kaynak adına birkaç satış yapıldığında feryat edenler bugün bırakın metre kareyi neredeyse santimetre kareyi bile satma planındalar. Buna rağmen parsel parsel arsaları satanlar, 2 konak, 4 park yaparak Belediyecilik yaptığını zannediyor ve sadece kendi tabanının olduğu bir ortamda da adeta kılıf arıyor. Şunu unutmamak gerekiyor ki, Polatlı halkı yapılan hizmetlerin farkındadır. Bunları sil baştan hatırlatmamıza gerek duymuyor olsak da, sanırım hafızasını tazelemek zorunda olduğumuz kesimler var.” dedi.

10 YILDA YAPILANLARI BİZİM BİLE HATIRLAMAMIZ BİR HAYLİ ZOR

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir açıklamasını sonunda 2004- 2014 yılları arasında AK Parti tarafından ilçede yapılan hizmetleri anlattı. Demir açıklamasını şöyle tamamladı : “ Gazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi. Gazi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi. Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi. Geçmiş belediye başkanı Sami Çay döneminden yarım kalan Hacettepe Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu 700 kişilik Yurt-Kurt öğrenci yurdu. Enerji hatlarının yer altına alınması Tüm şehrin altyapı ağındaki içme suyu ve kanalizasyon şebekesinin yenilenmesi. Halen pek çok ilin bile kullanamadığı doğalgazın Polatlı’ya kazandırılması. Ticaret Odası işbirliğiyle Polatlı Ticaret Odası OSB kurulması. Türkiye’nin kavşak noktası Yüksek Hızlı Tren İstasyonu .PERPA kapalı pazar yeri ve iş merkezi TOKİ I. ve II. etap blokları. Cemil Meriç Engelliler Merkezi. Vatandaşın ayağına hizmet Mahalle Konakları. Yeni Devlet Hastanesi. Panoramik Müze ve diğer tarihi mirasların tanıtımına yönelik hamleler. Polatlı Sakarya Meydan Muharebesi Milli Park projesi. Sakarya Savaşı ve Dua Tepe kutlamalarının devlet töreni haline gelmesi. 22. Gece Ormanları. 10 yılda yapılanları bizim bile hatırlamamız bir hayli zor. Kaldı ki, hizmet yerine konuşmayı tercih edenlerin tüm bu saydıklarımızı hatırlayıp, kabul edip, saygı duymasını beklemek maalesef boşa bir çabadır. İnşallah kaldığımız yerden, verdiğimiz 5 yıllık aradan sonra Polatlı halkı yine yaşadığı şehre vizyon katan, şehre katkı sağlayacak atımları ardı ardına hizmet olarak almaya devam edecektir. Gönül isterdi ki; Belediye Başkanı MHP’li vekilleri de ilçemize davet etseydi. Biz bundan mutluluk duyardık. Unutmamak gerekiyor, siyaset saygısızlık, samimiyetsizlik ve gördüğünü inkar etme sanatı değildir.” 

ANKARA POLATLI HABER MHP AK PARTİ AYSEL DEMİR MÜRSEL YILDIZKAYA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI