Büyükşehir’den Çiftçiye Büyük Destek


Büyükşehir’den Çiftçiye Büyük Destek

​Büyükşehir belediyesi, kırsal alanlarda tarımı desteklemek amacıyla, kamu kuruluşları ve ilçe belediyelerinden gelen talepler doğrultusunda, tarım araçları temin edecek.

Büyükşehir’den Çiftçiye Büyük Destek
Bu içerik 1097 kez okundu.

 

Büyükşehir belediyesi, kırsal alanlarda tarımı desteklemek amacıyla, kamu kuruluşları ve ilçe belediyelerinden gelen talepler doğrultusunda, tarım araçları temin edecek.

Büyükşehir Belediyesi, Ankara’nın kırsal alanlarında tarımı desteklemek amacıyla kamu kuruluşları ve ilçe belediyelerinden gelen talepler doğrultusunda tarım araçları alarak, bunları, ihtiyacı olan kurum ve kuruluşlara devredecek.

KAMU KURULUŞLARI ARACILIĞIYLA EKİPMANLAR VATANDAŞA SUNULACAK

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, Başkanvekili Ali İhsan Ölmez başkanlığında yapılan olağan toplantısında, kırsal ilçelerdeki tarımsal ve hayvancılık faaliyetlerini desteklemek amacıyla, gıda tarım ve hayvancılık müdürlükleri ile ilçe belediyelerinin talep ettikleri, helezonlu ayçiçeği takozu ve ayçiçeği eleme makinesi, bulgur paketlenme makinesi, sebze ve kuru fasulye paketleme makinesi gibi tarım makinelerinin satın alınarak, protokolle, talepte bulunan kamu kuruluşlarına devredilmesini öngören Başkanlık Yazısı, oy birliğiyle kabul edildi. Tarımsal ekipmanların direkt olarak vatandaşa hibe edilmesi veya vatandaşın kullanıma sunulmasının yasal mevzuatta yeri olmaması nedeniyle, bu ekipmanların kamu kuruluşları aracılığıyla vatandaşa kullandırılması amaçlanıyor. 

ANKARA POLATLI HABER ÇİFTÇİ BÜYÜKŞEHİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI