Ankara'ya Aziz Sancar Heykeli Dikilecek


Ankara'ya Aziz Sancar Heykeli Dikilecek

Başkent'te, Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar’ın heykeli dikilecek.

Ankara'ya Aziz Sancar Heykeli Dikilecek
Bu içerik 190 kez okundu.

 

Büyükşehir Belediyesi, Ankara’nın kırsal alanlarında tarımı desteklemek amacıyla kamu kuruluşları ve ilçe belediyelerinden gelen talepler doğrultusunda tarım araçları alarak, bunları, ihtiyacı olan kurum ve kuruluşlara devredecek. 

Büyükşehir Belediyesi, Ankara’nın kırsal alanlarında tarımı desteklemek amacıyla kamu kuruluşları ve ilçe belediyelerinden gelen talepler doğrultusunda tarım araçları alarak, bunları, ihtiyacı olan kurum ve kuruluşlara devredecek. Başkent'te, Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar’ın heykeli dikilecek.  

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, Başkanvekili Ali İhsan Ölmez başkanlığında yapılan olağan toplantısında, kırsal ilçelerdeki tarımsal ve hayvancılık faaliyetlerini desteklemek amacıyla, gıda tarım ve hayvancılık müdürlükleri ile ilçe belediyelerinin talep ettikleri, helezonlu ayçiçeği takozu ve ayçiçeği eleme makinesi, bulgur paketlenme makinesi, sebze ve kuru fasulye paketleme makinesi gibi tarım makinelerinin satın alınarak, protokolle, talepte bulunan kamu kuruluşlarına devredilmesini öngören Başkanlık Yazısı, oybirliğiyle kabul edildi. (Tarımsal ekipmanların direkt olarak vatandaşa hibe edilmesi veya vatandaşın kullanıma sunulmasının yasal mevzuatta yeri olmaması nedeniyle, bu ekipmanların kamu kuruluşları aracılığıyla vatandaşa kullandırılması amaçlanıyor) 

ANKARA’YA AZİZ SANCAR HEYKELİ

Toplantıda, Ankara’nın fahri hemşerisi seçilen ve adına "Aziz Sancar Bilim Üretim Merkezi” kurulması kararı alınan, Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar’ın, Başkent'te uygun bir yere heykelinin dikilmesi yönünde gerekli inceleme ve değerlendirmelerin yapılmasına da karar verildi.

ANKARA POLATLI HABER AZİZ SANCAR BİLİM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI