Kurban Kesim ve Satış Yerleri Belirlendi


Kurban Kesim ve Satış Yerleri Belirlendi

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Polatlı Kaymakamlığı 2017 yılı kurban hizmetleri komisyon kararları belli oldu.

Kurban Kesim ve Satış Yerleri Belirlendi
Bu içerik 666 kez okundu.

 

Komisyon kararına göre Bayramın birinci günü ve devamında küçük ve büyükbaş hayvan kesim yerleri belirlenirken, satış yerleri de komisyon kararı ile netleşti.

Polatlı Kaymakamlığı 2017 yılı kurban hizmetleri komisyon kararları kapsamında Komisyon kararına göre büyükbaş ve küçükbaş hayvanların satış yeri olarak; Besiciler Sitesi Kuzu Pazarı Çevresi: İğciler Yolu Yeni Mezbahane yanında satışı yapılacak.

BÜYÜKBAŞ KURBAN KESİM YERLERİ

İğciler Mahallesi yol güzergahında bulunan Polatlı Belediyesi 1. Sınıf Kombina Tesisi ve Mezbahane Yanındaki Eski Kotralarda kesim yapılması kararlaştırıldı.

KÜÇÜKBAŞ HAVAN KESİM YERLERİ

Gülveren Mahallesinde Temizlik İşleri Müdürlüğü Bahçesi, Gümüşlü Mahallesinde su arza şantiyenin bahçesi, Şentepe Mahallesi Makine İkmal Müdürlüğü,  Şehitlik Mahallesinde 13 Eylül Caddesi kesim alanı, Şehitlik Mahallesinde Alt Geçit yanı kesim salonu, Şentepe Mahallesinde Şentepe Pazar yeri, Esentepe Mahallesinde Esnetepe Pazar yerinde küçükbaş hayvanların kurban kesimi yapılacak.

BÜYÜKBAŞ HAYVANLARIN DENETİMİ İÇİN ÖZEL BİR BÖLÜM OLUŞTURULACAK

İlçe Kurban Hizmetleri Komisyonunca, kurban kesim ve satış yerlerinin insan, hayvan ve çevre sağlığı yönünden uygun hale getirilmelerinin sağlanmasına, Bu bağlamda;  Pazar giriş-çıkışlarında belediyeler tarafından araçların dezenfeksiyonunun sağlamasına. Kurban kesim yerlerinin dezenfekte edilebilir, zemininde su biriktirmeyen, ışıklandırma ve havalandırılması bulunan, sağlık ve temizlik şartlarına uygun mekanlardan seçilmesi, satış ve kesim yerinin asfalt, beton vb. sızdırmaz malzemeden olmasına.  Kurban satış ve kesim yerlerinde bayramdan önce ve dezenfeksiyonunun sağlanmasına.  Hasta hayvanlar için karantina çadırlarının oluşturulmasına, veteriner sağlık raporu sığır cinsi hayvanlar için ilave pasaport ve kulak küpesi olmayan hayvanlar ile gebe hayvanların pazar yerlerine alınmamasına, kayıt dışı ve kontrolsüz hayvan kesimlerinin önlenmesine, şüpheli hayvanların karantina bölgesinde ayrı bir bölümde ve gebe olanların da ayrı bir özel bölümde muhafazasına ve satışların yapılmamasına karar verildi.

ANKARA POLATLI HABER KURBAN KESİM YERLERİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi