Tekvandocular Lisanlarını Aldı


Tekvandocular Lisanlarını Aldı

Polatlı Belediyesinin yaz spor okullarında tekvando branşında kurs alan öğrencileri kuşak imtihanı sonrasında lisanslı sporcu kimliğine kavuştular.

Tekvandocular Lisanlarını Aldı
Bu içerik 318 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

 

Polatlı Belediyesinin yaz spor okullarında tekvando branşında kurs alan öğrencileri kuşak imtihanı sonrasında lisanslı sporcu kimliğine kavuştular.

Polatlı Belediyesi yaz spor okullarının 2017 yılı eğitim öğretim döneminin sonuna yaklaşıldı. Eğitim sonrası Polatlı belediyesi öğrencileri tabi tuttuğu sınav sonrasında lisanlı sporcu kimliği kazandırdı. Yunus emre konağında yaklaşık 1 aydan bu yanan eğitimlerine devam eden tekvando kursunda eğitim sürecinin sonuna yaklaşıldı 100 öğrencinin takıldığı kursta yapılan kuşak imtihanı sonrasında ödüle layık görülen öğrenciler başarı belgelerini Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın elinden aldılar. Spora ve sporcuya göstermiş olduğu destekten ötürü de Polatlı belediyesi Tekvando Kursu Hocası İsmail Demircan Başkan Yıldızıkaya’ya teşekkür plaketi taktim etti. Başkan Yıldızkaya öğrencilerin ve velilerin katıldığı kuşak töreninde yaptığı konuşmada sporun gençlerin gelişilmesinde ve kötü alışkanlıklardan uzak durmasında önemli bir faktöre sahip olduğunun altını çizdi.

HEDEFİMİZ 500 LİSANLI SPORCUDUR

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya göreve geldikten sonra lisanslı sporcu artışına dikkat çektiği konuşmasında  “ Biz Polatlı belediyesi olarak temel belediyecilik hizmetlerinin yanında eğitime spora kültüre katkı vermeye çalışıyoruz. Bilindiği gibi mahalle konaklarının hepsini birer spor merkezi, bir kültür merkezi haline getirdik. Göreve geldikten sonra İsmail hoca yönetiminde bir tekvando kursu oluştu ve görüyorum ki öğrencilerimiz çok hevesliler ben bu öğrencilerimiz içinden çok büyük sporcular çıkacağı inanıcındayım. Tabi ki önce eğitim ama sporda onların her anlamada gelişmesine katkı sunacak bir alan. Ben göreve geldikten sonra Polatlı belediyesinin lisanslı sporcu sayısı 12 idi en son yaz spor okullarının açılışı esnasında 200 civarında idi hedefimiz 500 lisanlı sporcudur.” dedi.

DEMEK Kİ DESTEKLENİNCE BU İŞ OLUYORMUŞ

Polatlı Belediyesi bünyesinde kurulan iki takımın elde ettiği başarılardan bahseden Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya sporun desteklendiği taktirde başarı getireceğinin de mesajını verdi ve : “ Bayan hentbol takımımız geçen yıl büyük başarılara imza attılar. Aynı zamanda Futbol takımız geçen yıl yeni kurulmasına rağmen süper amatör lige yükseldi demek ki desteklenince bu iş oluyormuş. Biz sporcuyu ve sporu desteklemekte hiçbir çıkar gözetmiyoruz. Mesele çocuklarımızın sporla tanışması, özellikle çağın hastalığı olan kötü alışkanlıklardan uzaklaşması, bilgisayar başından kalkması, burada akranları ile tanışması onlarla güzel vakit geçirmesi bunu da şu anda başardığımız görüyoruz ama daha alacağımız çok mesafe var. “ diye konuştu. 

ANKARA POLATLI HABER TEKVANDO LİSANS MÜRSEL YILDIZKAYA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi