Kıymaz'dan Bayram Öncesi Esnafa Nefes


Kıymaz'dan Bayram Öncesi Esnafa Nefes

Polatlı Esnaf Kefalet Kredi Kooperatif Başkanlığından Polatlı esnafına erken gelen bayram müjdesi. 29 Eylül 2017 tarihine kadar kredi borcu olan esnaf başvuruda bulunabilecek.

Kıymaz'dan Bayram Öncesi Esnafa Nefes
Bu içerik 507 kez okundu.

 

Polatlı Esnaf Kefalet Kredi Kooperatif Başkanlığından Polatlı esnafına erken gelen bayram müjdesi.  29 Eylül 2017 tarihine kadar kredi borcu olan esnaf başvuruda bulunabilecek.

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Polatlılı esnafın borcunu yeniden yapılandırıyor ödeme kolaylığı sağlıyor. Kooperatif Başkanı Ertuğrul Kıymaz konuyla ilgili yaptığı açıklama da esnaf şehit ailesine de önemli desteklerde bulunacaklarını dile getirdi. Polatlı Şehit Aileleri Dernek Başkanı Savaş Dinçer aileler adına Başkan Kıymaz’a teşekkürlerini iletti.  Kıymaz Polatlı esnafına 4 defa yapılandırma yaptıklarını önceliklerinin Polatlı esnafının olduğunu dile getirdi ve : “Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TESKOB Genel Başkanı ve Yozgat Milletvekili Abdülkadir Akgül, Halk Bankası Genel Müdürü Osman Aslan ile bir toplantı yaptık. Toplantımızın amacı bugünkü ekonomik koşullarda esnaf arkadaşlarımızın sıkıntı içerisinde olduğunu gözlemledik. Onun için malumunuz ben 4 Nisan 2010 tarihinde Polatlı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı seçildim o günden bugüne bugünkü yapılandırma ile beraber 4 defa yapılandırma yapıyorum. Bunlar tamamen bizim bünyemizde. Yani devletin affı falan yok. Yanlış algılanmasın Bu kooperatiflerin kendi bünyelerinden kazançlarından fedakârlık yapmaktır. Bu yapmış olduğumuz yapılandırmalar da hep bu şekilde olmuştur. Diğer taraftan biz 4 defadır yapılandırma yapıyoruz. Bunu rahatlıkla söylemek istiyorum. 2010’dan bugüne kadar 4 defa bunu gerçekleştirdik. Sicil affı geldi. ülkemize Polatlımızdan kredi kullanıp da sicil affı alan hiçbir esnafımız olmadı. Aşağı yukarı 500 e yakın esnaf arkadaşımızın ödeme zorluğu içinde olduğu hatta günümüz de bu biliyorsunuz kefilleri ile beraber 1500 kişiye sirayet ediyor.” dedi.

BAŞKAN KIYMAZ BORÇ YAPILANDIRMA SÜRECİ ÇALIŞMALARINI ANLATTI

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Ertuğrul Kıymaz : “  2010 yılından itibaren yürütmüş olduğum, S.S. Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanlığı' nı, diğer yönetim kurulu üyelerim ile birlikte esnaflarımızın yanında ve en yakın destekçisi olarak, hizmet aşkıyla sürdürdüğümüze inanıyorum. Bu süre içerisinde, kooperatifimizin esnafımıza verdiği hizmetin, ne derece yoğun, ciddi ve anlamlı olduğunu ve hedeflerimizin gerçekleştirilmesinde Esnaflarımıza önemli katkı sağlayacağına inanıyorum Ülkemiz ekonomisinin çok önemli km. taşı, esnaf ve sanatkarımızın en büyük destekçisi Esnaf kefalet kooperatifidir. Bunun çabası içindeyiz. Siz esnaf ve sanatkarın desteği ile almış olduğumuz bu sorumluluğu ilk günkü heyecan ve gayretle çalışmaya aralıksız devam etmekteyim. Hedefim kooperatifimizi, esnafımızı, sanatkarımızı hak ettiği noktaya gelmesini sağlamaktır. Değerli esnaf kardeşlerim Merkez birliğimiz ile Yaptığımız görüşmeler neticesinde Genel Başkanımız Yozgat Milletvekili TESKOMB Genel Başkanı Sayın Abdülkadir Akgül İle Birlikte Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkçi Halkbankası Genel Müdürü Sayın Osman Aslan Esnafa Yönelik Oluşturduğumuz Çalışmalar ve toplantı sonucunda Kooperetiflerin kendi Güçleri ve İnsiyatifleri ile Yapacakları Yapılandırma Kararı alındı bu nedenle Polatlı esnaf Kefalet Başkanı Olarak bende Kooperatifimizin güçlü yapısı ve esnafımızın durumunu göz önünde bulundurarak Teskomb Başkanımız Sayın Abdülkadir Akgül 'Ün özverili çalışmaları neticesinde Polatlı Olarak esnafımızın Faydasına olan bir çalışmayı gerçekleştirmiş bulunmaktayız.” diye konuştu.

29 EYLÜL SON BAŞVURU TARİHİ

Başkan Kıymaz yapılandırma ve taksit ödemeleri akında bilgi verdi ve başvuru tarihi hakkında  : “Kooperatifimiz siz değerli ortakları için 30 Temmuz 2017 tarihinden önce kredi borcu kooperatif takibine intikal eden ortaklara ödeme kolaylığı sağlanması yönünden yeniden yapılandırma düzenlemesi yapılacaktır. Esnafımızın borçlarını ödeyebilmeleri amacı ile düzenleme gereği doğmuştur. Siz esnaflarımızın nefes almalarına katkı sağlamak için Ortaklarımızın 29 Eylül 2017 tarihine kadar kooperatifimize kredi yapılandırma talebinde bulunmaları halinde asıl alacak tutarına hiçbir gecikme faiz hesabı yapılmayacak olup, borç tutarı ödendiği takdirde faizsiz tahsil edilecektir. Taksitlendirme yapıldığında;  12 eşit taksitli ödemede Yıllık yüzde 8, 24 eşit taksitli ödemede yüzde 12 Yıllık faiz uygulanacaktır. Taksitlendirme yapılan alacaklarda iki taksit ödenmediği takdirde yapılandırma işlemi iptal edilecek olup, yapılandırma kapsamı dışında borç tahsil edilecektir. Borcun Tamamı ödendiğinde Ana borç üzerinden değerlendirilecektir. Her zaman olduğu gibi yine birlik ve beraberlik içerisinde yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerin camiamıza esnafımıza ve Polatlı'mıza hayırlar getirmesini diliyorum. Esnafımıza, Allah hayırlı işler bol kazançlar nasip etsin.” şeklinde konuştu.  

BAŞKAN KIYMAZ’DAN ŞEHİT AİLELERİNE ÖNEMLİ JEST

Polatlı’da esnaflık yapan şehit aileleri içinde önemli projeleri olduğunun altını çizen Başkan Kıymaz : “ Diğer taraftan biliyorsunuz ülkemizde 15 Temmuzdan sonra çok sıkıntılar oldu. Çok değerli arkadaşımız Savaş Dinçel Şehit Aileleri Dernek Başkanı biz tüm şehit aileleri, birinci dereceden ve ikinci dereceden ailelerine 48 ay vade yapacağız. Bu vadede bir kuruş bile temerrüt uygulaması yapmayacağız. Bu jesti şehit ailelerimize yapacağız. Dinçel ile bu konuyu görüştük. 40’a yakın şehit ailemiz var. Bizim araştırmalarımız neticesinde 16 tane birinci ve ikinci derece şehit ailesi bizden kredi almış ve ödeme zorluğu içine girmiş. Biz de bir kuruş faiz talep etmeden 48 ay kadar vade yapacağız.

BİZ VAR OLDUĞUMUZ SÜRECE POLATLI ESNAFI DA VAR OLACAKTIR

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin yönetimini devraldıktan sonra önemli bir yol kat edildiğini beyan eden Başkan Kıymaz Biz 4. bir yapılandırmayı yapıyoruz. Benim mantığımda ağzına kadar para ile dolsa beni bağlamıyor. Benim ortağım ayrılırken sadece 100 TL bir sermayesi var. Onun için kooperatifimiz güzel yerlere geldi. 2010 yılında eski rakama göre 15 trilyon plasmanı olan kooperatifimizin bugün 107 trilyona çıktı. Bu Polatlı esnafı sayesinde oldu. Polatlı esnafını ayakta tutmak için 30 lira olan üst limiti 150 liraya çıkarttık.  Polatlı esnafını ayakta tutmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.  Biz var olduğumuz sürece Polatlı esnafı da var olacaktır.” dedi.

ANKARA POLATLI HABER ERTUĞRUL KIYMAZ ESNAF FAİZ BORÇ YAPILANDIRMA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI