YILDIZKAYA: HÜKÜMET DESTEĞİYLE 10 YILDA YAPILAMAYANI BİZ 3 YILDA YAPTIK


YILDIZKAYA: HÜKÜMET DESTEĞİYLE 10 YILDA YAPILAMAYANI BİZ 3 YILDA YAPTIK

MHP kongresine katılan ve burada belediye görevine geldikten sonra 3 yıldır yapılan hizmetleri partililere anlatma şansı yakalayan Başkan Yıldızkaya Polatlı Belediyesi’nin 3 yıllık hizmet serüvenini aktardı.

YILDIZKAYA: HÜKÜMET DESTEĞİYLE 10  YILDA YAPILAMAYANI BİZ 3 YILDA YAPTIK
Bu içerik 2783 kez okundu.
 
 
Geçmiş dönemlere atıfta bulunarak “Hükümetin ve bakanlıkların gücüne rağmen 10 yılda yapamadıklarını biz 3 yılda yaparak hemşehrilerimizin güvenini boşa çıkarmadık. İnşallah bir sonraki dönemde de önemli hizmetleri Polatlımıza kazandıracağız” dedi.
 
Konuşmasında son birkaç haftadır Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere ardı ardına kabine üyelerinin Polatlı’ya yaptığı ziyaretleri de değerlendiren Başkan Yıldızkaya “Bu ziyaretlerden memnunuz. Ancak bu ziyaetler bir gönül alma mıB? Yoksa Polatlı’ya değre katmak mı? Bunu hep birlikte göreceğiz. Aslında bize göre şunun sebebi şudur; burada MHP'li Ülkücü bir belediye var, Ankara'nın taşradaki en büyük ilçesi, burayı almak lazım. Nasıl almak lazım? Şimdiden başladılar ama biz de boş durmuyoruz” diyerek 2019 yere seçimlerine yönelik fitili de ateşlemiş oldu.
 
YILDIZKAYA: MHP OLARAK KENDİMİZİ ŞEHRİN HAKİMİ DEĞİL HADİMİ GÖRÜYORUZ
 
Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya “Kongremiz hayırlı ve uğurlu olsun. Kongremizin; ülkemize, milletimize, şehitler diyarı Polatlımıza ve partimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Uğur Güngör Bey'e ve değerli heyetine başarılar diliyorum. Bugüne kadar görev yapmış tüm ilçe başkanlarımıza, belediye meclis üyelerimize, kadın kollarımıza ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. İnanıyorum ki teşkilatımız, dün olduğu gibi bugün de yarın da Polatlı'nın en güçlü ve en dinamik teşkilatı olmaya devam edeceğiz. Çünkü Polatlı, Milliyetçi Hareket Partisinin Ankara'daki en güçlü ve sarsılmaz temsilcisidir. Bundan üç yıl önce Duatepe'den dualarla bu mübarek şehre, şüheda torunlarına hizmet etmek için yola çıkmıştık. Şükürler olsun ki her birimizin çok üstün gayreti ile hemşerilerimizin takdiri ile ve cenabı Allah'ın da nasip etmesiyle bu şehrin yönetimiz şu anda bizim elimizdedir. Biz kendimizi bu şehrin hakimi değil hadimi görüyoruz” dedi.
 
SÖZLERİMİZİ TUTUYORUZ ANCAK BU YETERLİ DEĞİL
 
Başkan Yıldızkaya, seçim önceihde vatandaşa verdikleri sözlerin neredeyse taamına tuttuklarını ancak bunun yeterli olmadığına değinerek “ Geçen üç yılda da bu anlayıştan hareketle bütün belediye meclis üyelerimizle, bütün çalışanlarımızla, bu şehre değer katmaya, bu şehrin insanlarının hayatını kolaylaştırmaya, elimizden gelen gayreti gösterdik. Polatlımızı pek çok yeni anlayış ve proje ile tanıştırdık.  Temel Belediyecilik hizmetlerinin dışında toplumun her sorunu ile ilgilenmeye çalıştık. Sayamayacağımız pek çok alanda, hareketimizin, bayrağımızın anlayışını bu şehre yerleştirmeye çalıştık. Bugün şükürler olsun ki Polatlı'nın en tepelerinde üç hilal bugün nazlı nazlı dalgalanmaktadır. Biz seçim sathı mahallinde hemşerilerimize ne söz verdiysek bütün sözlerimiz halen bakidir. Bugün Polatlı Belediyesi, geçen üç yılda Polatlı halkına vermiş olduğu sözlerin tamamına yakınını gerçekleştirmiştir. Bu asla yeterli değildir. Geçen üç yıl bizim için hizmet yılıydı, seçimlere kadar geçecek olan son iki yıl da atılım yılı olacak. Bugüne kadar gördüğünüz hizmetlerden çok daha fazlasını Polatlıyla buluşturacağız. Beş yılın sonunda şunu göreceksiniz; on yılda iktidar gücüyle yapılanları biz beş yılda fazlasını sağlamış olacağız, eğer bunu yapamazsak kendimizi başarısız sayacağız” dedi.
 
“Biz seçim sathı mahalline girdiğimizde; 'Siz iktidar partisi değilsiniz, nasıl belediye yöneteceksiniz, yapamazsınız, maaş bile veremezsiniz' diyorlardı. Gelin görün ki bugün onların yaptıklarından çok daha fazlasını ve hiçbir eksik bırakmadan yapmış bir belediye var karşınızda. On senede devletin, bakanlıkların bütün gücünü arkasına alanlara karşı biz sizin gücünüzle, Polatlı'nın gücüyle ve yönetim anlayışımızla asla mazeret üretmeden hizmet ettik”diyen Başkan Yıldızkaya sözlerini şöyle sürdürdü; “ Büyükşehir yasası bizim dönemimize denk geldi. Bu yasayı tabi ki biz çıkarmadık hatta bu yasa görüşülürken de partimiz ve Sayın Genel Başkanımız buna karşı koydular. Ona rağmen AKP bu yasayı çıkardı. Bu yasa ile özellikle ilçe belediyelerinin pek çok imkan ve kaynakları ve kabiliyeti elinden alındı. Takriben bütçemizin %50'si gitti. Biz bunu hiç dert etmedik, mazeret üretmedik. Bütün verdiğimiz sözleri tek tek yerine getirdik ve getirmeye devam ediyoruz. Bunu inancımızla heyecanımızla ve Polatlı sevdamızla yaptık. Ben inanıyorum ki bundan sonra uzunca bir dönem rakiplerimiz bu belediyeyi bizden alamayacaklar. Dikkat ediyor musunuz? Son günlerde iktidar cephesinden Sayın Bakanlar, Başbakan yardımcıları, hatta Sayın Başbakanımız Polatlı'ya geliyorlar, ilçemizi ziyaret ediyorlar. Bundan memnunuz ve kendilerini ağırlamaktan onur duyarız. Bizim baktığımız yön şurasıdır; bu ziyaretlerden Polatlı ne elde etmiştir. Bu ziyaretler sadece bir gezi midir? Gönül almak mıdır? Yoksa bu şehre değer katmak mıdır? Bunun cevabını inşallah yakında görmek istiyoruz. Aslında bize göre şunun sebebi şudur; burada MHP'li Ülkücü bir belediye var, Ankara'nın taşradaki en büyük ilçesi, burayı almak lazım. Nasıl almak lazım? Şimdiden başladılar ama biz de boş durmuyoruz. Her gün halkımızın yanındayız, düğünde halay çekiyoruz, cenazede tabutun altına giriyoruz, hem halkın içinde olmaya çalışıyoruz. İnanıyoruz ki bizim çok sevdiğimiz Polatlı halkı da bizi bir kez daha bağrına basacaktır” dedi.
 
POLATLI BELEDİYESİ ŞU ANDA ANKARA’NIN EN ÇOK PROJE ÜRETEN BELEDİYESİ
 
Belediye Başkanı Mürsel Yıdızkaya, Polatlı Belediyesi’nin şu anda Başkent Ankara’nın en çok proje üreten ve hizmet eden belediyesi konuunda olduğunu belirterek”Ankara'nın 25 ilçesi var, bunların 9-10 tanesi büyük metropol ilçeler, onlar da dahil olmak üzere iddia ediyorum Polatlı Belediyesi şu anda en çok proje üreten ilçedir. Geçen sene Şentepe'de biz Pazar yeri yaptık, hanımlara söz vermiştik hanımlar konağı yaptık ve çok mutlular, Şehit Cüneyt Sertel Sosyal tesisimizi yaptık, Polatlı'ya çok büyük değer kattı. Polatlı gibi arazisi bol bir şehirde mesire alanı yoktu, bunu Üçpınar'da biz yaptık.  Bu sene Karapınar'a Üçpınar'a yaptığımızın iki katı büyüklüğünde bir mesire alanı yapıyoruz. Hedefimiz 13 Eylül 2017 ama sanıyorum ama en geç bir ay gecikecek ve zannediyorum en geç Ekim ayı ortalarında burayı açacağız. Gençlerimiz için bir aquapark yapıyoruz, inşaatı hızla yükseliyor. Hayvancılık şehri Polatlı'nın bir hayvan pazarı bile yoktu. Hiç düşünülmemiş ve akla gelmemişti. Şu anda şehrimizin Konya çıkışında 115 yolu üzerinde bölgenin en güzel hayvan pazarını inşa ediyoruz. Bizim için çok büyük önemi olan, partimizin varlık sebebi, kurucumuz rahmetli Başbuğ'umuzun adını taşıyan Alparslan Türkeş Parkı vardı. 10 yıl boyunca kaderine terk edilmişti, mezbele olmuştu, burayı ihya ediyoruz. Onun adına yakışan bir tesisi oraya inşa ediyoruz. Kasım ayı içerisinde orayı da hizmete açmayı planlıyoruz. Elifkent sitemizin hemen yanı başında büyük bir inşaat başladı. 508 konut ve alış veriş merkezi var. Bu proje, 96 yıllık belediye tarihimizin en büyük projesidir, bu da bize nasip oldu. Takriben 120 milyon lira civarında bir maliyeti var.  Belediyemizin bir yıllık bütçesinin 85-100 milyon civarında olduğunu düşünürseniz bu projenin büyüklüğü daha iyi anlaşılır. İnşallah 2018 yılının 13 Eylül'üne alış veriş merkezimizi bitirmiş olarak girmeyi planlıyoruz” dedi.
BELEDİYE BİNASINDA 
MİSAFİRLERİMİZİ 
AĞIRLAMAKTAN 
UTANIYORUM
Terminal binasını yıkarak Polatlı Belediyesi’nin yenihizmet binasını o arsada 20 bin m2’lik bir alanda Selçuklu mimarisine uygun bir şekilde yapacaklarını söyleyen Beediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya “İçerisinde bulunduğumuz belediye binasında fiziki olarak, şahsen misafirlerimi burada ağırlamaktan utanıyorum. Çok küçük, kullanıma elverişsiz bir yapı. Proje bitme aşamasında, bu yıl şu anda mevcut terminal binamızın olduğu yere 20 bin metrekare büyüklüğünde, içerisinde her türlü sosyal imkanı olan bir belediye binası yapmayı planlıyoruz. Hedefimiz, 2019 seçimlerine kadar hizmete açabilmektir. Bu yapı Selçuklu mimarisinde olacak ve Milliyetçi Hareketin bu şehre bir mührü olacak. Gençlerimize söz verdiğimiz gençlik merkezi projemiz şu anda hafriyat ve ihale aşamasında. Onların çok beğeneceklerine inandığım ve çok büyük kabul göreceğini bildiğim bir Gençlik Merkezi inşaatımız da başlıyor. Hedefimiz 2018'de bitirmektir. Onun karşısına çok katlı otopark ve yürüyüş yolları planlıyoruz. Şu anda hazırlık aşamasındayız, birkaç köyümüze mahalle konağı planlıyoruz ve bunun gibi hizmetleri Polatlı'ya getirmeye çalışıyoruz. Düne kadar Polatlı Belediyesi sorumluluk alanı, mezarlıktan sanayi çıkışına kadardı. Bu büyük şehre hizmet sadece bu alanda yapılıyordu. Ama bugün bizim mücadelemiz bütün Polatlıdır. 82 tane köy, hepsi bizim alanımızda. Seçildiğimiz günden itibaren Allah da biliyor hiçbir muhtarımızı mağdur etmeden her taleplerine imkanlarımız çerçevesinde destek verdik. 2018 atılım yılı olacak, sadece şehirle alakalı değil, köyleri de unutmuş değiliz. Hiçbir muhtarımız 'Ben geldim hayır dediler' diyemez. Yapılacak her şeyi yaptık, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.
 
2017 VE 2018 BİZİM İÇİN DAHA BÜYÜK ATILIMLARIN DÖNEMİ OLACAK
 
Başkan Yıldızkaya konuşmasının son bölümünde ise yaptıkları ve yapmayıplanladıkları hizmetleri partililere aktardı. Yıldızkaya “Bunun yanında sporda, sanatta, eğitimde, tanıtımda da hamleler yaptık. Polatlımızın tarihi değerlerini ortaya çıkarmak için POTA birimini oluşturduk. Polatlı, tarım ve sanayi şehri olmanın yanında bir turizm şehridir. İki tane büyük kıymetimiz var; Sakarya Muharebesinin yaşandığı bu topraklar ve Antik Gordion Kenti. Şu anda on personelimiz gece gündüz bu şehri tanıtmaya, bu şehre gelen misafirleri ağırlamaya çalışıyor. Çok mesafe aldık ama henüz tam istediğimiz yerde değiliz. Sayın Cumhurbaşkanımız Malazgirt'ten bahsetmişti, gün gelecek herkes Sakarya'yı tanımak zorunda kalacak. Çünkü Sakarya en az Çanakkale kadar kıymetli ve değerlidir. Bunu bütün Türkiye'ye anlatacağız. ETÜT Eğitim merkezi açtık, orada 650 öğrencimiz ücretsiz eğitim gördüler. Özel okulların ve özel derslerin pahalı olduğu bir ortamda, biz fakir fukaranın çocuklarına burada ücretsiz destek veriyoruz. İşsizlik çok büyük bir sorun, bu doğrudan benim sorunum değil gibi gözükebilir ama bizim buna bir çözüm bulmamız lazımdı. Bunun için bir istihdam merkezi oluşturduk. Hedefimiz başlangıçta 5 yılda 5 bin kişiye istihdam sağlamaktı, nasip oldu 3 yılda 5 bini geçtik. Son iki yıl ile birlikte hedefimiz toplamda 10 bin vatandaşımıza iş imkanı sağlayabilmektir. Elimizde büyük bir veri bankası var, arkadaşlarımız işverenler ile iş arayanları buluşturuyor. Polatlı'da bir meslek dalında ihtiyaç olduğunda kurslar açıyoruz. Yani Polatlı ve Türkiye'nin bu en büyük sorununa da Polatlı Belediyesi gücü ve imkanları dahilinde çözme gayreti gösteriyor. 
Sporda neler yapıyoruz; bugün Polatlıspor bizim istemediğimiz bir yerde, layık olmadığı bir yerde, onu diriltmeye çalışıyoruz. Geçen sene Belediyespor kulübümüz şampiyon olarak bir üst lige çıktı, bu sene tekrar BAL ligini zorlayacağız. Kız Hentbol takımımız bir yıl önce birinci lige, geçen yıl da Süper lige çıktı. Sporun her türlüsünü desteklemeye gayret gösteriyoruz. Aslında saatlerce konuşabilirim ama mübalağa yapmıyorum, bazen hizmetleri unutuyorum. İnşallah 2017 ve 2018 yılı bizim için çok daha büyük bir atılım yılı olacak” dedi.
ANKARA POLATLI HABER MÜRSEL YILDIZKAYA BELEDİYE BAŞKANI MHP KONGRE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI