Özel Okul Teşvik Başvuruları Başladı


Özel Okul Teşvik Başvuruları Başladı

Özel okullar teşvik başvuruları başladı.

Özel Okul Teşvik Başvuruları Başladı
Bu içerik 259 kez okundu.
 
Başvurular öğrencinin kayıtlı olduğu okuldan yapılacağı için öğrencinin kesinlikle bir okula kayıtlı olması gerekiyor. Öğrenciler, 6 Eylül’e kadar e-Okul üzerinden başvurularını yapabilecek. Teşvikten yararlanmak isteyen özel okullar ise aynı tarihlerde MEBBİS üzerinden başvuracak. Yerleştirme sonuçları 15 Eylül’de ilan edilecek. İlçede eğitim öğretim veren 55 özel okul içinde devlet eğitim desteği verecek.
 
Özel okulları tercih eden öğrencilere verilen teşvikler için başvurular 10 Ağustos’ta başladı, 6 Eylül’e kadar sürecek. Destekten yararlanmak isteyen özel okullar MEBBİS, öğrenciler ise e-Okul üzerinden kayıtlı bulundukları resmi ya da özel okul müdürlüklerine başvurularını yapacak. Tercih hakkı kazanan öğrenciler 7 Eylül’de ilan edilecek. Öğrenciler tercihlerini 7-14 Eylül’de yapacak. Yerleştirme sonuçları 15 Eylül’de duyurulacak. 15-22 Eylül’de nakil ve kesin kayıtlar olacak. 25 Eylül’de ek yerleştirme sonuçları açıklanacak ve 25-29 Eylül’de bunun kayıtları alınacak.
 
TEŞVİKTEN YARARLANMA KOŞULLARI
 
Teşvikten özel okula yeni kayıt yaptıran, özel okula giden ve özel okulda yüzde 51’in altında burslu olan öğrenciler başvurabilecek. Maliye Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanan tebliğe göre, bu yıl 6 bini okul öncesinde olmak üzere toplam 75 bin öğrenciye için ilk defa teşvik verilecek. Okul öncesi eğitime devam eden öğrencilerden 48-66 ay yaş grubunda olanlar bir defaya mahsus olmak üzere eğitim desteğinden yararlanabilecek.
 
BAŞVURU SÜRECİ, BAŞVURU SONRASI VE SAĞLANACAK DESTEK MİKTARI 
 
10 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında yapılabilir.  Sonuçlar 7 Eylül de tercih yapmaya hak kazananlar açıklanacak.  7-14 Eylül de tercihler yapılacak. 15 Eylül'de kesin sonuçlar açıklanacak. 15-22 Eylül'de nakil ve kesin kayıt işlemleri yapılacak. Okul öncesi için 3 bin 60 TL. İlkokul ve temel lise için 3 bin 680 TL. Ortaokul ve diğer liseler için 4 bin 280 TL destek ödemesi yapılacak.
 
340 BİN KİŞİYE DESTEK VERİLECEK
 
Milli Eğitim Bakanlığınca Şehit ve Gazi yakınlarının yanı sıra eğitim ve öğretim desteği, yörenin kalkınmada öncelik derecesi ve gelişmişlik durumu, öğrencinin ailesinin gelir düzeyi, eğitim bölgesinin öğrenci sayısı, desteklenen öğrenci ve öğrencinin gideceği okulun başarı seviyeleri ile öncelikli öğrenciler gibi ölçütlerin ayrı ayrı veya birlikte dikkate alınmasıyla verilecek. Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünce yeni eğitim öğretim yılında, özel okullarda öğrenim görecek 340 bin öğrenciye teşvik verilecek.
ANKARA POLATLI HABER ÖZEL OKUL TEŞVİK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim