Ankara Büyükşehir'den Gölbaşı Mahallelerine Malzeme Desteği


Ankara Büyükşehir'den Gölbaşı Mahallelerine Malzeme Desteği

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Gölbaşı'nda köy statüsünden mahalleye dönüştürülen 47 mahalleye malzeme yardımında bulundu.

Ankara Büyükşehir'den Gölbaşı Mahallelerine Malzeme Desteği
Bu içerik 93 kez okundu.

 

Gölbaşı Kütüphanesi önünde düzenlenen törende, Başkan Gökçek, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, belediye meclis üyeleri, malzeme yardımı alan mahallelerin muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

Malzeme dağıtım töreninde konuşan Başkan Gökçek, 25 ilçede köy statüsünden mahalleye dönüştürülen 909 köye düğün, bayram ve cenazelerde kullanılmak üzere masa, sandalye, çay ocağı, tüp, çay bardağı, ses sistemi malzemeleri yardımlarında bulunduklarını söyledi.

GÖLBAŞI'NA 3 YILDA 597 MİLYON YATIRIM YAPTIK

Başkan Gökçek, Gölbaşı’na Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak son 3 yılda 597 milyon yatırım yaptıklarını belirterek, eski parayla sene de 200 trilyon yatırım yaptıklarını vurguladı. Gölbaşı'na 1 milyon 113 bin ton asfalt döktüklerini aktaran Başkan Gökçek, "281 kilometre imar yolu açtık. 549 kilometre tarım yolu yaptık. 116 bin metrekare kaldırım, 33 kilometre de bariyer döşendi" dedi. ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından 252 kilometre içme suyu hattı döşediklerini belirten Başkan Gökçek, şöyle devam etti: "118 kilometre kanalizasyon döşedik. 11 kilometre yağmur suyu hattı yaptık. Ayrıca 5 adet paket arıtma tesisi, 1 adet pompa istasyonu, 8 tane içme suyu deposu, 5 tane su kuyusu ve 5 tane depo bakımı yapıldı. Mahallelerimize 20 tane otomotik klorlama makinesi koyduk. Gölbaşı'na hizmet etsin diye ASKİ'ye 7 tane araç aldık."

Başkan Gökçek, Gölbaşı'nın ayrı bir önemi olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti: "1 milyon 5 bin tane çiçek, 1 milyon 84 bin çalı grubu ve 19 bin 194 adet yetişkin ağaç diktik. Bin 442 tane şehrin merkezine ve köylerimize kent mobilyası koyduk. Çevre Koruma Daire Başkanlığımız 58 tane okul, cami ve kamu kuruluşunun çevre düzenlemesini yaparak, 389 tane oyun grubu koydu. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımız 66 ton yem bitkisi tohum desteği, 160 adet merinos ve akkaraman dağıttı. 46 dekar arazide taş toplama işlemi yapıp araziyi rahatlıkla ekebilecek hale getirdik. 460 adet ise arılı kovan ile arıcılık malzemesi desteği verdik." Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'nın 8 bin 96 aileye devamlı olarak yardım ettiğini vurgulayan Başkan Gökçek, "120 bin 440 koli yardım yaptık. 3 bin 880 aileye ve 134 camiye 402 ton yakacak yardımı, 213 aileye 327 bin ekmek, 2 bin 382 öğrenciye kırtasiye, 2 bin 412 öğrenciye kaban ve bot yardımı yaptık" şeklinde konuştu. Başkan Gökçek, ilçeye 6 tane büyük figür ve vazo yerleştirdiklerini aktararak, "Dekoratif 2 tane saat kulesi koyduk. Ayrıca EGO 32 araçla hizmet vererek, 29 tane yeni kapalı durak yaptık. 21 tane araca engelli lif yapımı ve sinyalize kavşak yapımının yanı sıra 56 kilometre yol çizgi çalışması yaptık" diye konuştu.

Gölbaşı'na 400 kişilik düğün gemi sözünü hatırlatan Başkan Gökçek, düğün gemisinin maliyeti fazla olduğu için, Gölbaşılılarla birlikte Mogan Gölü'ne 2 veya 3 tane gezi gemisini alma kararı aldı. Başkan Duruay'dan teşekkür Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise Ankara Büyükşehir Başkanı Melih Gökçek’in Ankara’yı her manada bir numara yaptığını aktararak, "Ankara'mız altyapısıyla, üstyapısıyla yaşanabilecek en güzel illerden bir tanesi. Gölbaşımızda bu ilin en güzel ilçelerinden bir tanesi. Bana göre de Gölbaşı Ankara’mızın en nadide ilçesi" dedi.  Başkan Duruay, Başkan Gökçek'e Gölbaşı'na ve mahallelerine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

ANKARA POLATLI HABER GÖLBAŞI MALZEME DESTEK MELİH GÖKÇEK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim