Başkan Gökçek, “Köylere Malzeme Desteği” Töreninde Vatandaşlar İle Buluştu


Başkan Gökçek, “Köylere Malzeme Desteği” Töreninde Vatandaşlar İle Buluştu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “köylere malzeme desteği” projesi kapsamında ilçede; masa, sandalye, ses sistemi ve servis takımlarından oluşan eşya dağıtımı yaptı.

Başkan Gökçek, “Köylere Malzeme Desteği” Töreninde Vatandaşlar İle Buluştu
Bu içerik 666 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!
 
Büyükşehir Belediyesi, Ankara’ya bağlı tüm ilçelerin Büyükşehir Belediyesi sınırları içine dahil edilmesiyle köy statüsünden mahalleye dönüştürülen 909 köye, düğünlerde, bayramlarda ve cenazelerde kullanılmak üzere masasından, sandalyesine, çay ocağından tüpüne, çay bardağından ses sistemine kadar malzeme yardımı yapıyor.
 
 
Gökçek, “köylere malzeme desteği” projesi kapsamında dün ilçe vatandaşları ile buluştu. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene, Gökçek’in yanı sıra Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, AK Parti İlçe Teşkilat üyeleri mahalle muhtarları sivil toplum kuruluşlarının ilçe temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
 
3 SENELİK HİZMET TUTARI 176 TRİLYON
 
İlçede yapılan hizmetler hakkında bilgi veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek : “ İlçemize yapmış olduğumuz hizmetleri kısa bir şekilde anlatalım. Bundan üç sene önce seçimler için bu meydana geldiğimizde birçok faaliyeti yapacağımıza söz vermiştik. Bugüne kadar Polatlı’ya yapmış olduğumuz hizmetin toplam tutarı 176 trilyon oldu. 3 sene içinde Polatlı’mıza toplam 176 trilyon liralık para yatırdık. Normal şartlarda büyükşehir belediyesine katılmamış olsaydınız yapılması imkansız olan bir yatırımdı. İlçe belediyesinin yatırımını düşünecek olsanız 5 trilyonu 10 trilyonu geçmezdi. Neler yaptı peki sadece fen illerinin çalışmaları 117 trilyon. 567 bin ton asfalt dökmüşüz, köy yolları grup yolları yapmışız, 106 tarım yolu ve yol açımı yapmışız. 6 kilometre bariyer yapmışız, 116 bin metrekare kaldırım döşemişiz. 14 kilometre yeni imar yolu yapmışız, 12 kilometre sanayi hastane ve borsa yolu yapmışız, 1 adet meydan düzenlemesi yapmışız ve pek çok yerde menfez çalışması yapmışız.  27 kilometre içme suyu hattı, 7 kilometreye yakın atık su hattı, 13 adet içme suyu arıtma tesisi, 4 tane depo bakımı, 2 bin 300 metre yağmur suyu hattı, 6 adet yeni su kuyusunun açılması, köylere 50adet klorlama makinası koymuşuz, bir adet hizmet binası yapmışız ve 16 adette araç alımı yapmışız Polatlı’ya hizmet versin diye” dedi.
 
GÖKÇEK, POLATLI’DA YAPILAN PEYZAJ ÇALIŞMALARINI ANLATTI
 
Ankara büyükşehir belediyesinin ilçede yaptığı peyzaj çalışmalarında yapılan hizmet çizelgesini anlatan Başkan Gökçek: “ 4 bin 650 adet çiçek dikmişiz, 46 bin adet çalı grubu yapmışız, bin 216 tane yetişkin ağaç dikmişiz, 486 tane kent mobilyasını şehrin değişik yerlerine koymuşuz. 32 tane okul cami kamu kuruluşunun çevre düzenlemesini yapmışız. 30 tane caminin onarımını yapmışız. 17 konağın onarımını, 11 imam evinin onarımını yapmışız ve 125 tane oyun grubunu Polatlı’mızın değişik yerlerine koymuşuz.” şeklinde konuştu.
 
BAŞKAN GÖKÇEK ÇİFTÇİLERE SAĞLANAN DESTEKLER HAKKINDA BİLGİ VERDİ
 
Üreticilere sağlanan destekler hakkında bilgi veren Başkan Gökçek: “ Kırsal hizmet daire başkanlığımız Polatlı’mıza hizmet vermeye çalışmış. 7 buçuk ton kavuzsuz arpa desteği, 240 adet arılı kovan ve arıcılık malzeme desteği yapmışız, silaj paketleme hizmeti yapmışız, 266 tane akkaraman merinos koyunu köylümüze dağıtmışız. Yem bitkisi olarak da 11 ton yem bitkisi dağıtımı yapmışız.” dedi.
 
BAŞKAN GÖKÇEK SOSYAL YARDIMLARI ANLATTI 
 
İlçede dar gelirli ailelere sağlanan sosyal yardımlar hakkında aktarımlarda bulunan Başkan Gökçek: “ Sosyal hizmetler dairesinin yardımları hakkında 7 bin 624 aileye 114 bin 360 koli gıda yardımı yapmışız, 7 bin 339 aileye 7 bin 339 ton kömür yardımı yapmışız. 278 camiye 834 ton ücretsiz kömür vermişiz. 7 bin 107 aileye kırtasiye yardımı 7 bin 194 aileye kaban ve bot yardımı yapmışız. Bir dekoratif saat kulesi bir havuz yapımı gerçekleştirmişiz. “ diye konuştu.
 
İKİ YILA KÖY YOLLARI BİTECEK
 
Seçim öncesi köy yollarının tamamının biteceğini vaad eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek: “ İki sene içerisinde köylerimizde yapılmadık asfalt kalmayacak. Seçimler için bir daha karşı karşıya geldiğimizde inşallah bitirdik deriz.” dedi.
 
3 BİN 482 MASA, 13 BİN 928 SANDALYEYİ DE POLATLI’DA DAĞITACAĞIZ
 
Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığının yeni bir uygulaması olan köylere malzeme desteği hakkında bilgi veren Başkan Gökçek bu kapsamda Polatlı’da yapılacak yardımları anlattı ve : “  Köylerimize yeni bir hizmet çeşidi çıkardık. Oda masa, sandalye, çay ocağı kazanı, çaydanlık, çay bardakları, çay kaşıkları, çay tepsileri, ses sistemi yani köyde düğünde dernekte hem de cenazelerde çok önemli iş görecek. 25 ilçede toplam 29 bin 500 plastik masa dağıtıyoruz. 3 bin 482 masa 13 bin 928 sandalyeyi de Polatlı’da dağıtıyoruz diğer bütün malzemelerde bütün köylerde teker teker olacak. Güzel günlerde köylülerin toplanacağı alanlarda hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum. Önümüzde ki yıllarda da buna benzer hizmetlerimiz devam edecek.” dedi ve Muhtarların taziye çadırı talebine cevap olarak da Cenazelerde kurulmak üzere pratik çadırlar göndereceğini de sözlerine ekledi. 
ANKARA POLATLI HABER MELİH GÖKÇEK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim