Huzurevi Sakinleri Minikleri Ağırladı


Huzurevi Sakinleri Minikleri Ağırladı

Zafer Ortaokulu yaz Kur’an Kursu kuran çiçekleri sınıfı huzur evi sakinleri ile bir araya geldiler.

Huzurevi Sakinleri Minikleri Ağırladı
Bu içerik 387 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!
 
İlçe müftülüğüne bağlı Zafer Ortaokulunda açılan yaz kuran kursu öğrencileri etkinlikleri ile huzur evi sakinlerine sıradan bir günün dışında keyifli anlar yaşattılar.
 
Daha önce 15 Temmuz haftası dolayısıyla şehitleri anma etkinliği düzenleyen minikler bu kez de Kur’an kursunda öğrendikleri ilahileri, ayetleri, hadisleri huzur evinde yaşayan dedeleri nineleri için seslendirdiler.
 
BÜYÜKLERİNİZİN DUASINI ALIN
 
Zafer Ortaokulu yaz kuran kursu 5. Sınıf öğrencileri tarafından huzurevi sakinleri için düzenlenen program hakkında konuşma yapan İlçe Müftüsü Mehmet Muslu yaşlılara gereken saygının gösterilmesi gerektiği konusunda öğrencilere tembihte bulundu ve :” Diyanet işleri bakanlığımıza bağlı ilçe müftülüğümüzün Zafer Ortaokulunda açmış olduğu yaz kuran kursları öğrencilerimiz sizleri ziyarete geldiler büyüklerine şefkat göstermeyen küçüklerine şefkat göstermeyen bizden değildir. Buyuran Peygamber (s.a.v) efendimiz anmak onun hadisi şeriflerini aktarmak hem yaşlılara saygının hürmetin onlara hizmet etmenin önemini ve değerini kavratmak üzere çocuklarımız huzur evi sakinleri ile bir arada oldular. Programda emeği geçen Nurgül demir hocamıza, öğrencilerimize ve velilerimize ve ziyaret isteğimizi kabul eden Huzurevi yönetimine teşekkür ediyorum. Yaşlılarımız bizim için bir emanettir dolayısıyla onlar nasıl gençlik dönemlerinde çocuklarına bakmış büyütmüş ise bizlerde büyüklerimize yaşlandıkları zaman bakmamız gerekir.”  dedi ve kuran kursu öğrencilere şu öğütleri verdi: “ her zaman büyüklerinizi sevin onlarla birlikte olun onlara hizmet edin ve onların duasını alın.” 
ANKARA POLATLI HABER HUZUREVİ ZİYARET
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim