Kurtuluş Mücadelesinden Bir Sayfa


Kurtuluş Mücadelesinden Bir Sayfa

96 yıl önce bu günlerde kurtuluş mücadelesinin verildiği topraklarda.

Kurtuluş Mücadelesinden Bir Sayfa
Bu içerik 266 kez okundu.

 

Tarihe atmosfer yeniden yaşatılmaya çalışılıyor. Polatlı Tarihi Alanları Tanıtım Merkezi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlar ile tarih sayfalarında yaşanılanlar kaleme alınıyor.

Bizde sosyal medya kullanmayan okuyucular için o sayfalarda yer alan önemli bilgileri sayfamıza taşıyoruz. 96 yıl önce başlatılan Türkiye Cumhuriyetinin kurtuluş mücadelesinde Polatlı’nın oynağı önemli rolü ve tarih sayfalarında yer alan önemli bilgileri okuyucularımızla paylaşıyoruz. Öldü denilen yerde dirilen, bitti zannedildiği anda tarihi yeniden yazan bir milletiz.

Ordu Polatlı ve Haymana batısına çekilmiş hazırlıklarını sürdürmektedir. “ Mustafa Kemal Paşa 5 Ağustos'ta Başkomutanlık yetkilerini aldıktan sonra ilk olarak 7-8 Ağustos 1921’de ‘Tekalif-i Milliye Emirleri’ni yayınlayarak orduyu personel, silah ve araç - gereç bakımından güçlendirmeye çalışmıştır. Türk Millet tüm yoksulluğuna rağmen Tekâlif-i Milliye Emirlerine uymuş vatanı için bir kez daha fedakârlıkta bulunarak elinde avucunda ne varsa vermiştir.”  Başkumandanın ordu ve millete beyannamesi: “ Düşman ordusunun imhasından ibaret olan yek gayenin istihsali için muhakkak her şey yapılacaktır. Tevfik (başarı) Allah’tandır.”  

ANKARA POLATLI HABER KURTULUŞ MÜCADELESİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partililer Akıncı Üssü Davasına Katıldı
AK Partililer Akıncı Üssü Davasına Katıldı
Gökçek Polatlı ve Haymana’dan Sonra Diğer  İlçelerde De Malzeme Dağıtımına Devam Ediyor
Gökçek Polatlı ve Haymana’dan Sonra Diğer İlçelerde De Malzeme Dağıtımına Devam Ediyor