Köylerin Su Sorunu Çözüldü


Köylerin Su Sorunu Çözüldü

Geçtiğimiz günlerde susuzluk yüzünden isyan bayrağını çeken köylülerin çilesine duyarsız kalmayan yetkililer sorunu çözmek için ivedilikle çalışma başlattılar ve sorun şu an için çözüldü.

Köylerin Su Sorunu Çözüldü
Bu içerik 1249 kez okundu.
 
Köylüler su sorunun çözülmesi için AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü ve Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu ile görüşmüş taleplerini iletmişti. 
 
AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir konuyla ilgili çalışmaların başlatılması için gerekli görüşmeleri ve girişimler başlatmıştı. Susuzluğun ortadan kaldırılması için gerekli kurumlarla yapılan yazışmalar ve görüşmeler sonuç veridi ve ürünlerini sulayamayan üreticilerin sorunu böylece çözülmüş oldu.
 
Yaklaşık bir hafta önce 20 gündür susuz oldukları gerekçesi ile harekete geçen Karailyas Mahallesi sakinleri başta olmak üzere susuzluk sorunu çeken vatandaşların AK Parti ilçe Başkanlığı ve yetkililer ile görüşmeleri neticesinde başlatılan çalışmalar sonuç verdi ve mahalle sakinlerinin sorunu çözüldü. Özellikle yağışlı havanın etkili olması susuzluk sorununu çözmede önemli bir etken oldu. Pazartesi gününden bu yana yukarı Sakarya Sulama Birliğinin kanalları kapatma kararını uygulaması ile de su yukarı köylere kadar ulaştı. Perşembe günü öğle saatlerine kadar kanalın kapalı kalması kararı köylülerin susuzluk ille imtihanlarına son verdi.  Yetkililer önemli bir dönemde çözülen su sorununun bir daha tekrarlamayacağı konusunda hem fikir olurken yağışlı havanın etkisini göstermesi de ürünleri oldukça rahatlattı.
ANKARA POLATLI HABER KÖY SU SORUNU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim