2 Ayda Başbakan 3 Bakan ve 7 Vekil İlçeyi Ziyaret Etti


2 Ayda Başbakan 3 Bakan ve 7 Vekil İlçeyi Ziyaret Etti

Polatlı yaklaşık iki aylık süre zarfında birçok bakanın, milletvekilinin ziyareti ile karşılaştı.

2 Ayda Başbakan 3 Bakan ve 7 Vekil İlçeyi Ziyaret Etti
Bu içerik 860 kez okundu.
 
 
Yaklaşık iki aylık süre zarfında İlçe tarihinin en ziyaretli dönemini yaşadı. Birçok bakanın ve vekilin ziyaret ettiği ilçe merkezi dahil kırsal mahallelerde yatırımların projelerin müjdesi verildi. Bakanların ve vekillerin ziyaretleri ile ziyaretler zincirinin halkaları teker teker oluşturulurken zincirin büyük halkası Başbakan Binali Yıldırım’ın gelmesi ile oluşturuldu. 
 
AK Parti ilçe başkanlığının yoğun gayreti ile başlayan önemli ilçe ziyaretlerinde AK Parti İl Başkanlığının desteği ve yardımları önemli paya sahip oldu.
 
 
VEKİLLER MAĞDUR AİLELERE DEVLETİN SICAK ELİNİ UZATTI
 
Son iki aylık sürede gerek acil durum sonrası gerekse ilçenin durumunu gözlemlemek için ilçeye çok sayıda önemli isim geldi. Özellikle haziran ayında meydana gelen sel felaketi sonrası vatandaşın durumunu incelemek ve devletin sıcak elini uzatmak için ilçeye dönemin AK Parti Ankara Milletvekili Julide Sarıeroğlu başta olmak üzere yine AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan,  Murat Alparslan, olay yerini ziyaret eden ilk isimler oldu.
 
İLK OLARAK SOYLU ŞEHİT AİLELERİ İLE BULUŞTU
 
22 Haziran Perşembe günü AK Parti İlçe Başkanlığının organizasyonu AK Parti İl Teşkilatının desteği ile düzenlenen iftar yemeğinde İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu Şehit Aileleri ve Gaziler ile iftar sofrasında bir araya geldi. Şehit ailelerinin sorunlarına dair önemli konuların konuşulduğu yemekte vekil Sarıeroğlu’da yemekte ailelerle hasbihal etmişti.
 
 
BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM TEŞKİLATIN TEKLİFİNE SÜRPRİZ BİR ŞEKİLDE CEVAP VERDİ 
 
Başbakan Binali Yıldırım ile gerekli görüşmeleri ve randevuları almak için çaba sarf eden AK Parti İlçe Başkanlığının davetine planlanan tarihlerde program yoğunluğundan dolayı gelemeyen Başbakan Binali Yıldırım Polatlı’yı aklından çıkarmadı. Sürpriz bir şekilde Polatlı’yı ziyaret programına dahil eden Başbakan Binali Yıldırım 7 Temmuz Cuma günü ilçeye geldi. Polatlı esnafı ve vatandaşlar ile hasbihal eden Başbakan Yıldırım Polatlı’nın sorunları beklentileri hakkında AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir ve İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı’dan brifing aldı. Başbakan Binali Yıldırım’ın ziyareti esnasında Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Milletvekili Emrullah İşler, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin’ de ziyarete refakat edip sorunları incelemişlerdi.
 
2 BAKAN 2 VEKİL VE VALİ’NİN ÖNEMLİTEMASLARI
 
Son olarak ilçede istihdam edilen 3 bin 677 mevsimlik tarım işçilerinin sorunlarını incelemek ve sorunların çözümü için somut adımlar atmak üzere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Fakıbaba ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu kırsal mahalleler olmak üzere ilçe merkezine bir dizi ziyaretlerde bulundular. Mevsimlik tarım işçilerinin yaşam koşullarının iyileştirilmesi adına AK Parti Şanlı Urfa Milletvekili Ahmet Fakıbaba daha önce de ziyarette bulunmuş alan çalışması yapmıştı. 
Bakanlık görevine atanır atanmaz başbakanlık genelgesini hayata geçirmek üzere Sarıoba, Karacaahmet ve Şabanözü mahallelerini ziyaret eden iki yeni bakan eğitim başta olmak üzere mevsimlik tarım işçilerinin yaşam koşuşuşlarının iyileştirilmesi için çalışmalar yapılacağını dile getirdiler.  Ziyarette Ankara valisi Ercan Topaca, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar ve AK Parti Şanlı Urfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri bakanların ziyaretleri kapsamında ilçedeki eksikleri yerinde gözlemlediler. 
ANKARA POLATLI HABER BAKAN İLÇE ZİYARET BAŞBAKAN MİLLETVEKİLİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim