Mevsimlik İşçilere Okul Sözü


Mevsimlik İşçilere Okul Sözü

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Ankara Valisi Erdal Topaca Pazar günü Sarıoba, Şabanözü ve Karacaahmet köylerinde bulunan mevsimlik işçilerin kaldığı çadırları ziyaret etti.

Mevsimlik İşçilere Okul Sözü
Bu içerik 283 kez okundu.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba,  Ankara Valisi Erdal Topaca Pazar günü Sarıoba, Şabanözü ve Karacaahmet köylerinde bulunan mevsimlik işçilerin kaldığı çadırları ziyaret etti.
 
 
Mevsimlik tarım işçilerinin taleplerini dinlemek ve sorunlarını gidermek amacıyla bölgeye gelen Sarıeroğlu, Fakıbaba ve Topaca en çok  mevsimlik işçinin bulunduğu Sarıoba köyündeki mevsimlik işçilere çocukları için okul sözü verdi.
 
TOPACA: TEMEL İHTİYAÇLARDA CİDDİ EKSİKLİKLER VAR
 
Sarıoba köyünde bulunan işçilerin en büyük sıkıntılarından biri olan okul için açıklama da bulunan Vali Topaca; “ Hayatın vazgeçilmez unsurları olan temel ihtiyaçlarda ciddi eksiklikler olduğunu gördük. Bunlarda açıklarımız var. Bunları tespit ettik. Belli bir program dâhilin de çok kısa sürede bazı alanlarda neticeleri hemen alacağımız bazı çalışmalarımız olacak. Özellikle eğitimde Sarıoba köyünde hemen çok hızlı bir şekilde köydeki mevcut okulu mevsimlik işçilerimizin çocuklarının devam ettiği bir okul haline getirip eğitim öğretim döneminde hizmete açacağız. Aynı şekilde Şabanözü ve Karacaahmet köylerimizde de benzer şekilde belki geçici sınıflar açmak suretiyle çocuklarımızın burada kaldığı sürede eğitim hizmetlerine ulaşmaları ve müfredattan geri kalmamaları için gerekli tedbirleri alacağız.”dedi.
ANKARA POLATLI HABER MEVSİMLİK İŞÇİ OKUL SARIOBA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim