Bakanların Ziyareti Öncesi Yetkililer Alan İncelemesi Yaptı


Bakanların Ziyareti Öncesi Yetkililer Alan İncelemesi Yaptı

Bakanların yapacağı ziyaret öncesi vali yardımcıları ve il tarım müdürü Bülent Korkmaz alan taraması yaptılar.

Bakanların Ziyareti Öncesi Yetkililer Alan İncelemesi Yaptı
Bu içerik 409 kez okundu.
 
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Fakıbaba, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu ve İş İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Polatlı ziyareti öncesi ilçede yoğun bir hazırlık telaşı vardı.  
 
İlçeyi Pazar günü ziyaret edecek üç Bakan’ın ziyareti öncesi ilçede hazırlıklar bir gün öncesinde yoğunlaştı. Ankara Vali Yardımcısı Bilal Bozdemir, vali yardımcısı Şükrü Yıldırım ve Tarım Gıda ve Hayvancılık il Müdürü Bülent Korkmaz cumartesi sabahtan ilçeye geldiler ve bakanların ziyareti öncesi program belirlemesi yaptılar. İlçe tarım müdürü Burhanettin Sütçü, Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu ve jandarma ekipleri ile ziyaret edilmesi gereken köylerin rotası belirlendi. 4 köyün ziyaret edilmesi planlanan program çerçevesinde mevsimlik tarım işçilerinin durumları yerinde tespit edilmesi kararlaştırıldı.  
MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİ ZİYARET EDİLECEK
 
Ziyaret öncesi alan çalışmaları ve ziyaret rotası hazırlıkları yapmak üzere ilçeye gelen Ankara Vali Yardımcısı Bilal Bozdemir konuyla ilgili:“3 tane bakanımız gelecek. Mevsimlik tarım işçilerini bulundukları yerlerde ziyaret edecekler. Bakmalarımızın geleceği güzergahları gezip hazırlık yapacağız. Polatlı ziyaretlerinin amacı mevsimlik tarım işçilerinin sorunları fakat bu demek değildir ki Polatlı’ya gelmişken diğer sorunları dinlemeyecekler.” dedi.
 
TARIM İŞÇİLERİNİN YAŞAM STANDARTLARINI YÜKSELTMEK İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILACAK
 
Mevsimlik tarım işçileri için yayınlanan genelgenin uygulanabilirliği artırmak amaçlı yapılan ziyaret hakkında vali yardımcısı Şükrü Yıldırım “ Polatlı’da mevsimlik tarım işçilerinin barınması yaşam koşulları bir problem. Bununla ilgili başbakanlık bir genelge yayınladı.  Bu genelge doğrultusunda onların yaşam standartlarının yükseltilmesi için ortamların hazırlanmasına yönelik çalışmalar yapılacak.” şeklinde konuştu. 
ANKARA POLATLI HABER BAKAN ZİYARET
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim